İstanbul Pet Otel, İstanbul Pet Hotel, İstanbul Köpek Pansiyonu, İstanbul Kedi Pansiyonu, İstanbul Köpek Oteli, İstanbul Kedi Oteli, İstanbul Köpek Eğitimi, İstanbul Köpek Havuzu, İstanbul Köpek Gezdirme, İstanbul Köpek Dolaştırma, İstanbul Köpek Eğiticisi, İstanbul Pet Otel ve İstanbul Pet Hotel, Kedi Pansiyonu arayanlara İstanbul Köpek ve Kedi Oteli, Tecrübeli İstanbul Köpek Eğitimi ve Eğitmeni, İstanbul Kedi Pansiyonları, İstanbul Avrupa Yakası Kedi Pansiyonu, Kedi Pansiyonu İstanbul Fiyatları, Kedi Pansiyonu İstanbul Avrupa, Kedi Pansiyonu İstanbul, Kedi Pansiyonu, İstanbul Kedi Pansiyon, İstanbul Kedi Oteli Fiyatları, İstanbul Kedi Otelleri

İtaat için En İyi Köpek Cinsi

Köpeğe itaat söz konusu olduğunda , mesele sadece köpeğin ne kadar akıllı olduğu değildir. Bazı ırklar inanılmaz derecede zeki olabilir, ancak inatçı oldukları bilinen özgür düşünürler de olabilirler. Ve bu, itaatin vurulmasına veya kaçırılmasına neden olabilir. İtaatte üstün olma eğiliminde olan köpek ırkları, iyi bir zeka dengesine, memnun etme hevesine ve öğrenme hevesine sahiptir. Her ne kadar bireysel köpek seviyesine göre değişebilse de, bu köpeklerin çoğu, ikramlar gibi olumlu pekiştirmelerle oldukça motive olur. Bazıları ise eğitime odaklanmalarını sağlayan güçlü iş ahlakına sahiptir.

İşte itaat için en iyi köpek ırkları

İtaat konusunda üstün olan ırklar için bile eğitim yine de eğlenceli ve sık olmalıdır. Her şeyi yavaş alarak, dikkat dağıtıcı şeyleri en aza indirerek, eğitim seanslarını kısa tutarak ve çok sayıda övgü ve ödül kullanarak köpeğinizi başarıya hazırlayın.

Border Collie

Border collies genellikle en zeki köpek ırklarından biri olarak görülür. Zekaları, hızlı öğrenmeleri ve insanlarıyla çok uyumlu olmaları gerçeğiyle birleştiğinde, onları son derece itaatkar köpekler yapar. Ayrıca güçlü bir iş etiğine sahiptirler ve yapacakları bir iş verildiğinde başarılı olurlar. Ancak eğitilmesi kolay olsa da, can sıkıntısını önlemek için çok fazla zihinsel zenginleşmeye ihtiyaçları vardır. Aksi takdirde ev eşyalarını yok etme gibi sorunlu davranışlar geliştirebilirler.

Irk Genel Bakış
YÜKSEKLİK: 18 ila 22 inç

AĞIRLIK: 28 ila 48 pound

FİZİKSEL ÖZELLİKLER: Pürüzlü veya pürüzsüz orta uzunlukta çift kat; vücut boyundan biraz daha uzundur; uzun kafa kulakları dik ve uçları kıvrılmış olarak burunda bir noktaya gelir

German Shepherd – Alman Kurdu

Alman çoban köpeği, duyarlı ve itaatkar olmak üzere yetiştirilmiş, oldukça zeki bir başka köpektir. Bu nedenle, Alman çobanlarının genellikle kolluk kuvvetleri tarafından ve hizmet köpekleri olarak kullanılması şaşırtıcı değildir . Bu köpekler ailelerine karşı çok sadık ve koruyucudur. Ve uygun eğitim ve sosyalleşme olmadan, bu yabancılara karşı saldırganlığa dönüşebilir.

Irk Genel Bakış
YÜKSEKLİK: 22 ila 26 inç

AĞIRLIK: 60 ila 100 pound

FİZİKSEL ÖZELLİKLER: Büyük, atletik yapı; kalın bir astar ve yoğun, hafif dalgalı veya düz bir dış kaplamadan oluşan çift kat; ten rengi ve siyah veya kırmızı ve siyah boyama

12 Dev Köpek Cinsi ve Onları Özel Yapan Nedir?

Golden Retriever

Golden Retriever’lar, iyi bir sebepten dolayı popüler aile hayvanlarıdır. Genellikle çok sevecen, sabırlı ve naziktirler ve yaşama karşı sevecen bir coşkuları vardır. Altınlar, memnun etmeye son derece hevesli olmakla bilinir. Bu, zekalarıyla birleştiğinde, eğitime çok açık oldukları anlamına gelir. Ayrıca ciddi yiyecekler olma eğilimindedirler ve bir tedavi için hemen hemen her şeyi yaparlar.

Irk Genel Bakış
YÜKSEKLİK: 23 ila 24 inç (erkek); 21,5 ila 22,5 inç (dişi)

AĞIRLIK: 65 ila 75 pound (erkek); 55 ila 65 pound (kadın)

FİZİKSEL ÖZELLİKLER: Orta uzunlukta çift kat; açık ila koyu altın; orta ila büyük boy

Labrador Retriever

Labrador alıcıları, altın alıcılarla birçok özelliği paylaşır. Zekaları, coşkuları, sakin ve nazik yapıları nedeniyle genellikle hizmet köpeği olarak eğitilen başka bir cinstir. Ayrıca, olağanüstü geri alma becerilerine sahip oldukları biliniyor. Altınlarda olduğu gibi, yemek ödülleri de eğitim sırasında Laboratuvarlarda harikalar yaratır. Laboratuvarlar obeziteye meyilli olduğundan porsiyonları kontrol altında tuttuğunuzdan emin olun.

Irk Genel Bakış
YÜKSEKLİK: 21 ila 24 inç

AĞIRLIK: 55 ila 80 pound

FİZİKSEL ÖZELLİKLER: Sağlam, atletik yapı; pürüzsüz, suya dayanıklı çift kat; su samuru benzeri kuyruk

Vizsla

Vizslas genellikle inanılmaz bir dayanıklılığa, coşkuya, sadakate ve zekaya sahiptir. Memnun etmeye istekli olma eğilimindedirler ve sahiplerine çok güçlü bağlar kurarlar ve genellikle “Velcro köpekleri” olarak anılırlar. Vizslas’ın çok fazla egzersize ihtiyacı vardır ve eğitim, biraz enerji harcamaları için mükemmel bir yoldur. Köpek sporları , bu köpeklerin hem zihinsel hem de fiziksel egzersiz yapması için idealdir.

Irk Genel Bakış
YÜKSEKLİK: 22 ila 23 inç

AĞIRLIK: 45 ila 50 pound

FİZİKSEL ÖZELLİKLER: Kaslı ve orantılı; kızıl renkli kısa, pürüzsüz, yoğun ceket

English Springer Spaniel

Sınırsız enerjiye, coşkuya ve gerçek bir memnun etme arzusuna sahip bir köpek arıyorsanız, İngiliz yaylı spaniel bir çok kutuyu işaretleyebilir. Bu meşgul ve neşeli cins, sürekli sallanan bir kuyruğa sahiptir ve bir iş yapmayı çok sever. Ayrıca, köpek sporlarında kullanılabilecek mükemmel geri alma becerilerine ve inanılmaz derecede hassas bir buruna sahiptir. Bu köpekler, bol bol egzersiz yapacakları aktif bir ev için çok uygundur.

Irk Genel Bakış
YÜKSEKLİK: 19 ila 20 inç

AĞIRLIK: 40 ila 53 pound

FİZİKSEL ÖZELLİKLER: Uzun kulaklar; tüylü yoğun, orta uzunlukta ceket; renklendirme, mavi veya ciğer kızıl ve üç renkli ile birlikte beyaz işaretli (veya tam tersi) siyah veya karaciğeri içerir

Poodle – Kaniş

Kanişin popülaritesinin çoğu, zarif ve zarif görünümüne atfedilebilir. Ancak bu cins aynı zamanda oldukça zeki ve memnun etmeye çok hevesli. Kanişler genellikle sahiplerine adanmıştır ve öğrenmeyi severler. Onlar için antrenman yapmayı eğlenceli tuttuğunuz sürece, karmaşık numaralar öğrenmede uzman olabilirler. Doğal atletiklikleri, çeviklik gibi köpek sporlarında da başarılı olabilecekleri anlamına gelir.

Irk Genel Bakış
YÜKSEKLİK: Standart: 15 inç; minyatür: 10 ila 15 inç; oyuncak: 10 inç ve altı

AĞIRLIK: Standart: 45 ila 70 pound; minyatür: 15 ila 18 pound; oyuncak: 5 ila 9 pound

FİZİKSEL ÖZELLİKLER: Kıvırcık, yoğun tek kat kat; beyaz, siyah, gri, kahverengi ve kayısı dahil olmak üzere birçok düz renkten biri olabilir

Keeshond

Keeshond genellikle akıllı, sadık, nazik, arkadaş canlısı ve eğitilmesi kolaydır. Bu köpekler çok uyanık ve meraklıdır ve genellikle sakin bir tavırları olsa da, sürekli her şeyi içine alırlar. Ayrıca, yeni şeyler denemek için çok heveslidirler ve atletizmleri sayesinde yeni köpek sporları öğrenirken başarılı olma eğilimindedirler. Ancak keeshond’lar bekçi köpeği olarak geliştirildi, bu nedenle uyarı havlamalarının kontrolden çıkmasını önlemek için ekstra eğitim almanız gerekebilir .

Irk Genel Bakış
YÜKSEKLİK: 17 ila 18 inç

AĞIRLIK: 35 ila 45 pound

FİZİKSEL ÖZELLİKLER: Görünüşte neredeyse tilkiye benzer; kalın tüylü kuyruk; gözlük izlenimi veren göz çevresi maskesi; kalın çift kat; genellikle çeşitli gölgelemelerle gri, siyah ve kremin bir karışımı

Havanese

Küçük Havanese genellikle arkadaş canlısı, uyarlanabilir ve akıllı bir köpek ırkıdır. Ayrıca, genel olarak zaman zaman biraz inatçı olabilen diğer birçok küçük köpek ırkından daha kolay eğitilmesiyle bilinir. Havanese genellikle çok dikkatlidir ve eğitim sırasında, özellikle de çok sayıda olumlu pekiştirme verildiğinde memnun etmeye isteklidir. Cins ayrıca köpek sporları ve itaat denemelerinde düzenli bir rakiptir.

Irk Genel Bakış
YÜKSEKLİK: 8,5 ila 11,5 inç

AĞIRLIK: 7 ila 13 pound

FİZİKSEL ÖZELLİKLER: Siyah, gümüş, beyaz, krem, taba, açık kahverengi, altın, samur ve kırmızı olmak üzere bir veya iki renge sahip olabilir; ceket, ipeksi düzden lüleli çok dalgalıya kadar büyük ölçüde değişebilir

Manchester Terrier

Zeki oldukları bilinse de, genel olarak teriyerler genellikle güçlü iradeli ve alıngan olmakla ilişkilendirilir. Bununla birlikte, Manchester teriyerleri, daha az zeki olmamakla birlikte, tipik olarak ortalama teriyerinizden daha duyarlı ve eğitilebilirdir. Bu köpekler meşgul olmayı ve yapacak bir işe sahip olmayı severler, bu da eğitim sırasında odaklanmalarına yardımcı olur. Antrenman seanslarını eğlenceli ve zorlu tuttuğunuz sürece, zihinsel zorluklara olan ilgileri, bu ticari terrier inatçılığını geride bırakmalıdır.

Irk Genel Bakış
YÜKSEKLİK: Oyuncak: 10 ila 12 inç; standart: 15 ila 16 inç

AĞIRLIK: Oyuncak: 12 poundun altında; standart: 12 ila 22 pound

FİZİKSEL ÖZELLİKLER: Pürüzsüz, parlak, kısa, yoğun tüy; renkler arasında siyah ve ten rengi veya maun işaretli siyah; güçlü, kompakt, kaslı vücut; doğal olarak dik kulaklar

Kaçınılması Gereken Irklar

Karmaşık hileleri veya görevleri öğrenebilen ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirebilen bir köpek istiyorsanız, kaçınmak isteyebileceğiniz bazı köpek ırkları vardır. Bu türlerin aptal olması değil. Genellikle, eğitimi zorlaştırabilecek bağımsız, inatçı bir çizgileri vardır. Bu tür ırklar arasında Afgan Tazısı, Pekingese, Basenji, Borzoi ve Shiba Inu bulunur.

WhatsApp chat