İstanbul Pet Otel, İstanbul Pet Hotel, İstanbul Köpek Pansiyonu, İstanbul Kedi Pansiyonu, İstanbul Köpek Oteli, İstanbul Kedi Oteli, İstanbul Köpek Eğitimi, İstanbul Köpek Havuzu, İstanbul Köpek Gezdirme, İstanbul Köpek Dolaştırma, İstanbul Köpek Eğiticisi, İstanbul Pet Otel ve İstanbul Pet Hotel, Kedi Pansiyonu arayanlara İstanbul Köpek ve Kedi Oteli, Tecrübeli İstanbul Köpek Eğitimi ve Eğitmeni, İstanbul Kedi Pansiyonları, İstanbul Avrupa Yakası Kedi Pansiyonu, Kedi Pansiyonu İstanbul Fiyatları, Kedi Pansiyonu İstanbul Avrupa, Kedi Pansiyonu İstanbul, Kedi Pansiyonu, İstanbul Kedi Pansiyon, İstanbul Kedi Oteli Fiyatları, İstanbul Kedi Otelleri

Belçika Malinois Hakkında Tüm Bilgiler

Eğer daha önce bir Border Collie’nin koyun sürüsünü izleme zevkini tatmışsanız , koyunlara yaklaşırken yoğun bakışları, çobanın emrine neredeyse sezgisel tepkisi ve ustaca ustalığıyla iş başında olan bir ustayı izlediğinizi bilirsiniz. koyunları tam olarak çobanın gitmelerini istediği yere yönlendirme şekli. Bu hayranlık uyandırıcı.

30 ila 45 pound arasında orta boy bir köpek olan Border Collie, görünüşte doğaüstü miktarda enerjiye ve dayanıklılığa sahiptir – engebeli İskoç sınır ülkesinin tepelerinde ve vadilerinde bütün gün çalışması gerektiğinde geliştirilen bir dayanıklılık, bazen günde 50 mil veya daha fazla koşmak. İdeal çalışan köpeğe gelince, Border Collie’den daha iyi olamaz.

Border Collie’nin enerjisinin ve işkolik tavrının karanlık bir tarafı varsa, onu anlamayan bir aileye getirildiğinde ortaya çıkar. O sevimli, kanepe-patates köpeği değil . şımartılmak istemiyor. Bir iş istiyor ve buna ihtiyacı var. Border Collie’nin yoğun zihinsel ve fiziksel dayanıklılığına ayak uydurmak, rahat bir aile hayvanı isteyen bir sahip veya aile için yorucu, hatta çileden çıkarıcıdır.

Border Collie bir çoban köpeğidir, bu da sürü toplamak için karşı konulmaz bir dürtüye sahip olduğu anlamına gelir. Bu sürü koyunlar, çocuklar, kediler, sincaplar veya arabalar dahil hareket eden herhangi bir şey olabilir. Bu kıstırma, dürtme ve havlama içgüdüsü, enerjisiyle birlikte ondan eğitilemez. Daha doğrusu yönlendirilmeli. İster koyun gütmek, isterse köpek sporlarında yarışmak olsun, bir görevi olmalı. Her gün hızlı bir yürüyüş ya da bir getirme oyunu Border Collie için yeterli aktivite değildir.

Bununla birlikte, doğru sahibi için bir Border Collie, birlikte yaşamak için harika bir köpektir. Zekası ve uysal yapısı onu eğitmeyi kolaylaştırır . Duyarlıdır ve onu yakından tanıyanlara göre, ondan ne isteyeceğinizi siz daha sormadan bilmek gibi esrarengiz bir yeteneği vardır. Yavruluktan itibaren iyi sosyalleşir ve eğitilirse, ihtiyaç duyduğu zihinsel ve fiziksel egzersizi sağlayan hemen hemen her yaşam koşuluna uyum sağlayabilir.

Border Collie, kendisi kadar aktif olan, özellikle de köpek sporlarına katılmaya hevesli olan bir sahip için iyi bir eşleşmedir. Doğru eğitim ile bu cins, çoban köpeği denemeleri, çeviklik , flyball, uçan disk, ileri itaat, serbest stil itaat veya izleme dahil, denediği her aktivitede üstündür.
Güçlü, dayanıklı bir köpek olan Belçika Malinois, çok çeşitli mizaç ve saldırganlık sergiler. Bu cins, küçük, düzensiz çocukları olan haneler için uygun değildir.

Bir bakışta Belçika Malinois
Belçika Malinois Köpek Irkı
Belçika Malinois, yalnızca deneyimli bir mal sahibinin karşılayabileceği ihtiyaçları olan çalışan bir ırktır.

Boyut:
Ağırlık Aralığı :

Erkek: 55-75 lbs.
Kadın: 40-60 lbs.

Withers’taki Yükseklik:

Erkek: 24-26 inç

Kadın: 22-24 inç

Özellikleri:
Dik kulaklar (doğal olarak)

Beklentiler:
Egzersiz Gereksinimleri : >40 dakika/gün
Enerji Seviyesi : Çok enerjik
Uzun Ömür Aralığı : 10-12 yıl.
Salya Alma Eğilimi : Düşük Horlama Eğilimi : Düşük Havlama
Eğilimi : Orta
Kazma Eğilimi : Düşük Sosyal/Dikkat İhtiyaçları : Orta
için yetiştirildi:
Hayvancılık

Kaban:
Boy : Kısa
Özellikler : Çift kat, düz, düz
Renkler : Siyah uçlu zengin açık kahverengi, siyah uçlu maun
Genel Bakım İhtiyacı : Orta

Kulüp Tanınması:
AKC Sınıflandırması : Herding
UKC Sınıflandırması : Herding Köpek
Yaygınlığı : So-so

Belçika Malinois zarif, orantılı, doğal, orta boy, kare bir köpektir.

Zarif bir sağlamlık izlenimi veriyor. Nemli Belçika iklimine direnmek için yapılmış bir paltoyla dışarıda yaşamaya alışkın, dayanıklı bir köpektir. Zarafeti ve ifadesi, güçlü bir karaktere işaret eder ve onu çoban ırklarının gururlu bir temsilcisi yapar. Belçika Malinois, doğal olarak hareket etme eğilimi olan, hevesli ve hızlı bir köpektir. Erkekler 24 ila 26 inç boyunda ve 55 ila 75 pound (25 ila 34 kilogram) ağırlığındadır. Dişiler 22 ila 24 inç arasındadır ve 40 ila 60 pound (18 ila 27 kilogram) ağırlığındadır.

Kaplama nispeten kısa ve düz, hava koşullarına dayanıklı olacak kadar sert ve yoğun bir astar olmalıdır. Baş, kulaklar ve alt bacaklarda çok kısa olmalıdır. Saç, boyun çevresinde bir yaka oluşturduğu yerde ve uylukların kuyruğunda ve arkalarında biraz daha uzundur. Ceket, öne çıkmadan veya sarkmadan vücuda uyum sağlamalıdır.

Temel renklendirme, maun renginden zengin bir açık kahverengi olup, tüylerde siyah uçlar bir kaplama görünümü verir. Maske ve kulaklar siyahtır. Belçika Malinois, çift kaplamalı bir cinstir ve genellikle yılda iki kez tüy döker. Kirlendiğinde banyo yapmak, haftada bir veya iki kez fırçalamak ve tırnakları kesmek Malinois’inizi mükemmel durumda tutacaktır.

Kişilik:

Belçika Malinois sadece hayvancılıkta değil, aynı zamanda koruma ve kanun yaptırımında da üstündür; uyuşturucu, bomba ve gaz tespiti; arama kurtarma; izleme; itaat; kızak; çeviklik; ve engelli, hasta veya yaşlı insanlara terapi yardımı. Bu köpek talepkar ve deneyimli bir sahibine ihtiyacı var. Mizaç ve saldırganlıkta geniş bir yelpaze görülür. Aileleriyle birlikte olmaktan başka bir şey istemiyorlar, bu da onları bir köpek kulübesi köpeği olarak uygunsuz yapıyor.

Beraber yaşamak:

Belçika Malinois çok akıllı ve itaatkar bir köpektir. Güçlü koruyucu ve bölgesel içgüdülere sahiptir. Bu cins, erken yaşlardan itibaren kapsamlı bir sosyalleşmeye ve sıkı, ancak sert olmayan bir eğitime ihtiyaç duyar. Belçikalılar içgüdüsel olarak koruyucudur, bu nedenle erken yaşlardan itibaren çok iyi eğitilmeleri ve sosyalleştirilmeleri gerekir. Özellikle bir koruma sporunda çalışmıyorsanız, Belçikalınıza doğal olarak geleceği için herhangi bir koruma eğitimi vermenize gerek yoktur. Belçikalılar, sevgi dolu arkadaşlıklar üzerinde geliştikleri için doğru evler için mükemmel evcil hayvanlardır. Malinois içgüdüsel olarak kovalama ve daire çizme, saatlerce zahmetsizce hareket etme ve insanların topuklarını kıstırma gibi sürü davranışları sergiler. Köpek, çalışmak ve rekabetçi itaat için iyidir, ancak koşan ve çığlık atan küçük çocuklar için değildir.

Belçika Malinois, yeterince egzersiz yapılırsa bir apartman dairesinde yaşayabilir. İç mekanlarda orta derecede aktif, en az ortalama büyüklükte bir avlu ile en iyisini yapacaktır. Serin iklimleri tercih eder, ancak diğerlerine kolayca uyum sağlar. Bir Belçika Malinois 12 ila 15 yıl yaşamalı.

Tarih:

Belçika Malinois, Belçika çobanının çeşitlerinden biridir. Tüm Belçika köyleri için adlandırılır: Groenendael, Laekenois, Mechelar (Malinois) ve Tervuren.

Belçika Malinois’in tarihi, bu köpeklerin (Alman çobanları, Fransız çobanları ve Hollandalı çobanları ile birlikte) kıta çoban köpekleri olarak adlandırıldığı 1880’lere kadar uzanıyor. 1891’de Belçika Çoban Köpeği Kulübü kuruldu ve bir jüri heyeti, iyi ayarlanmış üçgen kulakları olan kare, orta boy bir köpek olan uyumlu bir yerli çoban köpeği türü olduğunu belirledi. Bu köpekler sadece saçın dokusu, rengi ve uzunluğu bakımından farklılık gösteriyordu. 1892’de, ilk Belçika çoban köpeği standardı, üç çeşidi tanıyarak yazılmıştır: uzun paltolu köpekler, kısa paltolu ve kaba paltolu köpekler.

Belçika Malinois, Groenendael ile birlikte 1900’lerin başlarında Amerika Birleşik Devletleri’nde ortaya çıkan ilk çeşitti. Amerika Belçika Çoban Köpeği Kulübü (Malinois, Groenendael ve Tervuren o zamanlar aynı cinsti) kuruldu ve cins 1950’lerin başlarında Amerikan Kennel Kulübünde gösterilmeye başladı. 1959’da Belçikalılar bugün tanınan üç AKC ırkına, çoban köpeği, Tervuren ve Malinois’e ayrıldı.

Belçika Malinois eğitimi fiyatları sürekli güncellenmektedir. Labrador eğitimi hakkında detaylı bilgi için iletişime geçin. Belçika Malinois sahibi olmak için sizlere yurtdışındaki üreticilerle iletişime geçerek doğru yavruların temini konusunda danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

WhatsApp chat