İstanbul Pet Otel, İstanbul Pet Hotel, İstanbul Köpek Pansiyonu, İstanbul Kedi Pansiyonu, İstanbul Köpek Oteli, İstanbul Kedi Oteli, İstanbul Köpek Eğitimi, İstanbul Köpek Havuzu, İstanbul Köpek Gezdirme, İstanbul Köpek Dolaştırma, İstanbul Köpek Eğiticisi, İstanbul Pet Otel ve İstanbul Pet Hotel, Kedi Pansiyonu arayanlara İstanbul Köpek ve Kedi Oteli, Tecrübeli İstanbul Köpek Eğitimi ve Eğitmeni, İstanbul Kedi Pansiyonları, İstanbul Avrupa Yakası Kedi Pansiyonu, Kedi Pansiyonu İstanbul Fiyatları, Kedi Pansiyonu İstanbul Avrupa, Kedi Pansiyonu İstanbul, Kedi Pansiyonu, İstanbul Kedi Pansiyon, İstanbul Kedi Oteli Fiyatları, İstanbul Kedi Otelleri

Yorkshire Terrier Hakkında Tüm Bilgiler

Yorkshire teriyeri enerjik, alıngan ve otoriter ama aynı zamanda sevecendir. İyi bir apartman köpeği olarak kabul edilir, ancak ev eğitimi ile inatçı olabilir.

Yorkshire Teriyeri Bir bakışta
Yorkshire Terrier Köpek Irkı
Teriyerler soğuğa karşı hassastır ve üşümeye eğilimlidir, bu nedenle uygun şekilde korunmaları gerekir.

Boyut:
Ağırlık Aralığı :

Erkek: 5 – 7 lbs.
Kadın: 5 – 7 lbs.

Withers’taki Yükseklik:

Erkek: 9 inç

Kadın: 8 inç

Özellikleri:
Uzun sırt, dik kulaklar (doğal olarak)

Beklentiler:
Egzersiz Gereksinimleri : <20 dakika/gün
Enerji Seviyesi : Çok enerjik
Uzun Ömür Aralığı : 14-16 yıl.
Salya Aldırma Eğilimi : Düşük Horlama Eğilimi : Düşük Havlama
Eğilimi : Yüksek
Kazma Eğilimi : Düşük Sosyal/Dikkat İhtiyaçları : Orta
için yetiştirildi:
Küçük haşere avı

Kaban:
Boy : Uzun
Özellikler : Düz
Renkler : Mavi ve taba
Genel Bakım İhtiyacı : Yüksek

Kulüp Tanınması:
AKC Sınıflandırması : Oyuncak
UKC Sınıflandırması : Yoldaş Köpek
Yaygınlık : Yaygın

Yorkshire teriyerleri, yalnızca altı veya yedi inç boyunda duran ve yaklaşık iki ila yedi pound ağırlığındaki en küçük köpekler arasındadır.

Küçük bir kafaları var ve namluları orta uzunlukta. Kulaklar v şeklindedir, yüksektedir ve dik taşınır. Gövde, düz bir sırt ile kompakttır.

Yorkshire teriyerinin en dikkat çekici özelliği, uzun, ince ve düz olan kürküdür. Saç, gövde ve kuyrukta çelik mavisi rengindedir ve diğer yerlerde bronzdur. Kuyruk genellikle doğal uzunluğunun yarısına kadar kenetlenir. Başın tepesindeki uzun tüyler bir başka karakteristik özelliktir ve genellikle bir kurdele ile bağlanır, bu da köpeğe neşeli bir görünüm verir.

Yorkshire Teriyerleri yaklaşık 12 ila 15 yıl yaşar.

Kişilik:

Yorkshire teriyerinin küçük boyutu, enerjik, alıngan ve otoriter olan gerçek kişiliğini yalanlar. Teriyerler sevecendir, ancak aynı zamanda çok fazla ilgi isterler; cins, bir köpeğe dalmak isteyen biri için iyi bir seçimdir.

Yorkshire teriyerleri mükemmel bekçi köpekleridir. Ancak saygılı veya nazik davranılmazsa diğer çocuklara karşı çabuk tepki verebilirler. Bazıları diğer küçük hayvanlara karşı da saldırgan olabilir, ancak bazı Teriyerler diğer köpekler ve hatta kedilerle oldukça barış içinde yaşar.

Yorkshire teriyerleri havlayan olabilir, ancak onları aşırı havlamamaları için eğitmek mümkündür. Bazıları ev eğitimi konusunda da inatçı olabilir.

Beraber yaşamak:

Yorkshire teriyerleri çok küçük oldukları için egzersiz yapmak için çok fazla alana ihtiyaç duymazlar. Ayrıca kağıt eğitimi de alabilirler; Sonuç olarak, harika apartman köpekleri olurlar, ancak aynı zamanda açık havada yürüyüş yapmaktan da hoşlanırlar.

Yorkshire teriyerleri çok az tüy döker, ancak tüylerinin iyi durumda ve güzel görünmesi için düzenli bakıma ihtiyacı vardır. Kırpılmışsa, en az haftada bir tarama veya fırçalama gereklidir. Palto uzun tutulursa, saatlerce daha fazla tımar gerekir ve zaman zaman bazı profesyonel düzeltmeler de gerekir.

Cins soğuğa karşı hassastır ve üşümeye eğilimlidir, bu nedenle Yorkies’in kötü hava koşullarından korunması gerekir. Hava soğukken dışarıda yürünürse, bir köpek ceketi giyilmelidir.

Tarih:

Yorkshire teriyeri, Viktorya döneminde İngiltere’nin Yorkshire kentinde geliştirildi. Cinsin, Malta, siyah ve ten rengi Manchester ve Dandie Dinmont teriyeri ile Clydesdale teriyeri gibi soyu tükenmiş bazı ırklar dahil olmak üzere diğer birçok teriyerden geldiği düşünülmektedir.

Cinsle ilgili diğer tarihsel bilgiler belirsiz veya çelişkilidir. Bazıları, köpeklerin Kuzey İngiltere’de büyük köpekleri kolayca besleyemeyen, ancak alıngan bir arkadaş isteyen çalışan erkekler tarafından yetiştirildiğine inanıyor. Diğer raporlar, Yorkie’nin mayın şaftlarını istila eden fareleri yakalamak ve bir köpek olarak porsuk ve tilki yuvalarına girmek için geliştirildiğini söylüyor. Yine başka bir teori, Yorkshire yün fabrikalarında çalışan İskoçların cinsi geliştirdiğidir.

Orijinal Yorkshire teriyerleri bugününkinden daha büyüktü. Seçici üreme yoluyla köpekler minyatürleştirildi ve sahiplenilmesi moda olan bir köpek haline geldi. Amerika Birleşik Devletleri’nde, cins ilk olarak 1800’lerin sonlarında gösterilerde göründü. Bugün, Yorkie öncelikle şımartılmış bir arkadaş ve kucak köpeğidir.

Yorkshire Teriyer eğitimi fiyatları sürekli güncellenmektedir. Labrador eğitimi hakkında detaylı bilgi için iletişime geçin. Yorkshire teriyer sahibi olmak için sizlere yurtdışındaki üreticilerle iletişime geçerek doğru yavruların temini konusunda danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

WhatsApp chat