İstanbul Pet Otel, İstanbul Pet Hotel, İstanbul Köpek Pansiyonu, İstanbul Kedi Pansiyonu, İstanbul Köpek Oteli, İstanbul Kedi Oteli, İstanbul Köpek Eğitimi, İstanbul Köpek Havuzu, İstanbul Köpek Gezdirme, İstanbul Köpek Dolaştırma, İstanbul Köpek Eğiticisi, İstanbul Pet Otel ve İstanbul Pet Hotel, Kedi Pansiyonu arayanlara İstanbul Köpek ve Kedi Oteli, Tecrübeli İstanbul Köpek Eğitimi ve Eğitmeni, İstanbul Kedi Pansiyonları, İstanbul Avrupa Yakası Kedi Pansiyonu, Kedi Pansiyonu İstanbul Fiyatları, Kedi Pansiyonu İstanbul Avrupa, Kedi Pansiyonu İstanbul, Kedi Pansiyonu, İstanbul Kedi Pansiyon, İstanbul Kedi Oteli Fiyatları, İstanbul Kedi Otelleri

Ani Bir Karar..?

Hayvan Sahiplenmeden Önce Kendinize Sormanız Gereken Sorular..?

Hayvan sahiplenmek çok ciddi bir mesele. İnsanlar düşünmeden, ani kararlarla aldıkları hayvanlarını, tekrar sokaklara terk ediyor. Sokaklar sahipleri tarafından terk edildiği için yemek yemeyi reddeden hastalanmış köpekler, şaşkına dönmüş kediler, iklim koşullarına alışamayan, yiyecek bulmayı bilmeyen, en fazla birkaç ay hayatta kalabilecek yeni mazlumlarla doluyor. Bunların hepsi de; hayvanları ve kendilerini tanımayan, anlık duygularına yenik düşen ve hayvan sahiplenmemesi gereken insanların düşüncesizce aldıkları kararlar yüzünden oluyor. Bu yüzden hayvan sahiplenmeden evvel oturup tekrar düşünmeniz ve kendinize sormanız gereken bazı sorular var.

Düzenli geliriniz var mı?

Aldığınız hayvan ile yaptığınız çocuk arasında çok da büyük bir fark yok. Üç ay sevip sonra bakamıyorum diye sokağa bırakacaksanız, hiç bulaşmayın.

Sahipleneceğiniz hayvanın cinsi hakkında ne biliyorsunuz?

Sahipleneceğiniz hayvanın cinsinin özelliklerini ve yaşadığınız şartları lütfen karşılaştırın. 50 metrekare evde bir çoban köpeği bakmak ve onu sadece kaka yapmaya yarım saat dışarı çıkarmak, büyük bir zulümdür.

Beraber yaşadığınız insanlar hayvan istiyor mu?

Barınaklar annem istemiyor, erkek arkadaşımın alerjisi var, diye terk edilen hayvan dolu. Hayvan almadan önce beraber yaşadığınız insanın da hayvan isteyip istemediğinden iyice emin olun.

Uzun seyahatlere çıktığınızda onlarla ilgilenecek bir tanıdığınız var mı?

Kediler siz olmadan bir süre daha idare edebilir. Fakat özellikle köpekler depresyon diye bir şey yaşıyorlar. Dışarı çıkarılmadıkları tek gün bile çok ciddi bir sorun.

Sorumluluk almaya hazır mısınız?

Bir insana yavru kedi mi hediye edilir, yoksa bir kediye iyi bir sahip mi hediye edilir? Eğer böyle bakarsanız daha sağlıklı bir eşleştirme yapabilirsiniz.

…………………………………………….

Eğer bu yazımızı beğendiyseniz lütfen devamı için bize yazınız..

WhatsApp chat