En İyi Köpek temel itaat eğitimi komutları, Köpek temel itaat eğitimi komutları, Temel itaat eğitimi kaç aylık, Temel itaat eğitimi nedir, İleri itaat eğitimi, Temel itaat Eğitimi fiyatı, Temel itaat eğitimi Ne kadar sürer, Terrier köpek itaat eğitimi, Husky temel itaat eğitimi, İstanbul En İyi Köpek Eğitim Merkezleri

En İyi 10 Köpek Eğitimi İpucu

PatiLee’nin Köpek Eğitimi uzmanları tarafından yazıldı.

Bir evcil hayvan ebeveyni olarak yapabileceğiniz en önemli ve ödüllendirici şeylerden biri, köpeğinizi iyi eğitmektir, ancak genellikle nasıl başlayacağınızı bilmek zordur. Ocak ayı ulusal olarak Köpeğinizi Eğitin Ayı olduğundan, sizin ve yavru köpeğinizin harekete geçmesine yardımcı olacak bazı kullanışlı ipuçlarını paylaşacağımızı düşündük.

Sahibine bakarak köpek eğitimi

  1. Pozitif pekiştirme teknikleri kullanın

Hemen hemen tüm veterinerler, pozitif takviye eğitiminin köpek eğitiminin en etkili yöntemi olduğu konusunda hemfikirdir . Pozitif pekiştirme eğitimi, esas olarak, kötü davranışı cezalandırmak yerine evcil hayvanınızı iyi davranış için ödüllendirmeye odaklanır.

Köpeğiniz ne zaman iyi davranış sergilerse ve komutlarınıza olumlu yanıt verirse, onu ödüllendirin! İyi davranışı ödüllendirerek, iyi davranış ve iyi şeyler arasındaki ilişkiyi güçlendiriyorsunuz.

İstemeden istenmeyen davranışları ödüllendirmediğinizden emin olmanız da önemlidir. Örneğin, köpeğiniz oynamak için havlıyorsa veya merhaba demek için zıplıyorsa, bunu kabul etmeyin veya pes etmeyin, çünkü bu sadece kötü davranışı pekiştirir. Bunun yerine, dikkatinizi onlara vermeden önce sakinleşene kadar bekleyin.

  1. Doğru ödülü bulun.

Bazı köpekler yiyecek motivasyonuna sahiptir ve ödül olarak her türlü yenilebilir ödüle çok hevesli bir şekilde yanıt verirler. Diğerleri daha seçicidir: Genellikle yumuşak, çiğnenebilir yiyecekler sert, çıtır çıtır olanlara tercih edilir.

Bununla birlikte, bazı köpekler yemekle hiç ilgilenmezler. Yavru köpeğinizin durumu buysa, en sevdiğiniz oyuncakla hızlı bir oyun seansı veya hatta bolca şefkat gibi diğer ödülleri denemeyi deneyin.

  1. Tutarlılık anahtardır.

Eğitiminizde tutarlı olmak inanılmaz derecede önemlidir. Bu, köpeğinizi nasıl eğittiğinizde tutarlılığı içerir – örneğin, ondan bir şey yapmasını isterken her zaman aynı kelimeyi ve hatta aynı tür tonlamayı kullanmak.

Aynı derecede önemli olan, evinizdeki herkesin aynı sayfada olması. Köpeklerin yeni alışkanlıklar öğrenmek için tutarlılığa ihtiyaçları vardır, bu nedenle köpeği asla kanepeye oturtmazsanız, ancak eşiniz verirse, yavru köpeğinizin kafası karışacaktır.

  1. Az ve sık antrenman yapın.

Gün boyunca tekrarlanan kısa eğitim seansları, uzun olanlardan çok daha etkilidir. Artık ve köpeğinizin dikkati dağılabilir veya hüsrana uğrayabilir.

Köpekler ayrıca komutları başka yerlere veya durumlara genellemek için de genellikle mücadele ederler (yani, evde “otur” istemekle işlek bir caddede “oturmak” demekin aynı şey olduğunu anlamak), bu nedenle eğitim seanslarınızı birden fazla kez tekrarlamak yararlıdır. farklı insanlarla ve farklı dikkat dağıtma düzeyleriyle konumlar, böylece yavru köpeğiniz her zaman aynı komuta doğru yanıt vermeyi öğrenir.

  1. Aşamalar halinde oluşturun.

Küçükten başlamak, özellikle “kalmak” gibi daha karmaşık davranışlar söz konusu olduğunda veya davranış değişikliği söz konusu olduğunda (istenmeyen davranışlardan kurtulmaya çalışırken) yardımcı olabilir.

Davranışları daha küçük parçalara ayırmayı deneyin. Örneğin, başlangıçta “gel” eğitimi veriyorsanız, köpeğiniz size doğru bir adım attığında onu övün ve ödüllendirin. Yavru köpeğiniz alışmaya başladığında, adımlar eklemek ve tüm davranışı oluşturmak çok daha kolaydır.

Pati tokalaşması için köpeği eğiten kişiPati tokalaşması için köpeği eğiten kişi

  1. Eğlenceli hale getirin.

Köpek Eğitimi hem sizin hem de köpeğiniz için eğlenceli olmalı! Her zaman olumlu tutun ve tekrarlar arasında kısa oyun seanslarını antrenmanınıza dahil etmek gibi ilginç kılmak için şeyleri karıştırmaya çalışın.

Düzenli itaat eğitimine ek olarak köpeğinizi numaralar yapması için eğitmeyi de düşünebilirsiniz. İnsanlar olarak, doğal olarak, bir köpeğin yuvarlandığını görmeye, eski bir oturmaya vereceğimizden daha hevesli bir şekilde tepki veririz – köpeklerimiz bu coşkuyu alır ve sonunda bizim için numaralar yapmayı sever!

Köpek Eğitimi nihai amacına kapılmak kolaydır, ancak herhangi bir küçük gelişme için köpeğinizi övmeyi unutmayın.

  1. Küçük şeyleri övün.

Ne kadar küçük olursa olsun, herhangi bir gelişme için köpeğinizi her zaman övmeyi unutmayın. Eğitimin nihai hedefine kapılmak kolaydır, ancak küçük kazanımları kutlamak da aynı derecede önemlidir ve hem sizin hem de köpeğinizin motive olmasına yardımcı olacaktır.

  1. Eğitimi günlük hayata dahil edin.

Eğitimi her zamanki evcil hayvan rutininizin bir parçası haline getirerek, birçok küçük seansa sığdırmak çok daha kolaydır. Örneğin, köpeğinize akşam yemeğini vermeden, yürüyüşe çıkarmadan veya onlarla oynamadan önce oturmasını veya başka bir emre yanıt vermesini isteyin.

  1. Ellerinizi kullanın.

Keşke yapabilseler de, köpekler dili bizim anladığımız şekilde anlayamaz. Pek çok köpek, el işaretlerine sözlü komutlardan daha iyi yanıt verir, bu nedenle ikisini birleştirmeyi deneyin, hatta yalnızca el işaretleriyle başlayın ve sözlü komutu daha sonra ekleyin.

  1. Bir köpek eğitmenine danışın veya bir eğitim kursuna katılın.

Mücadele ediyorsanız, profesyonel bir köpek eğitmeni ile iletişime geçmekten veya bir eğitim kursuna katılmaktan çekinmeyin. Genellikle sonuç almanın en hızlı yollarından biri olan profesyonel eğitmenler, size ve yavru köpeğinize yardımcı olmak için kullanabilecekleri yılların bilgi birikimine sahiptir. Kariyerlerinde pek çok farklı türde sorun yaşamış olacaklar, bu nedenle karşı karşıya kalabileceğiniz sorunları nasıl çözeceklerine dair fikirleri olmalıdır.

Bir köpek eğitmeni seçerken, biraz araştırma yapmak için zaman ayırın. Olumlu güçlendirme teknikleri kullandıklarından emin olun ve mümkünse çok sayıda inceleme okuyun veya referans alın.

PatiLee’de düzenli olarak istanbul köpek eğitimi veriyoruz daha fazla ayrıntı için ekibimize ulaşın!

WhatsApp chat