İstanbul Pet Otel, İstanbul Pet Hotel, İstanbul Köpek Pansiyonu, İstanbul Kedi Pansiyonu, İstanbul Köpek Oteli, İstanbul Kedi Oteli, İstanbul Köpek Eğitimi, İstanbul Köpek Havuzu, İstanbul Köpek Gezdirme, İstanbul Köpek Dolaştırma, İstanbul Köpek Eğiticisi, İstanbul Pet Otel ve İstanbul Pet Hotel, Kedi Pansiyonu arayanlara İstanbul Köpek ve Kedi Oteli, Tecrübeli İstanbul Köpek Eğitimi ve Eğitmeni, İstanbul Kedi Pansiyonları, İstanbul Avrupa Yakası Kedi Pansiyonu, Kedi Pansiyonu İstanbul Fiyatları, Kedi Pansiyonu İstanbul Avrupa, Kedi Pansiyonu İstanbul, Kedi Pansiyonu, İstanbul Kedi Pansiyon, İstanbul Kedi Oteli Fiyatları, İstanbul Kedi Otelleri

Eğitilmesi çok kolay köpek ırkı

Bir köpek yavrusu almaya gelince, hem sizin hem de evcil hayvanınızın mutlu olması, birbirinizin yaşam tarzlarına uyum sağlayabilmeniz ve yetişkin köpekler gibi terbiyeli olmaları için onu nasıl eğiteceğinizi bilmek önemlidir.

Açıkçası, yaşlı bir hayvanı kurtarırken bu bizim kontrolümüz dışında olabilir, ancak kurtarma merkezlerinden daha genç köpekler veya yeni doğmuş köpek yavruları için bir eğitim planına sahip olmak önemlidir.

KÖPEK EĞİTİMİ NEDEN BU KADAR ÖNEMLİ?

Birçok köpek sahibi, iyi huylu, iyi eğitimli bir köpeğe ihtiyaç duyacaktır – bunun nedeni sağlık sorunları veya fiziksel engeller, evlerinin boyutu ve şekli veya yaşam tarzı faktörleri olabilir. Bazı insanlar, erken yaşam travması nedeniyle itaatkar olma olasılığı daha düşük olan bir köpeği yetiştirmek için zamana ve kaynağa sahip olmayabilir.

Hayvan için iyi eğitimli bir köpek mutlu bir köpektir, bu yüzden herkese yarar sağlar.

Bir köpek nasıl eğitilir

“Köpeğinizi eğitim kurslarına götürmek, sorumlu köpek sahipliğinin önemli bir parçasıdır” diye devam ediyor ve sözlerine şöyle devam ediyor: “ Eğitim sınıflarında sadece köpeğinizi nasıl eğiteceğinizi öğrenmekle kalmaz, aynı zamanda onu yeni ortamlara maruz bırakarak ve nasıl eğitileceğini öğreterek sosyalleşmelerine de yardımcı olursunuz. diğer insanların ve köpeklerin yanında sakince davranın.

“Genç başlamak çok önemli ; sosyalleşme köpeğin yetiştiricisiyle başlamalı ve köpek yavrusu eve geldiği anda devam etmelidir. Bir köpek yavrusunda gerçekten sevimli olabilecek şey – zıplamak gibi – büyük bir yetişkin köpekte çok daha az arzu edilebilir. Köpeğinize, köpek topluluğunun iyi huylu bir üyesi olmak için ihtiyaç duyacakları becerileri öğreterek, istediğiniz gibi başlayın.

EĞİTİMİ KOLAY 6 KÖPEK IRKI

Genellikle doğal ve kolay eğitim almalarıyla bilinen köpek ırklarından Kennel Club’dan bazı öneriler. Zeka, bir köpeğin öğrenme yeteneğinin bir bileşeni olmasına rağmen, her birinin kendine özgü kişiliği, doğal içgüdüleri ve eğitilebilirliği etkileyecek genetik mirası olacaktır.

unutma! Köpeklerin özellikleri ve doğal içgüdüleri her zaman değişkenlik gösterir ve köpeğinizin karakterini ve mizacını şekillendirebilecek başka birçok faktör vardır.

BORDER COLLİE
İçgüdüleri ve çalışma yeteneği ile ödüllendirilen Border Collie’nin en zeki ve eğitilmesi kolay köpek olduğu düşünülmektedir. Çok fazla enerjileri ve çalışmayı çok seviyorlar, bu yüzden onları meşgul edebilecek ve iyi miktarda egzersiz ve teşvik sağlayabilecek sahiplere ihtiyaçları var ! Collies, itaat ve çeviklik gibi köpek aktivitelerinde gelişir.

POODLE – KANİŞ
Kanişler son derece zeki ve itaatkardır, bu nedenle eğitimleri genellikle kolaydır. Minimum dökülmeleri vardır ve üç farklı boyda gelirler, bu nedenle de çok yönlü bir cinstirler.

MINIATURE SCHNAUZER – MİNYATÜR SCHNAUZER
Daha küçük, dört ayaklı bir arkadaş ve refakatçi köpek arıyorsanız, sevecen ve akıllı bir Minyatür Schnauzer iyi bir cins olabilir . Minyatür Schnauzer’ların doğru yaklaşım ve tekniklerle eğitilmesi genellikle kolaydır. Bununla birlikte, güçlü iradeli olabilirler, bu nedenle sorumluluk alacak ve ödüle dayalı eğitimle tutarlı olacak kendine güvenen bir sahip gerektirirler.

LABRADOR RETRIEVER – LABRADOR KÖPEĞİ
Labradorlar her zaman sahiplerini memnun etmeye heveslidir, bu nedenle eğitim bu çok sevilen ırka doğal olarak gelir. Bir aile veya çalışan bir köpek olarak eğitilmesi kolaydır ve hem insanlarla hem de diğer köpeklerle iyi sosyalleşme eğilimindedirler. Çok gıda güdümlü bir ırktır , bu nedenle eğitimde işe yarayabilir, ancak onları iyi durumda tutmak için verilen ikramların miktarını ve türünü izlemek önemlidir.

GERMAN SHEPHERD – ALMAN ÇOBAN
Alman Çobanları çalışmaya hazır, memnun etmeye istekli ve çok motive. Çabuk öğrenirler ve son derece sadıktırlar , bu yüzden genellikle polis ve askeri köpekler olarak kullanılırlar.

BEARDED COLLIE
İskoçya’nın dağlık bölgelerinde ve sınırlarında sığır ve koyun gütmek için geleneksel olarak kullanılan Bearded Collie, duyarlı, zeki ve çalışkandır. Çok eğitilebilirler ve onları harika bir arkadaş, aile veya çalışan köpek yapmaya isteklidirler.

WhatsApp chat