İstanbul Köpek Okulu, İstanbul Köpek Eğitimi, İstanbul Köpek Eğitmeni, İstanbul Köpek Eğitim Merkezi, İstanbul Köpek Eğitim Merkezleri Fiyatları, İstanbul Köpek Eğitim Fiyatları, İstanbul Köpek Eğitim Okulu, İstanbul Köpek Eğitim Çiftlikleri, Köpek Eğitimi İstanbul Avrupa Yakası, İstanbul Köpek Eğitim, İstanbul Köpek Eğitim Merkezleri, İstanbul Köpek Eğitmenleri, İstanbul Avrupa Yakası Köpek Eğitim Merkezleri, İstanbul Köpek Eğitim Merkezi Fiyatları

En İyi 10 Temel Köpek Eğitimi Komutları

Her Köpeğin Bilmesi Gereken Temel İpucu Sözleri

Köpeğinizi eğitmek için onunla zaman geçirirken bazı eylemleri öğretmek çok önemlidir. Bunlara “ipuçları” veya “komutlar” denir. Her köpeğin bilmesi gereken birkaç temel köpek eğitim komutu vardır. Bu ipuçları, köpeğinizi kontrol altında tutmanıza ve köpeğinize bir yapı ve düzen duygusu vermenize yardımcı olabilir. Ayrıca çeşitli yaygın davranış sorunlarını yönetmenize yardımcı olabilirler . Bazı durumlarda, iyi yerleştirilmiş bir komut kelimesi köpeğinizin hayatını bile kurtarabilir.

01 – Bak

Bir köpeği eğitmenin en önemli yönlerinden biri , dikkatinin sizde kalmasını sağlamaktır. Köpeğinize bakışı öğretin ya da beni izle komutunu verin, böylece hangi dikkat dağıtıcı unsurlar olursa olsun, köpeğinizin her zaman size odaklanmasını sağlayabilirsiniz. Köpeğinize diğer komutları öğretirken bu işaretin kullanılması çok kullanışlı olur.

02 – Acil Geri Çağırma

Acil durum geri çağırma, köpeğinizi her durumda aradığınızda koşarak gelmesini sağlar. Yalnızca köpeğinizin hareket halindeki bir arabanın önünde koşmak üzere olduğu durumlarda olduğu gibi acil durumlarda kullanılır. Acil bir durumda gelmesi için bir köpeği eğitmek hayatını kurtarabilir. Bu, genellikle “gel” komutu olarak adlandırılan basit geri çağırmadan farklı bir komuttur.

03 – Gel

Gel komutu sizi birçok cansıkıcı durumdan ve pişmanlıktan kurtarabilir. Köpeğinizin tasmasından kayması durumunda gelmesini sağlamak, bahçeden hızla içeri girmesini sağlamak veya biraz kucaklamak veya oyun zamanı için gelmek için kullanabilirsiniz. Köpeğinizden sadece iyi şeyler için size gelmesini isteyin. Bu şekilde, sıraya girmek her zaman mutlu olacaktır. Bunu köpeğinizin yaşamı boyunca sık sık uygulayın, uygun olduğunda övgü ve davranışlarla uyumu ödüllendirin.

04 – Benimle

Benimle birlikte , köpeğinizin tasmasını çekmesini önlemek için kullanılan bir köpek eğitimi komutudur. Bu, köpeğinizin sizinle rahat bir şekilde yürüdüğü anlamına gelir. Gevşek bir tasma, köpeğinizi gezdirmeyi çok daha eğlenceli hale getirir ve köpeğinizi ihtiyaç duyduğu egzersiz ve sosyalleşme için dışarı çıkarmanızı sağlar . Aynı şeyi ifade etmek için herhangi bir kelime veya kelime öbeğini kullanabilirsiniz. Bazı insanlar “benimle” demek yerine “kolay” veya “çekme yok” komutunu kullanıyor. Sizin için hatırlaması kolay ve köpeğinizin anlayabileceği kadar basit bir şey seçin.

05 – Bırak

Bırak , köpeğinize yaklaşmakta olduğu bir şeyi almamasını söylemek için kullandığınız temel köpek eğitimi komutudur. Bu komut, zararlı bir şeyler yemesini engelleyebilir veya en sevdiğiniz ayakkabıların çiğnenmesini önlemenize yardımcı olabilir. Bu işaret, köpeğinizin ilgisini çekebilecek bir şey gördüğünüzde en iyi şekilde kullanılır, ancak köpeğiniz henüz onu almadı. Köpeğiniz siz “bırak” diyemeden bir şey alırsa, bırak komutu onu yanlışlıkla tehlikeli şeyleri yutmaktan koruyabilir.

06 – Bırak

Bir köpeği bırakması için eğitmek, ağzından aldığı her şeyi bırakacağı anlamına gelir. Bu komut da köpeğinizi ağzına aldığı zararlı birşeyden yaralanmaktan veya zararlı birşey yemekten kurtarabilir. Bu komut, yakalanmak için etrafta olduğunuz sürece eşyalarınızı çiğnemesini de önleyebilir. Bunu sık sık uygulayın, köpeğinizin ağzından aldığınız şeyi oyuncak veya lezzetli bir ikram gibi çok faydalı bir şeyle değiştirin.

07 – Otur

Oturmak komutu genellikle insanların köpeklerine öğrettikleri ilk komuttur. Oldukça basit görünüyor, ancak istenmeyen davranışları yönetmede önemli bir rol oynayabilir. Örneğin, bir köpek aynı anda oturamaz ve zıplayamaz. Köpeğinizi oturması için eğiterek, zıplamasını önlemek için gereken işe başladınız. Ayrıca, köpeğinizi oturması için eğitmek, gerektiğinde sakinleşmesine ve rahatlamasına yardımcı olabilir.

08 – Yatmak

Yat komutu birkaç nedenden dolayı önemlidir. İlk olarak, otur komutu gibi, bazı istenmeyen davranışlarla uyumsuzdur. Bir köpek yatarken zıplayamaz ve tezgahlarda sörf yapamaz . Ona emir üzerine uzanmayı öğreterek, birkaç yaygın davranış problemini yönetmek için bir araca sahip olursunuz. Aynı zamanda heyecanlı köpekler için rahatlama sağlar.

Yatmak, diğer bazı davranışlar için yapı taşı görevi görür. Örneğin, bir köpeği dönmesi veya yerine gitmesi için eğitmeden önce , nasıl uzanacağını bilmesi gerekir.

09 – Kalmak

Kal komutu birçok durumlarda yararlıdır. Köpeğinizi ayaklarınızın altından uzak tutabilir veya tehlikeli durumlara girmesini engelleyerek hayatını kurtarabilir. Köpeğiniz nasıl kalacağını biliyorsa , davranışını halka açık ve özel olarak iyi yönetebilirsiniz. Ayrıca, köpeğinizin sabit kalması gereken bazı durumlarda tasmasını bırakmanıza da izin verebilir.

10 – Bekle

Köpeğinize bekle komutunu verdiğinizde, ona tamam verene kadar ilerlememesini söylüyorsunuz. Bir köpeğin kapıdan, kasasından veya arabadan fırlamasını önlemek için mükemmeldir. Bekle köpeğinize istediği bir şeyin geleceğini söyler, ancak onu alması için hala olması gerekir. Bu işaret, kalmaya benzer, ancak köpeğinize beklerken biraz daha fazla özgürlük verir.

Google Etiket:

İstanbul Köpek Okulu, İstanbul Köpek Eğitimi, İstanbul Köpek Eğitmeni, İstanbul Köpek Eğitim Merkezi, İstanbul Köpek Eğitim Merkezleri Fiyatları, İstanbul Köpek Eğitim Fiyatları, İstanbul Köpek Eğitim Okulu, İstanbul Köpek Eğitim Çiftlikleri, Köpek Eğitimi İstanbul Avrupa Yakası, İstanbul Köpek Eğitim, İstanbul Köpek Eğitim Merkezleri, İstanbul Köpek Eğitmenleri, İstanbul Avrupa Yakası Köpek Eğitim Merkezleri, İstanbul Köpek Eğitim Merkezi Fiyatları

WhatsApp chat