İstanbul Köpek Okulu, İstanbul Köpek Eğitimi, İstanbul Köpek Eğitmeni, İstanbul Köpek Eğitim Merkezi, İstanbul Köpek Eğitim Merkezleri Fiyatları, İstanbul Köpek Eğitim Fiyatları, İstanbul Köpek Eğitim Okulu, İstanbul Köpek Eğitim Çiftlikleri, Köpek Eğitimi İstanbul Avrupa Yakası, İstanbul Köpek Eğitim, İstanbul Köpek Eğitim Merkezleri, İstanbul Köpek Eğitmenleri, İstanbul Avrupa Yakası Köpek Eğitim Merkezleri, İstanbul Köpek Eğitim Merkezi Fiyatları

Köpek Ağızlıkları Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Köpeklerdeki ağızlıklar genellikle haksız basmakalıp tepkiler uyandırır. Köpek, agresif olduğu için ağızlığı takmıyor olabilir ve öyle olsa bile, köpeğin “kötü” olduğu anlamına gelmez – sadece sahibinin sorumlu olduğu anlamına gelir. Köpeğiniz için veterinerinizin rehberliğinde doğru ağızlığa sahip olduğunuz sürece, ağızlık pratik bir seçim olabilir.

Bir Köpek Neden Ağızlık Takabilir?
Agresif Davranış Tarihi

Bir köpeğin diğer köpekler veya insanlarla saldırganlık geçmişi varsa , bir yönetim aracı olarak bir ağızlık kullanmak, belirli durumlarda riski en aza indirebilir.

Bazı köpeklerin her zaman ağızlık takılması gerekebilir, ancak köpeğinize alternatif, daha arzu edilen bir davranış sunmayı ve genellikle nitelikli bir Köpek Davranışçısının desteğiyle daha rahat ve güvende hissetmelerine yardımcı olmayı öğretmek mümkün olabilir.

Ani Korkunç / Acı Durumlarda
Bazı köpekler genellikle agresif olmayabilir, ancak çok rahatsız bir durumdalarsa ve uyarı işaretleri görmezden gelinirse (genellikle veterinerlerde veya tımarlarda), ısırmaktan başka çareleri olmadığını hissedebilirler. Köpeğiniz acı çekiyorsa , karakter dışı bir şekilde tepki verebilir. Ciddi bir yaralanma geçirmişlerse , hareket ettirirken bir ağızlık gerekebilir.

Irka Özgü Mevzuat (BSL)
Ne yazık ki, bazı yerlerde belirli ırkların halka açık yerlerde ağızlıkların takılmasını zorunlu kılan yasaları vardır. Köpeklerin ele geçirilip el konulmasını önlemek için bu kurallar takip edilmelidir.

Yüksek Av Sürücüsü
İspanyol Galgo gibi bazı köpeklerin içgüdüsel bir yüksek av sürüşü vardır ve onları kovalayabilecekleri bir yerde tasmasız bırakmamak daha iyi olsa da, tasmalıyken bile daha küçük hayvanları yakalamaya çalışabilirler ve ağızlık yaralanma veya ölüm olaylarını önleyebilir.

Çöpçü
Bazı köpekler yürüyüşlerde kötü şöhretli çöpçülerdir ve ciddi mide rahatsızlıkları veya tıkanmalara neden olabilirler. Ağız, kusursuz bir çözüm olmasa da, köpeğinizin yediklerini en aza indirmeye yardımcı olabilir. Güçlü “bırak” komutları üzerinde çalışmak da önerilir.

Toplu Taşıma ile Seyahat
Bazı ülkelerde ve belirli toplu taşıma araçlarında, köpeklerin seyahat etmesine izin verilebilir, ancak yalnızca ağızlık takmaları gerekir.

Hangi Ağızlık En İyi?
Piyasada çeşitli ağızlıklar vardır. Birçoğu estetiği pratikliğe tercih eder ve köpeğinizin özgürce nefes almasına, yiyecekler almasına ve su içmesine izin veren iyi oturan bir ağızlık seçmeniz çok önemlidir. Ayrıca, mümkün olduğunda veterinerinizden rehberlik alın.

Basket Ağzı
Sepet ağzı genellikle en iyi seçimdir, ancak insanlar en dikkat çekici olma eğiliminde olduğu için ondan uzaklaşır. İyi oturan bir sepet ağzı, köpeğinizin kolayca nefes almasına izin verirken etkilidir.

Mesh Ağızlık
Bu daha yumuşak tarzdaki ağızlık, en az rahatsız edici olduğu için genellikle popülerdir. Etkili olmasına izin vermek için oldukça sıkı olması gerekir, ancak köpekler aşırı ısınma riski altındadır. Veterinerde veya kuaförde kısa seanslar için kullanılması uygun olsa da yürüyüşler veya uzun süreler için uygun değildir.

Ağızlık Ne Zaman En İyi Çözüm Değildir?

Bazen ağızlıklar yanlış nedenlerle kullanılır. Bu ağrıya veya rahatsızlığa neden olabilir ve alternatif sorunlu davranışlara yol açabilir.

Ceza için
Bir köpeğe ağızlık takmak uygun şekilde alıştırılmadıysa , bu korkutucu, hatta travmatik bir deneyim olabilir. Bazı köpek sahipleri bunu istenmeyen davranışlar için bir ceza şekli olarak kullanacaklardır. Genellikle köpek bu iki şeyi ilişkilendirmez, bu nedenle uzun vadede etkili değildir. Ayrıca aranızdaki güven bağını da aşındırabilir ve ağızlık göründüğünde onların kopmasına neden olabilir.

Havlamayı Durdurmak İçin
Ağızlıklar bazen havlamayı durdurmak için kullanılır. Bu geçici olarak işe yarayabilirken (köpek ağızlıktan korkuyorsa), çok sıkı olmadığı sürece köpek giyerken havlamaya devam edebilir. Köpeğinizle pozitif eğitim yöntemleri kullanmak çok daha iyidir .

Yıkıcı Davranışı Durdurmak İçin
Köpeğiniz ev eşyalarını çiğniyorsa, ağızlık iyi bir çözüm gibi görünebilir. Ancak, özellikle gözetim altında olmadığınızda ve altta yatan sorunu ele almadığınızda, uzun süre ağzı açık bırakmak iyi bir fikir değildir. Köpeğinizin neden yıkıcı olduğunu belirlemeli ve bunu çözmek için çalışmalısınız. Belki sıkılıyorlar ve daha fazla uyarılmaya ihtiyaçları var ya da ayrılık kaygısının bir sonucu olarak stresli olabilirler .

Köpeğinizi Ağızlığı Kabul Etmek için Nasıl Eğitirsiniz?
Her zaman ağızlığı köpeğinizin görüş alanına her getirdiğinizde lezzetli bir ikram sunarak başlayın. İyi şeylerle ilişkilendirmelerini istiyorsun. Sonra, onu yere yatırın ve köpeğinizi gönüllü olarak ona doğru her hareket ettiğinde ödüllendirin, aktif olarak ona dokunmasını sağlayın.

Ardından, bir saniyeliğine burnunu ağza sokmaya teşvik edin. Asla burunlarını içeri zorlamayın. Burunlarının içine girdikleri zamanı kademeli olarak artırın. Başlangıçta, ağzın iç kısmına bir ödül veya köpek için güvenli fıstık ezmesi kullanabilirsiniz. Bu aşamada rahatladıktan sonra, onu kulaklarının etrafına sabitlemeye devam edin. Bağlandığı sürenin uzunluğu birkaç seansta oluşturulmalıdır.

Egzersiz seanslarını her zaman düşük stresli, tanıdık bir ortamda tanıtın ve egzersiz seanslarını kısa tuttuğunuzdan (maksimum beş dakika), yüksek değerli ödüller kullandığınızdan ve çok hızlı gitmeye veya herhangi bir adımı atlamaya çalışmadığınızdan emin olun.

WhatsApp chat