İstanbul köpek eğitimi, istanbul köpek eğitmeni, istanbul anadolu yakası köpek eğitimi, istanbul en iyi köpek eğitmeni, istanbul köpek okulu, istanbul köpek eğitim merkezleri

Bir Köpek Eğitmeni Nasıl Bulunur ve Seçilir

Köpek eğitim itibaren temel itaat etmek ileri eğitim için köpek sporları , büyük bir köpek eğitmeni tüm fark yaratabilir. Bu özellikle yeni köpek sahipleri için geçerlidir. Ancak köpek arkadaşları konusunda yılların deneyimine sahip olsanız bile, profesyonel bir eğitmen sorunları gidermenize ve yeteneklerinizi geliştirmenize yardımcı olabilir. Ayrıca, grup sınıfları , yavrularınızı sosyalleştirmenin harika bir yararına sahiptir . Ama doğru köpek eğitmenini bulduğunuzu nasıl anlarsınız?

Köpek eğitimi düzensiz bir endüstridir. Geçmişi, eğitimi veya deneyimi ne olursa olsun herkes kartvizit yazdırabilir ve hizmetleri için ücret alabilir. Potansiyel eğitmenleri, zor kazanılan paranız ve değerli evcil hayvanınızla onlara güvenmeden önce değerlendirmek çok önemlidir. Sadece en yakın eğitim okulunu seçmeyin. Potansiyel bir eğitmenin size ve köpeğinize uygun olup olmadığını belirlemek için araştırmanızı yapın.

Bir Köpek Eğitmeni Neye Bakmalı?

İlk olarak, eğitmene yöntemlerini ve eğitim felsefesini sorun ve yaklaşımından memnun olduğunuzdan emin olun. Olumlu pekiştirme eğitimi kullanan bir eğitmen arayın – köpeği uygun davranış için ödüllendirin ve uygun olmayanların yerine alternatif davranışları öğretin. Bu teknikler, hayvan öğrenimi bilimine dayanır ve köpek sahibi arasındaki bağı güçlendirme ve köpeklerde öğrenme sevgisini teşvik etme avantajına sahiptir.

Bir eğitmenden neye ihtiyacınız olduğunu belirlemek de önemlidir. Misafirlerin üzerine atlamak gibi sorunlu davranışlarla mı uğraşıyorsunuz yoksa yeni yavru köpeğinizin “ oturmayı ” ve “ kalmayı ” mı öğrenmesi gerekiyor ? Belirli bir eğitmenin ihtiyaçlarınızı karşılayan sınıflar veya özel eğitimler sağlayıp sağlamadığını öğrenin. Tüm eğitmenler aynı hizmetleri sunmaz. Genellikle, diğer köpeklerle bir sınıf ortamı, sosyalleşme ve dikkat dağıtma eğitiminin ek faydasını sağlar . Ancak bazen, özellikle diğer köpekler onu aşırı uyarırsa veya endişelendirirse, köpeğiniz bire bir durumda en iyi şekilde öğrenir .

Özel eğitim, eğitim okulunda, evinizde veya dünyanın dışında yapılabilir. Bazı sorunlar için bu ideal olabilir. Bazı köpekler bir sınıfa hazır değildir veya belki de köpeğinizin sorunu sadece ön kapınızda olur. Ancak, tüm eğitmenler kendi tesislerinin dışında hizmet sunmazlar ve birisinin size gelmesi için daha fazla ödeme yapmayı bekleyebilirsiniz.

Potansiyel Bir Köpek Eğitmene Ne Sorulur?

Bir karar vermeden önce kişiliği ve insan becerileri hakkında fikir edinmek için eğitmenle konuşun . Broşürü veya web sitesini okumak yeterli değildir. Gerçekte, köpek eğitmenleri insanlara öğretir, bu yüzden onun öğrencisi olarak rahat hissetmeniz gerekir. Köpeklerde kullandığı olumlu pekiştirmeyi insan gözbebeklerinde de kullanan birini arayın . Sabırlı, cesaret verici ve saygılı olmalıdır. Bir eğitim sınıfını gözlemlemeye çalışın ve hepsinin eğlendiğinden emin olmak için eğitmen kadar köpekleri ve öğrencileri de izleyin. Ayrıca, eski öğrencilerden referans isteyin.

Temellerden öte

Temel eğitim tekniklerinden daha fazlasını sağlayan bir eğitmen arayın. Köpeklerin ve insanların dünyaya bakış açıları farklıdır ve köpeğinizin algılarını ne kadar iyi anlarsanız, onun ihtiyaçlarını karşılamak ve birlikte mutlu yaşamak için o kadar donanımlı olursunuz. Eğitim dersleri, köpek davranışı, köpek iletişimi ve köpeklerin nasıl öğrendiği hakkında bilgileri içermelidir. Sosyalleşmenin önemi, iyi bir köpek yavrusu sınıfı için anahtardır ve tımar ve bakım konusunda tavsiyeler ek bir avantajdır.

Harika eğitmenler, görevlerinin sizi köpeğinizi eğitmek için eğitmek olduğunu bilirler. Bir köpeğin sorunlarına bağlı olarak bir seferde bir yetişkinle çalışmak isteyebilecek olsalar da, sürecin bir noktasında, çocuklar dahil tüm hane halkını karşılamaları gerekir. Birinci sınıf eğitmenler , tutarlılık için tüm aileyi bir araya getirmenin önemini anlıyor.

Bir Eğitmen Bul

Köpek parkındaki insanlardan bilgili komşunuza kadar bir eğitmen için tavsiye alabileceğiniz birçok yer var. Diğer köpek sahiplerinin bir eğitmenden ne kadar etkilendiğine bakılmaksızın, araştırmanızı eksik etmeyin. Eğitmen sizin, köpeğiniz ve bireysel ihtiyaçlarınız için doğru öğretmen olmalıdır. Mükemmel bir eğitmen, akıllıca bir yatırımdır ve iyi huylu bir köpekle ömür boyu mutlu ve uyumlu bir yaşam sürmenize yardımcı olur.

WhatsApp chat