Boerboel, Boerboel sahiplenme, Boerboel yavru, Boerboel özellikleri, Boerboel Türkiye, Boerboel Türkiye Fiyatı, Boerboel Türkiye Satış, Boerboels Yavru Fiyat, Boerboels Özellikleri, Boerboels Yavrusu, Boerboels İstanbul, Boerboels Türkiye, Boerboels Fiyatları, Boerboels Satılık

Boerboel Cinsi Köpek (Boerboel sahiplenme, Boerboel yavru, Boerboel özellikleri ve Boerboel Türkiye)

Güney Afrika burbulisi, mastiff ve molossi ile bir akrabalığa sahiptir, ancak onlara mestizo diyemezsiniz.

Bilim adamları bu köpeklerin aslen Afrika’dan değil, Asya’dan geldiğine inanıyorlar. Ancak daha sonra eski Mısır’da ortaya çıktılar.

Büyük İskender’in onları Avrupa’ya getirdiğine inanılıyor. Ayrıca, cinsin gelişimi hakkında çok az şey bilinmektedir.

Bazı araştırmacılar, birçok Avrupalı köpek ırkının kendilerinden kaynaklandığına inanmaktadır.

Başka bir versiyona göre, köpekler Avrupalı ülkelerden Afrika’ya geldi, daha sonra yerel köpeklerle karıştılar.

Ancak her iki teorinin destekçileri de, ırkın doğal bir şekilde oluştuğundan emindir.

Uzun zamandır, bu ırkın zamanla fazla değişmemiş olan kendi özelliklerine sahiptir. Bu hem hayvanların görünüşü hem de doğası için geçerlidir. Bugüne kadar, bu köpekler en dayanıklı ve güçlü olarak kabul edilir. İyi sağlıkları var.

Güney Afrika Boerboel Mastiff veya en yaygın olarak sadece Boerboel olarak adlandırılan bugün orada en büyük yerli köpek ırklarından biridir.

Bu büyük ve zeki hayvanların aslında dünyada bir bekçi köpeği olarak yetiştirilen tek cins olduğu iddia ediliyor.

Bununla birlikte, bu güzel cins için koruyucu içgüdülerden çok daha fazlası var.

Bu çarpıcı ve güçlü köpekler Mastiff’lere benziyor, ancak genellikle daha aktif oldukları için Mastiff’lerden daha fazla kaslara sahipler.

Uysal, nazik devler olarak bilinen Mastiff’lerden farklı olmalarının tek farkı bu değildir,
Boerboels, sahipleri için sakin ve sevgi dolu oldukları için koruma için en yaygın olarak kullanılır, evlerini son derece kendi toprakları oldukları bilinir.

Bu köpeklerin çok fazla kasları olduğu için akıllı köpek olmadığı anlamına gelmez.

Boerboeller de güçlü oldukları kadar akıllıdır.

Bununla birlikte, zekaları onları diğer ırklardan daha kolay eğitir.

Bu Afrika Mastiff türü cins, küçük tımar gerektiren güzel, pürüzsüz, kısa kalın bir deri’ye sahiptir.

Bir dizi farklı renkte gelen, en yaygın renk desenleri parlak, kahverengi ve siyah olan Güney Afrika Boerboel köpeğinin güzel bir derisi vardır.

Bu yavrular da krem, kırmızı, kırmızımsı kahverengi ve sarımsı kahverengi renkler olabilir! Tipik olarak yerleştirilmiş kuyrukları ve gözlerini, burnunu ve ağzını kaplayan koyu yüz / siyah maskeleriyle göz korkutucu görünüyorlar, ancak derinlerde tatlı bir köpek cinsidir.

Bu köpekler büyük, güçlü ve son derece zekidir ve sağlam bir el ve çok iyi eğitim gerektirir.

Koruyucu içgüdüler, güçlü ırklara aşina olmayanlar için kontrol edilmelerini zorlaştırabilir. Ancak, Boerboel uygun şekilde eğitildikten ve tecrübeli bir sahibin elinde olduğunda, sadece büyük bir bekçi tanrısı değil, aynı zamanda büyük bir arkadaş olabilir.

Güçlü bir Alfaya ihtiyaçları var
Boerboeller çok zeki hayvanlardır ve aynı zamanda oldukça baskın olma eğilimindedirler.

Bu köpekler, sorumlu olanlar olmadığını bildirmek için sahip olarak güçlü bir alfaya ihtiyaç duyarlar. Sürüdeki yerlerini öğrendikten sonra genellikle oldukça sadık ve itaatkar olurlar.

Güney Afrikalı Boerboel Hakkında Bilmediğiniz 5 Gerçek

Boerboel hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? İşte bu eşsiz ırk hakkında en sevdiğimiz gerçeklerden bazıları.

  1. Boerboel’in Borbull veya Bole dahil olmak üzere bir dizi takma adı vardır.
  2. Bu cins Güney Afrikalıdan gelir ve eski Boer Köpeklerin merhumlarıdır.
  3. “Boerboel” ismi aslında “çiftçinin köpeği” anlamına geliyor çünkü bu cins başlangıçta sahiplerinin çiftliklerini korumak için yetiştirildi.
  4. Boerboel orada en büyük köpek ırklarından biri olsa da, şaşırtıcı derecede çeviktirler.
  5. Boerboel büyük bir köpek ırkıdır ve bu nedenle kalça sorunlarına eğilimli olabilir. Egzersiz yapmaktan ve genellikle çok fazla enerjiye sahip olmalarına rağmen, ortak sorunları nedeniyle her zaman uzun mesafeli koşu arkadaşları yapmazlar.

Afrika Köpek Irkları: Boerboel Mizaç

Genel Boerboel mizaç’ları oldukça koruyucu, çok güvenilir ve sadık

Onları sıkı, nazik ve tutarlı bir şekilde eğitebilen sahipler için sevecen yoldaşlar oldukları bilinmektedir.

Yabancı tehlikesi! Boerboel Köpekleri Çok Koruyucudur

Koruyacak özelliklere sahip birçok insan Boerboel’in en iyi bekçi köpek ırklarından biri olduğunu bilir.

Ancak, bu köpeği yabancılara tanıtırken dikkatli olmanız gerektiği anlamına gelir. Yeni insanlardan oldukça şüphelenirler,bu da onları evi korumak için harika kılıyor, ancak sosyalleşmesi çok kolay bir ırk.

Bu köpeklerin iyi bir egzersize ihtiyacı vardır ve gün boyunca yapacak bir şeyleri varmış gibi hissetmek için. Bu, evlerini korumak kadar basit olabilir.

Boerboels ayrıca zihinsel olarak bitkin hale getirebilecek bulmacalardan da yararlanabilir.

Boerboel, az sayıda kalıtsal sorunu olan sağlıklı bir cins olarak bilinir.

Bu köpeklerin ömrü 10 ila 12 yıl arasındadır.

Boerboel Yavruları

Boerboel köpek yavrusu küçük başlayabilir, ancak birkaç ay içinde bu köpekler hızlı bir şekilde büyür ve dört aylıktan itibaren tam yetişen ırklardan daha fazla 50 ila 65 kilo ağırlığında olabilir.

Tamamen büyüdüğünde, erkekler genellikle 65-74 cm yüksekliğinde ve 75 ile 90 kg arasında ve dişiler ise 60-65 cm yüksekliğinde 60 ile 75 kg arasında olurlar.

Damızlık ve satılık boerboel köpek yavrusu soy ağacına bağlı olarak, 1500 $ ile 2500 $ arasında bir ödeme yapmanız gerektiğini
bilmelisiniz.

Güney Afrika’dan Boerboel yetiştiricileri bulmak en kolay yoldur, çünkü bu köpeklerin kaynağı budur. Ancak, tüm dünyada ve ülkemizde lisanslı yetiştiriciler vardır.

Satılık Boerboel yavruları ararken, lisanslı bir üretici ile çalışmak en iyisidir.

Ana köpeklerdeki olası davranışları veya sağlık sorunlarını vurgulamak için yeni köpek yavrusu ebeveynlerindeki yetiştiriciden bilgileri doğruladığınızdan emin olun.

Boerboel Köpek Sahibi Olmak için 5 İpucu

Bir Boerboel’in gururlu sahibi olmakla ilgileniyorsanız, bu sorumluluğa hazır olduğunuzdan emin olmanız gerekir. Evcil hayvanınız için güçlü bir lider ve eğitmen olmanın yanı sıra, aklınızda bulundurmanız gereken bazı ipuçları.

  1. Diğer birçok büyük cins köpek gibi Boerboels, tedavi edilmediği takdirde ciddi bir durum olabilecek şişkinlik riski altında olabilir. Evcil hayvanınızdaki şişmiş bir mide belirtileri için uyanık olduğunuzdan emin olun.
  2. Onları ödüllendirilmeden önce emirlerine itaat etmeleri için eğitin, böylece patron oldukları konusunda kafaları karışmaz.
  3. Bu köpekler en doğal olarak sosyal yaratıklar değildir, bu yüzden köpek yavrusu diğer köpeklerle ve diğer insanlarla erkenden sosyalleşmeye başlayın.
  4. Boerboels günlük olarak egzersiz yapılmalıdır. Aksi takdirde, evin içinde yıkıcı olabilirler.
  5. Bir yabancının içeride bir Boerboel ile habersiz olarak evinize girmesine asla izin vermeyin. Aksi takdirde, kendilerini tehdit altında hissedebilirler veya evi korumak için harekete geçer.

Bu ırkı Türkiyenin tek lisanslı üreticisi kadim dostum Talip Bey’ den Free Dog Kennels dan temin edebilirsiniz.

Google Etiket: Boerboel, Boerboel sahiplenme, Boerboel yavru, Boerboel özellikleri, Boerboel Türkiye, Boerboel Türkiye Fiyatı, Boerboel Türkiye Satış, Boerboels Yavru Fiyat, Boerboels Özellikleri, Boerboels Yavrusu, Boerboels İstanbul, Boerboels Türkiye, Boerboels Fiyatları, Boerboels Satılık

WhatsApp chat