İstanbul Pet Otel, İstanbul Pet Hotel, İstanbul Köpek Pansiyonu, İstanbul Kedi Pansiyonu, İstanbul Köpek Oteli, İstanbul Kedi Oteli, İstanbul Köpek Eğitimi, İstanbul Köpek Havuzu, İstanbul Köpek Gezdirme, İstanbul Köpek Dolaştırma, İstanbul Köpek Eğiticisi, İstanbul Pet Otel ve İstanbul Pet Hotel, Kedi Pansiyonu arayanlara İstanbul Köpek ve Kedi Oteli, Tecrübeli İstanbul Köpek Eğitimi ve Eğitmeni, İstanbul Kedi Pansiyonları, İstanbul Avrupa Yakası Kedi Pansiyonu, Kedi Pansiyonu İstanbul Fiyatları, Kedi Pansiyonu İstanbul Avrupa, Kedi Pansiyonu İstanbul, Kedi Pansiyonu, İstanbul Kedi Pansiyon, İstanbul Kedi Oteli Fiyatları, İstanbul Kedi Otelleri

Golden Hakkında Tüm Bilgiler

Golden Retriever’ları memnun etmek kolay olduğundan, itaat eğitimine olumlu yanıt verirler. Bu özelliği, eğlenceli, sevecen ve soğukkanlı olarak tamamlarlar.

Bir bakışta Golden Retriever

Golden Retriever Köpek Irkı

Golden retrieverlar çok yönlüdür. Kuş köpekleri, aile hayvanları, engelliler için hizmet köpekleri ve arama kurtarma köpekleri olarak bilinirler.

Boyut:
Ağırlık Aralığı :

Erkek: 65-75 lbs.
Kadın: 55-65 lbs.

Withers’taki Yükseklik:

Erkek: 24 inç

Kadın: 22 inç

Özellikleri:
Disket kulaklar (doğal olarak)

Beklentiler:
Egzersiz Gereksinimleri : >40 dakika/gün
Enerji Seviyesi : Ortalama
Ömür Aralığı : 10-13 yıl.
Salya Akıtma Eğilimi : Düşük Horlama Eğilimi : Düşük Havlama
Eğilimi : Orta
Kazma Eğilimi : Düşük Sosyal/Dikkat İhtiyaçları : Yüksek
için yetiştirildi:
alma

Kaban:
Uzunluk : Orta
Özellikler : Düz
Renkler : Çeşitli tonlarda altın
Genel Bakım İhtiyacı : Orta

Kulüp Tanınması:
AKC Sınıflandırması : Sporting
UKC Sınıflandırması : Gun Dog
Yaygınlık : Yaygın

Golden retriever erkekleri 23 ila 24 inç boyunda ve yaklaşık 65 ila 75 pound (29 ila 32 kilogram) ağırlığındadır. Dişiler yaklaşık 21 ila 22 inç boyunda ve yaklaşık 55 ila 65 pound (25 ila 29 kilogram) ağırlığındadır.

Golden Retriever’ın dalgalı veya düz ve altın-krem renginde su itici bir ceketi vardır. Bu cinsin en çekici özelliklerinden biri boyun, bacaklar, uyluklar, alt kısım ve kuyruktaki tüylenmedir.

Köpeğin kafası güçlü ve geniştir. Kulaklar çok büyük değildir, ancak başın üzerinde otururlar ve çene çizgisinin hemen altına sarkarlar. Göğüs derindir ve vücut dengelidir. Golden Retriever yaklaşık 10 ila 13 yıl yaşar.

Kişilik:

Golden Retriever dengeli, zeki ve sevecendir. Golden Retriever’lar oyuncudur, ancak çocuklara karşı naziktir ve diğer evcil hayvanlar ve yabancılarla iyi geçinme eğilimindedirler.

Bu köpekler, lütfen itaat eğitimine neden bu kadar iyi yanıt verdiklerini ve bu kadar popüler hizmet köpekleri olduklarını açıklıyor. Ayrıca, kuş avlamak veya koruyucularının terliklerini getirmek de dahil olmak üzere çalışmayı severler..

Golden Retriever’lar genellikle havlayan değildir ve koruma içgüdülerinden yoksundurlar, bu nedenle iyi bekçi köpekleri olmalarına güvenmeyin. Bununla birlikte, bazı golden retrieverlar, yabancılar yaklaştığında size haber verecektir.

Beraber yaşamak:

Bu cins aktif olmayı sever. Unutma, golden retrieverlar özünde kuş köpekleridir, bu yüzden iyi bir getirme veya yüzme oyununu severler. Günlük egzersiz yapılırsa, golden retriever bir şehir apartmanı bile olsa her türlü eve uyum sağlayabilir.

Golden Retriever’lar ortalama shedder olarak kabul edilir. Haftada bir kez fırçalamak, ceketin güzel görünmesini sağlayacaktır.

Tarih:

1999 yılında, golden retriever ikinci en popüler AKC cinsiydi. Bu sıralama sürpriz değil çünkü köpeğin mükemmel bir aile hayvanı olmasını sağlayan birçok özelliği var. Ancak golden retriever’ın kökleri Büyük Britanya’nın tarlalarında ve su yollarındadır.

Golden Retriever, özellikle su kuşlarını avlamak için bir kuş köpeği olarak yetiştirildi ve cins, spanielleri, pasörleri ve Newfoundland’ı (bugün bildiğimiz Newfoundland’ı değil) içerdiği düşünülen bir dizi başka ırkın geçmesinden kaynaklandı ve belki de hatta bir tazı. Kombinasyon, soğuk suya dayanabilen, yaralı avı takip edebilen ve sakat kuşlarla başa çıkabilen dayanıklı, güçlü bir yüzücü köpek yarattı.

Bugün, Golden retriever’lar sadece iyi kuş köpekleri ve aile hayvanları değildir; ayrıca körler ve engelliler için hizmet köpekleri ve arama kurtarma köpekleri ve kaçakçılık tespit köpekleri olarak popülerdirler. Çok az köpek bu cinsin çok yönlülüğünü iddia edebilir.

Golden eğitimi fiyatları sürekli güncellenmektedir. Labrador eğitimi hakkında detaylı bilgi için iletişime geçin. Golden sahibi olmak için sizlere yurtdışındaki üreticilerle iletişime geçerek doğru yavruların temini konusunda danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

WhatsApp chat