İstanbul Pet Otel, İstanbul Pet Hotel, İstanbul Köpek Pansiyonu, İstanbul Kedi Pansiyonu, İstanbul Köpek Oteli, İstanbul Kedi Oteli, İstanbul Köpek Eğitimi, İstanbul Köpek Havuzu, İstanbul Köpek Gezdirme, İstanbul Köpek Dolaştırma, İstanbul Köpek Eğiticisi, İstanbul Pet Otel ve İstanbul Pet Hotel, Kedi Pansiyonu arayanlara İstanbul Köpek ve Kedi Oteli, Tecrübeli İstanbul Köpek Eğitimi ve Eğitmeni, İstanbul Kedi Pansiyonları, İstanbul Avrupa Yakası Kedi Pansiyonu, Kedi Pansiyonu İstanbul Fiyatları, Kedi Pansiyonu İstanbul Avrupa, Kedi Pansiyonu İstanbul, Kedi Pansiyonu, İstanbul Kedi Pansiyon, İstanbul Kedi Oteli Fiyatları, İstanbul Kedi Otelleri

İstanbul Köpek Eğitmeni Ne Yapar?

Köpek Eğitmeni Ne Yapar?

Köpek eğitimi, hayvan davranışı bilgisini pratik öğretim becerileriyle birleştiren bir kariyerdir. Sabır, tutarlılık ve mükemmel iletişim becerileri (hem sözlü hem de sözlü olmayan), bir eğitmenin köpek ve insan müşterilerine etkili bir şekilde öğretmesine yardımcı olur.

Köpek eğitmenlerinin büyük çoğunluğu serbest meslek sahibidir, ancak bazıları bir baş eğitmen için veya bir evcil hayvan mağazasının itaat eğitim programının bir parçası olarak çalışabilir. Eğitmenler ayrıca hayvan barınakları, veteriner klinikleri veya yatılı köpek kulübelerinde istihdam edilebilir. Eğitmenler grup dersleri, özel dersler veya ev ziyaretleri sunabilir. Eğitmenler itaat, davranış değişikliği, saldırganlık yönetimi, terapi veya hizmet köpeği eğitimi, çeviklik, gösteri köpeği taşıma, köpek eğitimi, hile eğitimi ve diğer çeşitli alanlarda uzmanlaşabilir.

Belirli ırklarla çalışma konusunda uzmanlaşma da bir seçenektir.

Köpek Eğitmeni Görev ve Sorumlulukları

Bu iş genellikle aşağıdaki işleri yapabilme becerisini gerektirir:

  • Edimsel koşullanma
  • Pozitif takviye
  • Tıklama eğitimi
  • El işaretleri
  • sesli komutlar
  • Ödül sistemleri

Köpek eğitmenleri, yeni veya geliştirilmiş davranışları öğretmek için yukarıdaki teknikleri kullanır. Ayrıca köpeğin gelişimini inceleyecek ve sahiplerine bu öğretim yöntemlerini evde en iyi nasıl pekiştirecekleri konusunda tavsiyelerde bulunacaklar. Ayrıca, sahibine köpek eğitim seanslarından uzakta yapılacak ek egzersizler sağlamaları gerekebilir. Köpek eğitmenlerinin, sahibinin ihtiyaçlarına karşı duyarlı olmaları ve köpeklerinin devam eden eğitiminde oynadıkları önemli rolün farkında olmalarını sağlamaları gerekecektir.

Köpek Eğitmeni Ücretleri

Bir köpek eğitmeninin maaşı, deneyim düzeylerine, uzmanlık alanlarına, eğitimlerine ve sertifikalarına göre büyük ölçüde değişir.

Köpek eğitmenleri ayrıca sigorta, seyahat, eğitim tesisi kullanım ücretleri (varsa) ve çeşitli reklam biçimleri gibi işleri için ek maliyetleri de hesaba katmalıdır.

Köpek Eğitim Sertifikası

Köpek eğitmenleri için resmi bir eğitim veya lisans zorunlu değildir, ancak çoğu bir tür eğitim ve sertifika alır. Bazı hevesli eğitmenler, deneyimli bir eğitmenle yapılan çıraklık yoluyla öğrenirler. Ayrıca, birçoğu sertifikalar sunan ve ek derinlemesine eğitim sağlayan bir dizi eğitim seçeneği vardır .

Eğitim Okulu : İyi bir eğitim okulu, köpek eğitiminin evrimini, davranışlarını, öğrenme tekniklerini ve mezun olduktan sonra kendi müşterileriniz için sınıfları nasıl tasarlayacağınızı kapsayacaktır. Kurs, dersleri, okumaları ve pratik eğitim kliniklerini içermelidir. Öğrenciler ayrıca veteriner kliniklerinde ve hayvan barınaklarında çeşitli ırklarla çalışma deneyiminden veya hayvan davranışları konusunda üniversite derslerinden faydalanacaklardır.

Yaklaşık 3.000 aday, %85 başarı oranıyla sertifika bilgi testine girdi. Mart 2017 itibariyle, dünya çapında 3.088 CPDT-KA ve Mayıs 2017 itibariyle 173 CPDT-KA vardı.

İstanbul Köpek Eğitmeni Becerileri ve Yetkinlikleri

Herkes köpek eğitmeni olamaz. Bu alanda başarılı bir kariyere sahip olmak için sahip olmanız gereken bazı nitelikler vardır:

Sabır : Köpeklerin kendilerine ait bir zihinleri vardır ve farklı davranış özellikleriyle gelirler, bu nedenle sabırlı olmanız ve hüsrana uğramamanız önemlidir. Köpekler, açıkça görünmese bile, genellikle tavrınızı anlayacaktır.

Güven : Kendinize ne kadar güvenirseniz, o kadar çok köpek size cevap verecektir. Müşteriler fark edecek ve muhtemelen sizi başkalarına yönlendirecektir. Becerilerinizle övünmek istemezken, sahip olduklarınızı pazarlayabilmek istersiniz. Masaya ne getirdiğinizden emin olun ve yeni ve potansiyel müşterilere işi yapacağınızı bildirin.

Düzenli bir ucube değil : Bu garip bir nitelik gibi görünebilir, ancak daha önce köpeklerle çalıştıysanız, bunun dağınık bir iş olduğunu bilirsiniz. Bazen çamurda yuvarlanmanız, ıslak ve kirli patilerle uğraşmanız, ağzınızın suyunu akıtmanız ve kıyafetlerinizi kirletmeniz gerekecek.
İletişim becerileri : Bu verilen bir şeydir. Hayvanlarla ve sahipleriyle iletişim kuramıyorsanız, bu kariyerde başarılı olamazsınız.
Tutku : Başka bir beyinsiz. Köpeklere karşı bir tutkunuz yoksa bu yol size göre değil.

İş Görünümü

Ulusal Evcil Hayvan Sahipleri Anketi’ne göre, Amerikan ailelerinin %68’i 2017’de evcil hayvana sahipti. Bunların yaklaşık 60 milyonu bir köpeğe sahipti. Ve bu sayı yükselmeye devam ediyor. Bunu akılda tutarak, köpek eğitmenleri için iş büyümesi görünümünün de artması bekleniyor. İş büyümesi, daha fazla sayıda köpek ve köpek sahibinin yoğunlaştığı Kaliforniya ve New York gibi eyaletlerdeki büyük metropol alanlarda en yüksek düzeyde olacaktır.

Çalışma ortamı

Köpek eğitmenleri, bağımsız olarak veya diğer köpek eğitmenleri ile işbirliği içinde çalışabilir. Kliniklerde, kendi müşterilerinin evinde veya bir köpek bakım merkezinde çalışabilirler.

Çalışma programı

Köpek eğitmenleri müşterilerinin ihtiyaçlarına göre esnek saatler çalışırlar, bu nedenle geceleri ve hafta sonları çalışabilirler veya iş bir köpek bakım merkezinden kaynaklanıyorsa normal saatlerde çalışabilirler.

İstanbul’da en iyi köpek eğitmeni arıyorsanız İstanbul’un en iyi köpek eğitmeni İrşat Üner ile temasa geçiniz!

WhatsApp chat