İstanbul Pet Otel, İstanbul Pet Hotel, İstanbul Köpek Pansiyonu, İstanbul Kedi Pansiyonu, İstanbul Köpek Oteli, İstanbul Kedi Oteli, İstanbul Köpek Eğitimi, İstanbul Köpek Havuzu, İstanbul Köpek Gezdirme, İstanbul Köpek Dolaştırma, İstanbul Köpek Eğiticisi, İstanbul Pet Otel ve İstanbul Pet Hotel, Kedi Pansiyonu arayanlara İstanbul Köpek ve Kedi Oteli, Tecrübeli İstanbul Köpek Eğitimi ve Eğitmeni, İstanbul Kedi Pansiyonları, İstanbul Avrupa Yakası Kedi Pansiyonu, Kedi Pansiyonu İstanbul Fiyatları, Kedi Pansiyonu İstanbul Avrupa, Kedi Pansiyonu İstanbul, Kedi Pansiyonu, İstanbul Kedi Pansiyon, İstanbul Kedi Oteli Fiyatları, İstanbul Kedi Otelleri

Cocker Hakkında Tüm Bilgiler

Nazik, uysal ama canlı, yavru horoz spanielleri (Amerikan cocker spaniel olarak da bilinir), günlük egzersiz yapmaları koşuluyla her yerde yaşamaya uyum sağlayabilir. Eğitim hakkında karışık yorumlar var.
Bir bakışta Cocker Spaniel
Cocker Spaniel Köpek Irkı
“horoz” adı, bu köpeklerin avcılar için verimli bir şekilde dışarı attığı bir av kuşu olan çulluktan gelir.

Boyut:
Ağırlık Aralığı :

Erkek: 24-28 lbs.
Kadın: 24-28 lbs.

Withers’taki Yükseklik:

Erkek: 15 inç
Kadın: 14 inç

Özellikleri:
Disket kulaklar (doğal olarak)

Beklentiler:
Egzersiz Gereksinimleri : 20-40 dakika/gün
Ömür Aralığı : 14-16 yıl.
Salya Alma Eğilimi : Orta Horlama Eğilimi : Düşük Havlama
Eğilimi : Yüksek
Kazma Eğilimi : Düşük Sosyal/Dikkat İhtiyaçları : Yüksek
için yetiştirildi:
Kuş kızarma, alma

Kaban:
Uzunluk : Uzun
Özellikler : Düz
Renkler : Çeşide göre değişir, tek renkten (siyah, krem, ten rengi, kırmızı) beyaz ve ten rengi işaretli kombinasyonlara kadar değişir
Genel Bakım İhtiyacı : Yüksek

Kulüp Tanınması:
AKC Sınıflandırması : Sporting
UKC Sınıflandırması : Gun Dog
Yaygınlık : Yaygın

Erkekler yaklaşık 15 inç boyunda ve yaklaşık 28 pound (13 kilogram) ağırlığındadır; dişiler yaklaşık 14 inç boyunda ve yaklaşık 25 pound (11 kilogram) ağırlığındadır.

Cocker spaniel yuvarlak, zarif bir kafaya ve geniş, kare bir namluya sahiptir. Kulaklar uzun ve tüylüdür ve arka kısım kuyruğa doğru eğimlidir ve köpeğe muhteşem bir görünüm verir. Bununla birlikte, belki de en dikkate değer olanı, horoz İspanyolunun sadece kulaklarında değil, aynı zamanda bacaklarında, göğsünde ve alt kısmında da tüy bulunan uzun, ipeksi kürküdür. Kuyruk genellikle kenetlenir.

Cocker spaniel’lerin çeşitli renkleri olabilir. Bazıları düz siyah, kırmızı veya ten rengidir. Diğerleri iki renkli veya üç renklidir. Görebileceğiniz karışımlardan bazıları siyah ve ten rengi, siyah ve beyaz veya ten rengi benekli siyah ve beyazdır. AKC, bunları gösteri amacıyla üç çeşide ayırır: siyah, kısmi renkli ve ASCOB (Siyah Dışında Herhangi Bir Düz Renk anlamına gelir).

Cocker spaniel’in yaşam beklentisi iyidir, yaklaşık 14 ila 16 yıl.

Kişilik:

Cocker spaniel’ler nazik, uyumlu ve sevecen ancak canlı olmaları ile bilinir. Genellikle çocuklarla iyi anlaşırlar. Diğer hayvanlara ve insanlara karşı saldırgan olmama eğilimindedirler, ancak bu aynı zamanda özellikle iyi bekçi köpekleri olmadıkları anlamına gelir.

Bir uyarı notu garanti edilir. Bir zamanlar, yavru horoz İspanyollar o kadar popüler oldular ki, aşırı yetiştirildiler, bu da bazı yüksek sinirli köpeklerin ve sağlık sorunları olan köpeklerin ortaya çıkmasına neden oldu.

Ev kırma ve itaat eğitimi söz konusu olduğunda, raporlar karışıktır. Bazı kaynaklar, eğitim kolaylığı söz konusu olduğunda, yavru horoz İspanyolların ortalama bir sırada olduğunu söylüyor. Bazıları bu köpeklerin çok itaatkar olduğunu söylerken bazıları da özellikle ev temizliği konusunda inatçı olabileceklerini söylüyor.

Beraber yaşamak:

Cocker spaniel’ler ilgiden hoşlanır, bu yüzden bu, evcil hayvanlarına aşırı derecede sevgi göstermeyi seven insanlar için bir türdür.

Onlar ortalama kesicilerdir. İyi durumda tutmak için haftada en az birkaç saat tımar gerektiren ayrıntılı bir ceketleri var. Zaman zaman bazı profesyonel kırpma gereklidir. Paltoyu dolaştırabilecek çapak ve çalılıkların olduğu yerlerde yavru horoz İspanyolları kullanmaktan kaçının.

Cocker spaniel’ler, tasmalı günlük yürüyüşler yaptıkları veya çitle çevrili bir bahçede oyun seanslarına izin verildiği sürece hemen hemen her yerde yaşamaya uyum sağlayabilirler. Unutmayın, onlar öncelikle aktif bir spor ırkıdır.

Tarih:

Genellikle Amerikan cocker spaniel olarak anılan cocker spaniel, İngiliz cocker spaniel’den gelir. “horoz” adı, bu köpeklerin avcılar için verimli bir şekilde dışarı attığı bir av kuşu olan çulluktan gelir.

Cocker spaniel’leri 1800’lerin sonlarında Amerika Birleşik Devletleri’ne tanıtıldı ve hala İngiliz cocker spaniel ile aynı cins olarak kabul edildi. Daha küçük beden, daha büyük ceket ve daha yuvarlak bir kafa için seçilen Amerikan meraklıları; bugün, cocker spaniel ve İngiliz cocker spaniel ayrı cinsler olarak kabul edilir. Cocker spaniel, İngiliz emsalinden daha küçüktür ve spor köpeklerinin en küçüğüdür.

Hâlâ usta bir avcı ve spor türü olarak kabul edilse de, yavru horoz İspanyolları daha çok aile hayvanlarıdır. Popülerlikleri İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra arttı. 1984 yılında, Amerikan Kulübesi Kulübü’ne kayıtlı bir numaralı cins yavru horoz İspanyollarıydı.

Cocker eğitimi fiyatları sürekli güncellenmektedir. Labrador eğitimi hakkında detaylı bilgi için iletişime geçin. Cocker sahibi olmak için sizlere yurtdışındaki üreticilerle iletişime geçerek doğru yavruların temini konusunda danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

WhatsApp chat