İstanbul Pet Otel, İstanbul Pet Hotel, İstanbul Köpek Pansiyonu, İstanbul Kedi Pansiyonu, İstanbul Köpek Oteli, İstanbul Kedi Oteli, İstanbul Köpek Eğitimi, İstanbul Köpek Havuzu, İstanbul Köpek Gezdirme, İstanbul Köpek Dolaştırma, İstanbul Köpek Eğiticisi, İstanbul Pet Otel ve İstanbul Pet Hotel, Kedi Pansiyonu arayanlara İstanbul Köpek ve Kedi Oteli, Tecrübeli İstanbul Köpek Eğitimi ve Eğitmeni, İstanbul Kedi Pansiyonları, İstanbul Avrupa Yakası Kedi Pansiyonu, Kedi Pansiyonu İstanbul Fiyatları, Kedi Pansiyonu İstanbul Avrupa, Kedi Pansiyonu İstanbul, Kedi Pansiyonu, İstanbul Kedi Pansiyon, İstanbul Kedi Oteli Fiyatları, İstanbul Kedi Otelleri

Beagle Hakkında Tüm Bilgiler

Bir Beagle’ın yumuşak, yalvaran ifadesiyle koyu kahverengi veya ela gözlerinin çekiciliğine direnmek zordur. Mutlu, cana yakın ve sevgi dolular – meraklı, kararlı ve yemeğe odaklanan tazı doğalarıyla dengelenenden daha fazla özellikler.

Yappy köpekler değiller, ancak üç farklı seslendirmeleri var – bir havlama / hırıltı, bir havlama uluması ve bir yarı havlama uluması (çılgın bir havlama ile bir körfez arasındaki geçiş). Yarım uluma sesi genellikle taş ocağını gördüklerinde ya da komşuları sabah 6’da uyandırma zamanının geldiğini düşündüklerinde kullanılır! Sürü köpekleri olarak genellikle diğer hayvanlarla ve insan arkadaşlarıyla iyi geçinirler ve herkesin yeni en iyi arkadaşları olduğunu düşünürler.

Beagle hakkında bilinmesi gereken en önemli şey onun bir koku köpeği olmasıdır. Burnu anatomisinin en önemli parçası ve başı her zaman yere dönük, takip edecek ilginç bir iz arıyor. Beagle’lar, insanlarda 5 milyon kadar küçük olana kıyasla yaklaşık 220 milyon koku alıcısına sahiptir, bu da onları koku almada çok iyi yapar. Mizahçı Dave Barry bir keresinde kayınpederinin Beagle’ını “ayaklı bir burun” olarak tanımlamıştı.

Beagle’ın burnunu ülke genelindeki havaalanlarında çalışırken görmüş olabilirsiniz. 1984’te ABD Tarım Bakanlığı, Los Angeles Uluslararası Havalimanı’nda Amerika Birleşik Devletleri’ne getirilen kaçak yiyecekleri bulmak için Beagle’ları kullanmaya karar verdi.

Deney büyük bir başarıydı. Küçük, arkadaş canlısı ve sevimli oldukları için, Beagle’lar köpeklerden korkan insanları korkutmadı ve süper burun güçleri ile kaçak olmayanları atlarken belirli gıda maddelerini tanımlamak için eğitilebilirlerdi. Bugün, “Beagle Tugayı” üyeleri, 20’den fazla uluslararası havaalanında ve Amerika Birleşik Devletleri’ne diğer giriş noktalarında bagaj teslim alanlarında devriye geziyor.

Beagle’lar, diğer çalışma alanlarına da dalmış olsalar da, küçük hayvanların mükemmel avcıları olmaya devam ediyor. Ulusal Beagle Kulübü Enstitüsü Çiftliği, paketli yetiştiricilerin sahada test edildiği AKC onaylı saha denemelerine ev sahipliği yapıyor. Diğer birçok ülkede Beagle avlamak için benzer faaliyetler var.

Küçük boyutları ve nazik mizaçları nedeniyle Beagle’lar, insanları her türlü hava koşulunda günde birkaç kez onları kurşun üzerinde gezdirmeye istekliyse apartmanlarda başarılı olabilir. Mümkünse günde bir saat kadar bol egzersize ihtiyaçları vardır. Beagle’lar yalnız bırakılır ve egzersiz yapılmaz ise yıkıcı olabilir .

Öne Çıkanlar

  • Beagle’ları eğitmek zor olabilir . Bazı insanlar, bazı Beagle’ları tamamen eğitmenin bir yıl kadar sürebileceğini söylüyor. Sandık eğitimi kesinlikle tavsiye edilir.
  • Beagle’lar bir evde çok uzun süre yalnız bırakılırsa sıkılabilirler. Beagle’lar arka bahçeye bırakılırsa, genellikle uluyarak, kazarak veya kaçmaya çalışarak kendilerini eğlendirmenin yollarını bulmaya başlarlar .
  • Beagle’ların kurtarma gruplarına teslim edilmesinin en yaygın nedeni, sahiplerinin veya sahiplerinin komşularının havlamalarından bıkmış olmalarıdır. Aşırı havlamayı ve ulumayı kontrol etmek için köpeğinizle birlikte çalışmaya hazır olduğunuzdan emin olun .
  • Beagle’lar, onları çalacak ve belki de deneylerde kullanılmak üzere araştırma laboratuvarlarına satacak olan hırsızların hedefidir. Beagle’ınızı dışarıdayken denetleyin ve ona mikroçip taktırdığınızdan emin olun!
  • Koku köpeği oldukları için, Beagle’lar havada çekici bir koku yakalarlarsa oradan uzaklaşırlar. Burunları beyinlerini kontrol ediyor ve eğer ilginç bir koku alıyorlarsa dünyalarında başka hiçbir şey yok.
  • Sevgi dolu ve nazik olmalarına rağmen, Beagle’lar bağımsız, inatçı bir çizgiye sahip olabilir. İtaat eğitimi önerilir, ancak sınıfın eğitmeninin tazı kişiliğini anladığından ve yiyecekleri ödül olarak kullanmayı tercih ettiğinden emin olun (ki buna çok az Beagle karşı koyabilir).
  • Ünlü çizgi film Beagle Snoopy’nin yemek kasesi için ne kadar endişelendiğini hatırlıyor musunuz? Beagle’lar “yemek tazıları”dır ve bir şans verildiğinde fazla yer. Onlara verdiğiniz yiyecek miktarını izleyin ve dolaplarınızı kapalı ve çöp kutularınızı güvende tuttuğunuzdan emin olun. Aksi takdirde, Beagle’ınız en çok sevdiği yiyecekleri koklayacaktır.
  • Yemekle ilgili olarak, Beagle’ınız muhtemelen yemek kasesini oldukça ciddiye alacaktır. Çocuklara Beagle’ınıza yemek yerken saygı duymayı ve ona yaklaşmamayı veya yemekle dalga geçmemeyi öğretin.
  • Beagle’lar iyi bir koruma veya bekçi köpeği değildir çünkü genellikle tanıştıkları herkese karşı arkadaş canlısıdırlar.

Tarih

“Beagle” kelimesinin kökeni belirsizdir. Fransızcada açık boğaz anlamına gelen begueule kelimesinden ya da Eski İngilizcede küçük anlamına gelen beag kelimesinden türemiş olabileceği düşünülmektedir . Bazıları bunun Fransızcada böğürmek anlamına gelen beugler veya azarlamak anlamına gelen Almanca begele kelimesinden geldiğini düşünüyor.

Cinsin tarihi de bulanık çünkü bugün bildiğimiz ırklar 19. yüzyıla kadar gerçekten gelişmedi. MÖ 400 yılına ait Yunan belgeleri, Beagle benzeri köpekleri tanımlar ve Romalılar, yanlarında küçük tavşan avlayan tazıları İngiltere’ye getirmiş ve onları yerel tazılarla beslemiş olabilir.

Fatih William’ın, 1066’da Norman Conquest sırasında İngiltere’ye Talbot tazılarını (şimdi soyu tükenmiş) getirdiği bildirildi. Bu köpeklerin, Beagle ve Foxhound’un ataları olduğu düşünülüyor.

Beagle’lar, tarihinin çok erken dönemlerinde İngiltere’de popüler oldu. Edward II (1307 – 1327) ve Henry VII (1485 – 1509) döneminde, Glove Beagles adı verilen son derece küçük beagle’lar popülerdi. Bildirildiğine göre eldivenli bir elde tutulacak kadar küçüktüler. Ayrıca, uğuldayan sesleriyle adlandırılan Singing Beagle’lardan da bahsediliyor.

Elizabeth I (1533 – 1603) sadece 9 inç boyunda olan Cep Beagle paketlerini tuttu. Bu küçük köpekler resimlerde kısa bacaklı ve sivri burunlu olarak tasvir edilmiştir. Avlanmak için kullanıldılar, ancak çok hızlı olmadıkları için çabucak gözden düştüler.

1700’lerde, tilki avcılığı İngiltere’de popüler hale geldi ve daha büyük Foxhound tercih edilen köpek haline geldiğinden Beagle gözden düştü. Tavşan ve tavşan avlamak için sürülerini saklamaya devam eden İngiltere, İrlanda ve Galler’deki çiftçiler olmasaydı, o zaman cinsin soyu tükenmiş olabilirdi.

1800’lerin ortalarında Rahip Phillip Honeywood, İngiltere’nin Essex kentinde bir Beagle sürüsü kurdu. Bu köpeklerin modern Beagle’ın ataları olduğu düşünülmektedir. Rev. Honeywood, görünüş için değil, avlanma becerileri için yetiştirildi. Bir İngiliz olan Thomas Johnson, hem çekici hem de iyi avcılar olan Beagle’ların yetiştirilmesinden sorumluydu.

Aynı zamanda, Amerikalı yetiştiriciler, kendi köpeklerinin görünüşünü iyileştirmek için İngiltere’den Beagle’ları ithal etmeye başladılar. İngiliz ithalatının çoğu, tilki avlayabilmeleri için omuzda ortalama 15 ila 17 inç yüksekliğe getirildi. Amerikalı yetiştiriciler, tavşan avı için daha küçük olmaları için onları yetiştirmeye başladı.

İlgi çekici olan, Willet Randall tarafından 1880 civarında New York’ta geliştirilen “Patch” Beagle suşudur. Çizgi, esas olarak çok büyük üç renkli bir nokta ile beyazdır. 1940’larda ve 1950’lerde çok popülerdiler çünkü çok hızlı koşabiliyorlardı. Bugün birçok insan limonlu ve beyaz veya kırmızı ve beyaz beagle’lara “Patch” beagle diyor.

American Kennel Club ve ilk Beagle özel kulübü 1884’te kuruldu. Aynı yıl AKC, Beagle’ları kaydetmeye başladı.

1916’da National Beagle Club’ın beş üyesi, saha denemeleri yapmak amacıyla Virginia’daki Western Loudoun County’de 508 akre satın aldı. Onu satın alan adamlar, araziyi satın almak ve ona sahip olmak için Institute Corporate adlı bir şirket kurdular, ardından araziyi, bugün National Beagle Club’ın birçok etkinliğinin yapıldığı National Beagle Club’ın mülkünü koruyan Institute Foundation’a kiraladılar.

Boyut

American Kennel Club, iki çeşit Beagle tanır. 13 inçlik çeşitlilik, omuzda yüksekliği 13 inç’i geçmeyen tazılar içindir ve 15 inçlik çeşitlilik, omuzda 13 inç ila 15 inç arasında duran tazılar içindir. Boylarına bağlı olarak, Beagle’lar 18 ila 30 pound arasındadır.

Kişilik

Beagle’lar nazik, tatlı ve eğlencelidir. Seni güldürecekler, ama o zaman genellikle yaramaz davranışlarından dolayı seni ağlatmazlar. Beagle insanları köpeklerini geride bırakmak için çok zaman harcarlar ve Beagle’ı geçici bir itaat durumuna sokmak için genellikle yiyecek ödüllerine başvurmak zorunda kalırlar.

Her köpek gibi, Beagle’ın da erken sosyalleşmeye ihtiyacı var – gençken birçok farklı insan, manzara, ses ve deneyime maruz kalma. Sosyalleşme, Beagle yavru köpeğinizin çok yönlü bir köpek olarak büyümesini sağlamaya yardımcı olur.

Sağlık

Tüm Beagle’lar bu hastalıkların herhangi birine veya tamamına yakalanmayacaktır, ancak bu cinsi düşünüyorsanız, bunların farkında olmanız önemlidir.

Intervertebral Disk Hastalığı:Omurilik, omur sütunu ile çevrilidir ve omur sütununun kemikleri arasında, amortisör görevi gören ve omurların normal hareketine izin veren intervertebral diskler bulunur. Diskler, dışta lifli katman ve içte jöle benzeri katman olmak üzere iki katmandan oluşur. Omurlar arası disk hastalığı, jöle benzeri iç tabakanın omurilik kanalına doğru çıkması ve omuriliğe doğru itmesiyle oluşur. Omuriliğin sıkışması minimal olabilir, boyun veya sırt ağrısına neden olabilir veya şiddetli olabilir, duyu kaybına, felce ve bağırsak veya mesane kontrolünün olmamasına neden olabilir. Spinal kompresyonun yaptığı hasar geri döndürülemez olabilir. Tedavi, yaralanma ile tedavi arasındaki yer, şiddet ve sürenin uzunluğu dahil olmak üzere çeşitli faktörlere dayanır. Köpeği hapsetmek biraz işe yarayabilir, ancak omurilik üzerindeki baskıyı azaltmak için genellikle ameliyat gerekir. Ameliyat her zaman başarılı değildir.
Kalça Displazisi: Bu, uyluk kemiğinin kalça eklemine tam olarak oturmadığı kalıtsal bir durumdur. Bazı köpeklerin arka bacaklarının birinde veya her ikisinde ağrı ve topallık görülür, ancak diğerleri dışa dönük rahatsızlık belirtileri göstermez. (X-ışını taraması, sorunu teşhis etmenin en kesin yoludur.) Her iki durumda da, köpek yaşlandıkça artrit gelişebilir. Kalça displazisi olan köpekler yetiştirilmemelidir – bu nedenle bir köpek yavrusu satın alıyorsanız, yetiştiriciden ebeveynlerin kalça displazisi için test edildiğini ve sorunsuz olduğunu kanıtlamasını isteyin.

Kiraz Gözü : Üçüncü göz kapağının altındaki bezin dışarı çıkması ve gözün köşesinde kiraz gibi görünmesi durumudur. Veterinerinizin bezi çıkarması gerekebilir.
Glokom: Bu, gözdeki basıncın anormal derecede yükseldiği ağrılı bir hastalıktır. Gözler sürekli olarak sulu mizah adı verilen bir sıvı üretir ve boşaltır – sıvı doğru şekilde boşaltılmazsa, gözün içindeki basınç artar ve optik sinire zarar verir ve görme kaybı ve körlüğe neden olur. İki tip var. Kalıtsal olan birincil glokom ve iltihaplanma, tümör veya yaralanmanın bir sonucu olan ikincil glokom. Glokom genellikle önce bir gözü etkiler, kırmızı, yaşaran, şaşı olur ve ağrılı görünür. Genişlemiş bir öğrenci ışığa tepki vermez ve gözün ön tarafında beyazımsı, neredeyse mavi bir bulanıklık olur. Bazen tedavi (duruma göre cerrahi veya ilaç tedavisi) ile bile görme kaybı ve sonunda körlük meydana gelir.

Progresif Retinal Atrofi (PRA): Bu, sonunda gözün arkasındaki fotoreseptörlerin kaybından körlüğe neden olan dejeneratif bir göz bozukluğudur. PRA, köpek herhangi bir körlük belirtisi göstermeden yıllar önce tespit edilebilir. Neyse ki köpekler körlüğü telafi etmek için diğer duyularını kullanabilir ve kör bir köpek dolu ve mutlu bir hayat yaşayabilir. Sadece mobilyaları hareket ettirmeyi alışkanlık haline getirmeyin. Saygın yetiştiriciler, köpeklerinin gözlerini bir veteriner göz doktoru tarafından yıllık olarak onaylattırırlar ve bu hastalığa sahip köpekleri yetiştirmezler.

Distichiasis: Bu durum, köpeğin gözündeki yağ bezinde ek bir kirpik sırası (disthia olarak bilinir) büyüdüğünde ve göz kapağının kenarı boyunca dışarı çıktığında ortaya çıkar. Bu, gözü tahriş eder ve Aussie’nizin gözlerini kıstığını veya gözlerini ovuşturduğunu fark edebilirsiniz. Distichiasis, fazla kirpiklerin sıvı nitrojen ile dondurulması ve ardından çıkarılmasıyla cerrahi olarak tedavi edilir. Bu tür ameliyatlara kriyoepilasyon denir ve genel anestezi altında yapılır.
Epilepsi: Bu, her zaman olmasa da sıklıkla kalıtsal olan nörolojik bir durumdur. Epilepsi , kendilerini olağandışı davranışlar (kovalanıyormuş gibi çılgınca koşma, sendeleme veya saklanma gibi) veya hatta düşme, uzuvların katılaşması ve bilincini kaybetme şeklinde gösterebilen hafif veya şiddetli nöbetlere neden olabilir. Nöbetleri izlemek korkutucudur, ancak idiyopatik epilepsili köpekler için uzun vadeli prognoz genellikle çok iyidir. Doğru teşhis (özellikle nöbetlerin başka nedenleri olabileceğinden) ve tedavi için köpeğinizi veterinere götürmeniz önemlidir.

Hipotiroidizm: Hipotiroidizm, tiroid bezinin bir bozukluğudur. Epilepsi, alopesi (saç dökülmesi), obezite, uyuşukluk, hiperpigmentasyon, piyoderma ve diğer cilt rahatsızlıkları gibi durumlardan sorumlu olduğu düşünülmektedir. İlaç ve diyetle tedavi edilir.

Beagle Cüceliği: Bu, köpeğin normalden daha küçük olduğu bir durumdur. Bu duruma aşırı kısa bacaklar gibi diğer fiziksel anormallikler eşlik edebilir veya etmeyebilir.

Çin Beagle Sendromu (CBS): Bu, geniş bir kafatası ve çekik gözlerle karakterize bir durumdur. Köpek başka türlü normal şekilde büyür. Oldukça sık, CBS’li köpeklerin kalp problemleri ve ayak anormallikleri vardır.

Patellar Lüks:”Kaymış boğucu” olarak da bilinen bu, küçük köpeklerde yaygın bir sorundur. Femur (uyluk kemiği), patella (diz kapağı) ve tibia (baldır) olmak üzere üç bölümden oluşan patellanın düzgün şekilde sıralanmamasından kaynaklanır. Bu, bacakta topallığa veya bir atlama veya sıçrama gibi anormal bir yürüyüşe neden olur. Gerçek yanlış hizalama veya lüksasyon her zaman çok sonrasına kadar ortaya çıkmasa da, doğumda mevcut olan bir durumdur. Patellar luksasyonun neden olduğu sürtünme, dejeneratif bir eklem hastalığı olan artrite yol açabilir. Patellar luksasyonun dört derecesi vardır; derece I’den, ara sıra eklemde geçici topallığa neden olan bir lüksasyondan, tibianın dönmesinin şiddetli olduğu ve patellanın manuel olarak yeniden hizalanamadığı derece IV’e kadar değişir. Bu, köpeğe bodur bir görünüm verir.

Bir köpek yavrusu satın alıyorsanız, yavru köpeğinizin her iki ebeveyni için de sağlık izinlerini size gösterecek iyi bir yetiştirici bulun . Sağlık izinleri, bir köpeğin belirli bir durum için test edildiğini ve temizlendiğini kanıtlar.

Beagle’larda, kalça displazisi (orta veya daha iyi bir puanla), dirsek displazisi, hipotiroidizm ve von Willebrand hastalığı için Ortopedi Hayvanları Vakfı’ndan (OFA) sağlık izinlerini görmeyi beklemeniz gerekir ; Auburn Üniversitesi’nden trombopati için; ve gözlerin normal olduğunu onaylayan Canine Eye Registry Foundation’dan (CERF). OFA web sitesini (offa.org) kontrol ederek sağlık izinlerini onaylayabilirsiniz.

Köpeğinizi eve ilk getirdiğinizde ne kadar sağlıklı olursa olsun, yaşamı boyunca ortaya çıkabilecek sorunlara karşı hazırlıklı olmalısınız. Bir evcil hayvan sigortası planı, köpeğinizin veterinerlik ihtiyaçlarından herhangi biri için hazır kalmanıza yardımcı olabilir.

Bakım

Beagle gibi bir koku köpeği için çitle çevrili bir arka bahçe bir zorunluluktur . Dışarıdayken, Beagle’ınız sınırlandırılmamış alanlarda veya güvenli bir şekilde kapatılmış ve gözetim altında olmalıdır. Doğası gereği bir gezgindir, bu yüzden kaçması durumunda – Beagle’larda yaygın bir olaydır – mikroçipli olduğundan ve yakasına kimlik etiketleri taktığından emin olun, böylece size geri dönebilir.

Bazı insanlar bir yeraltı elektronik çit kullanmayı tercih eder , ancak bu tür bir muhafaza, diğer hayvanların bahçenize girmesini engellemez. Ayrıca, bir koku yeterince çekiciyse, Beagle’ınız onu takip etmek için anlık bir şoku riske atmaya istekli olacaktır.

Tüm köpekler gibi, Beagle’lar da itaat eğitiminden yararlanır . Olumlu pekiştirme teknikleri en iyi sonucu verir, çünkü Beagle’lar sert davranıldığında basitçe kapanır. Çoğu Beagle, lezzetli bir ikram için her şeyi yapmaktan çok mutludur.

Ergen Beagle’lar enerjiyle doludur ve bunların üstesinden gelmek için birçok fırsata ihtiyaç duyarlar. Aileleriyle yürüyüşe çıkmayı veya daha da iyisi, tavşan avlamak için bir tarlada koşmayı severler (köpeğinizi size geri dönmesi için eğitmedikçe önerilmez). Sizinle birlikte koşmaktan zevk alacaklar, ancak bunun gibi tekrarlayan bir egzersize başlamadan önce 18 ay veya daha büyük olana kadar bekleyin.

Bir Beagle olgunlaştığında oldukça tembelleşebilir, bütün gün evde yatmaktan, yemek için kalkmaktan ve belki ara sıra kulaklarını kaşımaktan memnun olabilir. Bu, obeziteye yatkın bir cins olduğu için , bunun olmasına izin vermeyin.

Besleme

Önerilen günlük miktar: İki öğüne bölünmüş, günde 3/4 ila 1,5 bardak yüksek kaliteli kuru mama.

NOT: Yetişkin köpeğinizin ne kadar yediği, büyüklüğüne, yaşına, yapısına, metabolizmasına ve aktivite düzeyine bağlıdır. Köpekler de insanlar gibi bireylerdir ve hepsinin aynı miktarda yiyeceğe ihtiyacı yoktur. Oldukça aktif bir köpeğin bir kanepe patates köpeğinden daha fazlasına ihtiyacı olacağını söylemeye gerek yok. Satın aldığınız köpek mamasının kalitesi de bir fark yaratır – köpek maması ne kadar iyi olursa, köpeğinizi beslemeye o kadar ileri gider ve köpeğinizin kasesine o kadar azını sallamanız gerekir.

Beagle’lar yemek hırsızlarıdır. Bu köpekler, şans verilirse kilerinize ve çöplerinize günlük olarak baskın yapacak ve patlayana kadar yemeye hazırlar. Her zaman yemeği dışarıda bırakmak yerine, yemeğini ölçerek ve günde iki kez besleyerek sizinkini iyi durumda tutun. Fazla kilolu olup olmadığından emin değilseniz, ona göz testi ve uygulamalı test yapın.

Önce ona bak. Bir bel görebilmelisiniz. Sonra ellerinizi sırtına koyun, başparmaklar omurga boyunca, parmaklar aşağı doğru yayılır. Sert bastırmadan kaburgalarını hissedebilmeli, ancak görmemelisiniz. Yapamıyorsanız, daha az yiyeceğe ve daha fazla egzersize ihtiyacı var.

Ayrıca, ikramları idareli bir şekilde dağıtın. Beagle’ınız, daha büyük bir bisküvi gibi bir ısırık büyüklüğünde bir eğitim ödülü almaktan aynı derecede mutlu olacaktır.

Beagle’ınızı beslemekle ilgili daha fazla bilgi için doğru mamayı satın almak, yavru köpeğinizi beslemek ve yetişkin köpeğinizi beslemek için yönergelerimize bakın .

Bakımı

Beagle ırkı standardı, “herhangi bir tazı renginin” kabul edilebilir olduğunu söylüyor. Beagle’lar için en yaygın renk, siyah bir eyer (arkadaki alan), beyaz bacaklar, göğüs, göbek ve kuyrukta beyaz bir uç ile üç renkli ve başın üzerinde ve eyerin çevresinde bronzluktur.

İkinci en yaygın renk kombinasyonu, yüz, boyun, bacaklar ve kuyruğun ucunda İrlanda lekelenme modelinde kırmızı ve beyazdır. Renkleri ne olursa olsun, avcıların uzun otlarda avlanırken onları görebilmeleri için kuyruklarında genellikle beyaz bir uç bulunur.

Beagle’lar, yağmura dayanıklı, pürüzsüz, yoğun bir çift katlıdır. Ölü tüyleri gevşetmek ve çıkarmak ve yeni saç büyümesini teşvik etmek için en az haftada bir orta kıllı bir fırça veya tazı eldiveni (avuç içi bölgesinde çıkıntılı lastik bir eldiven) ile fırçalanmalıdır .

Beagle’lar tüy döker, ancak saçları kısa olduğu için çok fark edilmez. Paltoları kışın daha kalın olma eğilimindedir, bu nedenle ilkbaharda daha fazla tüy dökerler. Temiz köpeklerdir (tabii ki, içeri girmek için çekici bir kokuşmuş bir şey bulmadıysalar) ve genellikle sık banyo gerektirmezler .

Beagle’lar düşük kulaklı köpekler olduğundan, hava kulaklarının içinde iyi dolaşamaz ve enfeksiyon kapabilirler. En az iki haftada bir kulaklarını enfeksiyon veya mumsu oluşum belirtileri açısından kontrol edin. Beagle’ınızın başını çok salladığını veya kulaklarını kaşıdığını fark ederseniz, bunları da kontrol edin. Kulaklarına asla su veya yağ girmesine izin vermeyin.

Tartar birikimini ve içinde gizlenen bakterileri temizlemek için Beagle’ınızın dişlerini haftada en az iki veya üç kez fırçalayın. Diş eti hastalıklarını ve ağız kokusunu önlemek istiyorsanız günlük fırçalama daha da iyidir.

Köpeğiniz ağrılı gözyaşlarını ve diğer sorunları önlemek için tırnaklarını doğal olarak aşındırmıyorsa , tırnaklarını ayda bir veya iki kez kesin. Yere tıkladıklarını duyabiliyorsanız, çok uzunlar. Köpek ayak tırnaklarında kan damarları vardır ve çok fazla keserseniz kanamaya neden olabilirsiniz – ve köpeğiniz bir daha tırnak makasının çıktığını gördüğünde işbirliği yapmayabilir. Bu nedenle, köpek tırnağı kesme konusunda deneyimli değilseniz, bir veterinerden veya tımarcıdan ipuçları isteyin.

Beagle’ınızı köpek yavrusu olduğu zaman fırçalanmaya ve muayene edilmeye alışmaya başlayın. Pençelerini sık sık tutun – köpekler ayakları konusunda hassastır – ve ağzının içine bakın. Tımarlamayı övgü ve ödüllerle dolu olumlu bir deneyim haline getirin ve yetişkin olduğunda kolay veterinerlik muayeneleri ve diğer işlemler için zemin hazırlayacaksınız.

Bakım yaparken ciltte, burunda, ağızda, gözlerde ve ayaklarda yara, kızarıklık veya kızarıklık, hassasiyet veya iltihaplanma gibi enfeksiyon belirtileri olup olmadığını kontrol edin. Gözler açık olmalı, kızarıklık veya akıntı olmamalıdır. Dikkatli haftalık muayeneniz, olası sağlık sorunlarını erkenden tespit etmenize yardımcı olacaktır.

Çocuklar ve Diğer Evcil Hayvanlar

Beagle’lar ailedeki herkesle, özellikle de çocuklarla bağ kurar. Bununla birlikte, oynarken başıboş olabilirler, bu nedenle çok küçük çocuklarla uygun şekilde sosyalleştirilmeleri ve denetlenmeleri gerekir. Ek olarak, Beagle’lar oynamak için ağzınızla sizin veya çocuğunuzun eli de dahil olmak üzere şeyleri kapmak için “ağız” olma eğilimindedir. Bunu eğlenerek yaparlar ve bunu yapmamaları için eğitilebilirler.

Her cinste olduğu gibi, çocuklara her zaman köpeklere nasıl yaklaşacaklarını ve onlara nasıl dokunacaklarını öğretmelisiniz ve her türlü etkileşimi denetlemelisiniz. Çocuğunuza yemek yerken veya uyurken hiçbir köpeğe yaklaşmamasını veya köpeğin mamasını elinden almaya çalışmamasını öğretin. Hiçbir köpek, ne kadar arkadaş canlısı olursa olsun, bir çocukla gözetimsiz bırakılmamalıdır.

Beagle’lar sürü köpekleri mirasından dolayı arkadaşlıktan hoşlanırlar ve yalnız bırakılmaktan hoşlanmazlar. Başka bir köpek, hatta bir kedi, arkadaşlık ihtiyaçlarını karşılamaya yardımcı olacaktır.

Kurtarma Grupları

Beagle’lar genellikle, bir tanesine sahip olmanın ne anlama geldiğine dair net bir anlayışa sahip olmadan edinilir. Aşağıdaki kurtarma grupları, evlat edinme veya teşvik etme ihtiyacı olan Beagle’ları bulmanıza yardımcı olabilir.

Kurtarma:

Amerika Ulusal Beagle Kulübü

Tampa Bay Beagle Rescue’daki Road to Rescue’nun SPOTlight’ına göz atın .

Tüm köpeklerin hayatlarının bir noktasında veteriner bakımına ihtiyacı olacaktır. Evlat edinirken, barınaktan ayrıldıktan sonra ortaya çıkabilecek sağlık sorunlarını ele almaya hazır olduğunuzdan emin olun. Bir evcil hayvan sigortası planı, köpeğinizi kapalı tutabilir.

Irk Organizasyonları

Aşağıda, Beagle hakkında ek bilgi bulabileceğiniz cins kulüpleri, organizasyonları ve dernekleri bulunmaktadır.

Beagle eğitimi fiyatları sürekli güncellenmektedir. Labrador eğitimi hakkında detaylı bilgi için iletişime geçin. Beagle sahibi olmak için sizlere yurtdışındaki üreticilerle iletişime geçerek doğru yavruların temini konusunda danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

WhatsApp chat