İstanbul Pet Otel, İstanbul Pet Hotel, İstanbul Köpek Pansiyonu, İstanbul Kedi Pansiyonu, İstanbul Köpek Oteli, İstanbul Kedi Oteli, İstanbul Köpek Eğitimi, İstanbul Köpek Havuzu, İstanbul Köpek Gezdirme, İstanbul Köpek Dolaştırma, İstanbul Köpek Eğiticisi, İstanbul Pet Otel ve İstanbul Pet Hotel, Kedi Pansiyonu arayanlara İstanbul Köpek ve Kedi Oteli, Tecrübeli İstanbul Köpek Eğitimi ve Eğitmeni, İstanbul Kedi Pansiyonları, İstanbul Avrupa Yakası Kedi Pansiyonu, Kedi Pansiyonu İstanbul Fiyatları, Kedi Pansiyonu İstanbul Avrupa, Kedi Pansiyonu İstanbul, Kedi Pansiyonu, İstanbul Kedi Pansiyon, İstanbul Kedi Oteli Fiyatları, İstanbul Kedi Otelleri

Australian Shephard Hakkında Tüm Bilgiler

Aktif ancak uyumlu bir köpek olan Australian Shephard, çocuklarla boğuşmayı sever ve diğer evcil hayvanlarla iyi geçinme eğilimindedir.

Avustralya Çoban Köpeği Irkı

Australian Shephard harika aile hayvanları, sürü hayvanları, polis köpekleri ve itaat davalarında yarışmacılardır.

Boyut:
Ağırlık Aralığı :

Erkek: 50-65 libre.
Kadın: 40-55 lbs.

Withers’taki Yükseklik:

Erkek: 22 inç

Kadın: 20 inç.

Özellikleri:
Disket kulaklar (doğal olarak)

Beklentiler:
Egzersiz Gereksinimleri : >40 dakika/gün
Enerji Seviyesi : Çok enerjik
Uzun Ömür Aralığı : 12-14 yıl.
Salya Alma Eğilimi : Orta Kazma Eğilimi : Düşük Sosyal/Dikkat İhtiyaçları : Yüksek
için yetiştirildi:
Hayvancılık

Kaban:
Uzunluk : Orta
Özellikler : Çift kat, düz
Renkler : Siyah, kırmızı, mavi merle, kırmızı merle, hepsi tabalı veya beyazsız, beyazlı veya
beyazsız Genel Bakım Gereksinimleri : Orta

Kulüp Tanınması:
AKC Sınıflandırması : Herding
UKC Sınıflandırması : Herding Köpek
Yaygınlığı : Yaygın

Australian Shephardlar, sağlam bir yapıya ve düşük ağırlık merkezine sahip orta boy köpeklerdir.

Yaklaşık 18 ila 23 inç yüksekliğinde ve yaklaşık 40 ila 60 pound (18 ila 27 kilogram) ağırlığındadırlar. Erkekler genellikle kadınlardan daha uzun ve ağırdır. Avustralyalılar yaklaşık 10 ila 12 yıl yaşarlar.

Avustralyalıların düz veya hafif dalgalı, yemyeşil, orta uzunlukta bir ceketi vardır. Bacaklarının arkasında tüyler ve boyun çevresinde cömert bir yele var. Ceket renkleri değişiklik gösterir ve tümü beyaz ve/veya ten rengi işaretlerle mavi veya kırmızı merle veya kırmızı veya siyah üç renkli olabilir. Çoğu Aussies doğal olarak kısa bir kuyruğa sahiptir, ancak bazen dört inçten uzunsa kuyruklar sabitlenir.

Kişilik:

Australian Shephard, çocuklarla boğuşmayı seven, aktif ama kolay giden köpeklerdir. Diğer evcil hayvanlarla iyi geçinme eğilimindedirler. Cins, son derece zeki ve eğitilmesi kolay olarak kabul edilir. Avustralyalıların özellikle sahiplerini memnun etmeye istekli oldukları bilinmektedir.

Sürü içgüdülerine sadık kalan Avustralyalılar, ailelerini ve bölgelerini çok korurlar ve yabancılar yaklaşırsa size haber verirler, ancak saldırgan olarak kabul edilmezler.

Beraber yaşamak:

Australian Shephardlar, özellikle türün çalışma hatlarından olanlar, meşgul olması gereken aktif köpeklerdir. Yalnız ve kapalı bırakılırlarsa mutsuz olurlar ve yıkıcı olabilirler. Kır yaşamına en uygun olanlardır ya da en azından büyük bir çitle çevrili avluya ve köpekleriyle vakit geçirmek isteyen sahiplerine sahip olmalıdırlar.

Aussies ortalama shedders olarak kabul edilir. Yemyeşil tüylerine rağmen, her hafta bir fırça ile fırçalamak ve gerektiğinde banyo yapmak tüylerini güzel tutacak ve matlaşmayı önlemeye yardımcı olacaktır.

Tarih:

Australian Shephard kökeniyle ilgili tarihsel raporlar, çeşitli kaynaklar arasında büyük farklılıklar gösterir. Bir teoriye göre, Avustralyalılar tamamen Amerika Birleşik Devletleri’nde çiftliklerde çalışmak için geliştirildi. Ataları, İspanya ve Fransa’nın Bask bölgesinden gelen ve erken sömürge günlerinde Merinos koyun sürüleriyle Amerika Birleşik Devletleri’ne getirilen İspanyol çoban köpekleri olabilir. Collie ayrıca türün arka planında olabilir. Köpeklere Australian Shephardlar denir çünkü 1800’lerde Avustralya’dan Amerika Birleşik Devletleri’ne gelen Bask çobanlarıyla ilişkilendirildiler.

Australian Shephard, hayvan sürüsü olarak çalışmanın yanı sıra, itaat davalarında polis köpeği, narkotik dedektörü ve yarışmacı olarak hizmet eder. Ayrıca harika aile hayvanları yaparlar. AKC gütme grubuna yeni eklenenler; Bazı Aussie yetiştiricileri, AKC’nin tanınmasının yetenekten çok görünüşe aşırı vurgu yapmasından korkmaktadır. Amerika Avustralya Çoban Kulübü, AKC’nin tanınmasından önce Aussies’in ana siciliydi ve cinste güçlü bir güç olmaya devam ediyor.

Australian Shephard eğitimi fiyatları sürekli güncellenmektedir. Labrador eğitimi hakkında detaylı bilgi için iletişime geçin. Australian Shephard sahibi olmak için sizlere yurtdışındaki üreticilerle iletişime geçerek doğru yavruların temini konusunda danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

WhatsApp chat