En İyi Köpek temel itaat eğitimi komutları, Köpek temel itaat eğitimi komutları, Temel itaat eğitimi kaç aylık, Temel itaat eğitimi nedir, İleri itaat eğitimi, Temel itaat Eğitimi fiyatı, Temel itaat eğitimi Ne kadar sürer, Terrier köpek itaat eğitimi, Husky temel itaat eğitimi, İstanbul En İyi Köpek Eğitim Merkezleri

İstanbul Köpek Eğitmeni ve İstanbul Köpek Eğitmenleri

Nasıl Köpek Eğitmeni Olunur?

Yani bir köpek eğitmeni olmak ister misin ? Bir kariyer değişikliği arayan köpek severlerin köpek eğitimini bir seçenek olarak görmeleri yaygındır. Bir köpek eğitmeni olmak olabilir inanılmaz ödüllendirme iş. Günlerinizi köpeklerle çevrili geçiriyorsunuz, ayrıca insanların ve evcil hayvanlarının birlikte mutlu ve uyumlu bir şekilde yaşamalarına yardımcı oluyorsunuz.

Bununla birlikte, insanlar genellikle bir köpek eğitmenini yalnızca ellerinde bir sorun olduğunda ararlar. Bu, reaktif köpeklerle veya ayrılık kaygısı veya başka sorunları olanlarla çalışmak anlamına gelebilir . Sahiplerin bu tür sorunlarla başa çıkmasına yardımcı olmaya çalışmak stresli ve zorlayıcı olabilir ve mutlu sonlar asla garanti edilmez. Bu nedenle, bir köpek eğitmeni olmak istiyorsanız, ancak tek referansınız kendi köpeğinize sahip olmak veya onu eğitmekse, yapacak çok işiniz olduğunu unutmayın.

Kendi Köpeğinizi Eğitin

Yolculuğunuzun ilk adımı kendi köpeğinizi eğitmek olmalıdır . Şu anda bir köpeğiniz yoksa, düzenli bir eğitim rutini oluşturabilmeniz için birlikte çok zaman geçirebileceğiniz bir köpek bulun. Sadece “otur” veya “otur” gibi temel bilgileri öğretmeyin . Mesafe ve dikkat dağıtıcı ek zorluklarla yerinde kalma gibi ileri düzey becerileri de öğretin . AKC Köpek İyi Vatandaş testi yönünde çalışmaya mükemmel bir hedeftir. Ayrıca , zamanlama, pekiştirme oranı ve ödül yerleştirme gibi eğitimin teknik yönlerini gerçekten araştırabilmeniz için köpeğinizle bir köpek sporu yapmayı düşünün . Son olarak, karşılaştığınız sorunlu davranışları değiştirin.

Sonunda, köpeğinizin mükemmel olması gerekmez. Ancak gelecekteki potansiyel müşterilerinizin her türlü davranışla ilgili yardıma ihtiyacı olacak, bu nedenle öğretmeniz gereken her şeyle ilgili uygulamalı deneyime ihtiyacınız var. Tüm bu deneyim, yeteneklerinizi geliştirmenize yardımcı olacaktır. Eğitim mekanik bir beceridir, bu nedenle bunu öğrencilere göstermeden önce kendi köpeğiniz üzerinde pratik yaparak yüksek düzeyde bir yeterlilik geliştirmeniz gerekir.

Köpek Eğitimi Hakkında

Kendi köpeğinizi eğitmek değerlidir ama unutmayın, köpeğiniz sizi seviyor ve hatalarınızı affedecektir. Uğraşmaya davranır veya yanlışlıkla köpek eşlik rahatsız etmeyecektir yanlış davranışı ödüllendirir. Ancak, müşterileriniz bu kadar sabırlı olmayabilir. Ayrıca, iyi bir köpek eğitmeni, bir davranışı eğitmek için birden fazla yöntem bilir. Örneğin, cezbet ve ödül yöntemi , köpeğinizin oturmayı öğrenmesine kolayca yardımcı olmuş olabilir, ancak başka bir köpeğin tamamen farklı bir yaklaşıma ihtiyacı olabilir.

Becerilerinizi geliştirmenin ve diğer yaklaşımları uygulamanın en iyi yolu, size ait olmayan köpeklerle çalışmaktır. Köpeklerine öğretip öğretemeyeceğinizi arkadaşlarınıza ve ailenize sorabilirsiniz. Veya yerel barınaklar veya kurtarma kuruluşlarıyla köpekleriyle çalışmak hakkında konuşabilirsiniz. Daha da iyi bir fikir, başarılı bir köpek eğitmeni ile çıraklık yapmaktır. Bu sadece daha fazla köpeğe erişmenizi sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda tekniğinizi izleyen ve gelişiminize rehberlik eden birine de sahip olacaksınız. Sizi çırak veya asistan olarak almaya istekli olup olmadığını görmek için bölgenizdeki yerel köpek eğitmenlerine danışın.

İnsanları Köpeklerini Eğitmeleri İçin Eğitin

Köpek eğitimiyle ilgili bir sır, çoğu köpek eğitmeninin köpekleri eğitmemesidir. İnsanları eğitiyorlar. Bir eğitmen olarak asıl işiniz, müşterilerinize eğitimi kendileri için nasıl yapacaklarını öğretmek olacaktır. Bu, köpek eğitmenlerinin insan becerilerine ihtiyacı olduğu anlamına gelir. Evcil hayvanları insanlara tercih etseniz bile, müşterilerinizi motive etme, yeteneklerini şekillendirme ve başarılarını pekiştirme yeteneğine ihtiyacınız var.

Bu nedenle, kaç tane köpek eğitmiş olursanız olun, insan müşterilerle çalışana kadar, gerekli paketin yalnızca bir kısmına sahip olursunuz. Yine arkadaşlarınızla ve ailenizle çalışabilir ve onlara kendi köpeklerini eğitmeleri için rehberlik edebilirsiniz. Veya profesyonel bir eğitmenle çıraklık yapabilir ve müşterileri ile deneyim kazanabilirsiniz.

Kendini geliştir

Köpekler ve onların motivasyonları hakkında pek çok efsane var , ancak modern köpek eğitimi, hayvan davranışı ve öğrenme bilimine dayanmaktadır. Bu nedenle, köpek eğitmeni olmanın bir parçası da kendinizi bu alanlarda eğitmektir. Örneğin, edimsel koşullandırmanın dört çeyreğini veya klasik koşullandırmanın nasıl çalıştığını anlamak önemlidir. Tekniklerinizin arkasındaki ilkeleri anlamazsanız, müşterileriniz için problem çözemez veya tekniklerinizi belirli bir duruma uyarlayamazsınız.

Bilginizi geliştirmenize yardımcı olabilecek köpek eğitimi ile ilgili birçok mükemmel kaynak var. Örneğin, Karen Pryor Akademisi gibi eğitim okulları , hem yüz yüze hem de çevrimiçi olarak çeşitli köpek eğitim kursları ve web seminerleri sunar. Öğretilerinin bilimsel olarak sağlam olduğundan emin olmak için kursu sunan kişinin referanslarına baktığınızdan emin olun. Profesyonel Köpek Eğitmen Sertifikası Konseyi listesini tutar kaynaklar Aramaya başlamadan yardımcı olabilir.

Köpek Eğitmeni Olmak

Artık köpeklerle ve insanlarla çalıştığınıza ve kurslara katıldığınıza göre, köpek eğitimine atlamaya hazırsınız. İlk olarak, Profesyonel Köpek Eğitmenleri Derneği gibi profesyonel bir organizasyona katılın . Bunun gibi kuruluşlara üyelik, müşterilerinize yeni mesleğiniz konusunda ciddi olduğunuzu gösterecektir. Ayrıca üyeliğiniz, sizi en son eğitim gelişmelerinden haberdar edecek bilgilere ve kurslara erişmenizi sağlayacaktır. Potansiyel müşterilerin sizi daha kolay bulmasını sağlayan, organizasyonun eğitmen bulucu veritabanına ekstra bir bonus ekleniyor.

Ardından, sertifikaya bakın. Kendinize köpek eğitmeni demek için herhangi bir resmi eğitime veya sertifikaya ihtiyacınız yok. Ancak, tüm zor işi yaptıysanız, neden müşterilerinize kanıtlamıyorsunuz? Örneğin, Sertifikalı Profesyonel Köpek Eğitmeni – Profesyonel Köpek Eğitmenleri için Sertifikasyon Konseyi tarafından Değerlendirilen Bilgi unvanını kazanmak için , son üç yılda en az 300 saatlik köpek eğitimi deneyimi tamamlamanız ve ayrıca 180 soruluk bir sınavı geçmeniz gerekir. çoktan seçmeli sınav. Bunun gibi standartlarla sertifika, potansiyel müşterilerin becerilerinize inanmalarını ve sizi diğer köpek eğitmenleri arasından seçmelerini sağlayacaktır.

Son olarak, öğrenmeyi asla bırakmayın! Köpek eğitimi alanı sürekli gelişiyor, bu nedenle olabileceğiniz en iyi köpek eğitmeni olmanızı sağlamak için en son araştırma ve teknikleri takip etmek önemlidir.

WhatsApp chat