En İyi Köpek temel itaat eğitimi komutları, Köpek temel itaat eğitimi komutları, Temel itaat eğitimi kaç aylık, Temel itaat eğitimi nedir, İleri itaat eğitimi, Temel itaat Eğitimi fiyatı, Temel itaat eğitimi Ne kadar sürer, Terrier köpek itaat eğitimi, Husky temel itaat eğitimi, İstanbul En İyi Köpek Eğitim Merkezleri

Köpek Temel İtaat Eğitimi Komutları

Bir köpeğin öğrenmesi gereken ilk şey, sahibinin köpeğine verdiği enerji ve temel yönler tarafından tamamen tanımlanan temel disiplin ve saygıdır – ancak disiplinli bir köpek aynı zamanda herhangi bir sahibinin ona sunabileceği temel bir eğitime de ihtiyaç duyar. köpeklerin içinde bulunduğu davranış problemlerinden kaçınma şekli.

Unutmayın, aşağıdaki komutlar, Köpek sahibi tarafından uygun şekilde uygulanırsa, hem köpek hem de sahibi için çok eğlenceli olabilir ve hem hayatı kolaylaştıracak hem de çok daha keyifli hale getirecektir.

KÖPEĞİNİZİN KOMUTLARINI ÖĞRETMEYE BAŞLAMADAN ÖNCE

 • Sabırlı ve düzenli olun
 • Başlangıçta köpeği çok zorlamamak
 • Dikkatinizin dağılmasını önlemek için egzersizler için sessiz bir yer bulun
 • Öğrenme oturumlarını kısa ve basit hale getirin
 • Eğitim egzersizlerini tutarlı ve düzenli yapın
 • Asla köpeğinizi cezalandırma
 • Herkese açık komutları uygulamadan önce evde veya bahçede pratik yapın
 • İyi olduğu için köpeği ödüllendirin
 • Ona bilmesini istediğin şeyi göster – kuvvet yardım etmeyecek
 • Köpeğe eskisini doğru bir şekilde öğrenir öğrenmez yeni komutlar öğretin
 • Eğitimi eğlenceli ve eğlenceli hale getirin
 • Sadece köpeği değil, eğitim egzersizlerine kendinizi dahil edin – birlikte oynayabileceği bir arkadaşa ihtiyacı var
  Aşağıda, her köpek sahibinin ihtiyaç duyduğu 15 temel köpek komutunu içeren bir liste bulunmaktadır.
EN İYİ KÖPEK TEMEL İTAAT EĞİTİMİ KOMUTLARI
 1. “BENİ İZLE” KOMUTU

Köpeğinize bu komutu öğretmek için, köpeğinizle göz teması kurarken, elinizde tuttuğunuz harika bir muamele sunmalı ve eli köpeklerden burnunuzu yüzünüze doğru hareket ettirmelisiniz – böylece köpeğin izlemesi kolaydır sen ve seni seyrettiğinde “Beni izle” komutunu ver.

Köpek bu konuda yeterince eğitilene kadar bu egzersizi günde birkaç kez tekrarlayın. Köpek uygulamayı öğrendiğinde bir muameleyi dikkat dağıtıcı olarak kullanmaktan kaçının, sadece bir ödül olarak kullanın.

Bu komut, köpeğin dikkatini çekmek için çok gereklidir ve ona diğer komutları öğretmek için bir köprüdür.

 1. “OTUR” KOMUTU

Bu, köpeği burnuna yakın bir yere koyarak (daha iyi koklamak için), tedaviyi yukarı hareket ettirerek öğretilebilecek başka bir komuttur – böylece o, tedaviyi takip edecektir. Bununla birlikte, köpek, doğal olarak, tedaviyi takip etmek için başını yukarı çekmesine izin veren bir oturma pozisyonunda olduğundan, ödülü yakalayamaz ve bu, sonunda “Otur” komutunu vereceğiniz andır – ikram ve köpek için sevgi gösteriyor. Daha sonra, köpek komutu uygun şekilde öğrenene kadar egzersiz tekrarlanmalıdır.

Bu komut özellikle gereklidir, çünkü bu komut sayesinde, köpeğin sokaktaki diğer köpeklerle başını belaya sokmak için uğraması, yürüyüşe çıkarken insanların üzerine atlaması gibi rahatsız edici köpek davranışlarını önleyebilirsiniz. Bu komutu verdiğinizde köpek oturacak ve mevcut konumundan hareket etmeyecektir. “Tamam” veya “Fren” ile köpeği serbest bırakın veya serbest bırakın.

 1. “AŞAĞI” KOMUTU

Bu, köpeği pasif bir konuma getirdiği için zorlu bir komut olarak kabul edilir. Komut, kapalı bir elde güzel kokulu bir muamele alarak öğretilebilir, sonra bu eli köpeğin burnuna yaklaştırın ve o kokuyu aldığı anda eli yere doğru hareket ettirirseniz köpek onu takip eder. Daha sonra, yemeği yatık bir pozisyonda takip etmesi için elinizi yerde hareket ettirirsiniz. Köpeğin üstüne yatırıldığı an, “Aşağı” komutunu verirsiniz ve ona ödülü verirsiniz.

Ayrıca Bakın Doggy DNA – Köpeğinizin Cinsini Nasıl Belirleyeceğinizi Öğrenin
Köpeğin komutu öğrenmesi için, egzersiz günde birkaç kez tekrarlanmalıdır ve köpeğin zorla ödülünü almaya çalışması durumunda “Hayır” deyin. “Tamam” veya “Fren” ile köpeği serbest bırakın veya serbest bırakın.

 1. “KAL” KOMUTU

Bu komut, köpeğe önce “Otur” isteyerek, onu burnuna yakın bir yere koyarak ve “Kal” komutunu vererek ve birkaç adım öteye giderek öğretilir. Köpeğin kalması ve beklemesi durumunda – yapmazsa ona bir ödül verin – o zaman “Hayır” dersiniz ve yavaş yavaş köpekten birkaç adım uzaklaşın – egzersizi ne zaman doğru yaptığını ve ne zaman yapmadığını ayırt etmesi için.

Komutun köpek tarafından düzgün bir şekilde öğrenilmesi için egzersizin günde birkaç kez tekrarlanması gerekir. Bu komut, köpeğin kendi kendini kontrol etmesini sağladığından etkilidir, bu oldukça gerekli bir şeydir – özellikle hiper enerjik köpeklerde.

 1. “TOPUK” KOMUTU

Bu komut, köpeğinizin tasmasını sağ elinizde tutup, yürürken sol tarafınıza çekerek ve belli bir noktada köpeğe “otur” emri vererek öğretilir. Ayrıca ödülü sol elinizde tutmalı ve “Topuk” komutunu olumlu bir ses tonuyla vermelisiniz.

Sonra, ikramları (genellikle yiyecek veya oyuncak) yanınızda tutarak birkaç adım atmalısınız.

Bir ara verdiğiniz anda, ödülü yukarı doğru hareket ettirin ve köpek oturur – o zaman, görevi iyi yaptığını göstermek için onu bir ikramla övebilirsiniz.

Bu komutla, köpeğe siz farklı bir şekilde söyleyene kadar yanınızda yürümesi söylenecek ve köpeğe yanınızda davranmayı öğrettiği için çok yararlı bir şeydir – tasmalı olmadığı zaman sahibi olarak ve elleriniz meşgul.

 1. “BEKLE” KOMUTU

Bu komut, köpeği kapıya doğru yürüterek ve ona kapalı kapının önünde “Oturması” emri vererek öğretilir. Ardından, parmaklarınızı yukarı doğru işaret ederek avucunuzu sunun ve “Bekleyin” komutunu verin. O beklerken kapıyı kademeli olarak açarsınız ve köpek kapıya doğru hareket etme eğiliminde olduğunda, onu kapatırsınız – kapıyı geçene kadar beklemesi gerektiğinin bir işareti olarak.

Bunu, ustalaşana kadar günde birkaç kez yapın – kapıyı tamamen açacağınız ve köpeğin emriniz olmadan hareket etmeyeceği bir zaman. Köpeğin serbestçe yürümesine izin vermek istediğinizde, “Tamam”, “Evet” veya “Frenle” diyorsunuz ve köpeği bir ödülle ödüllendiriyorsunuz – bir işaret olarak, onun yürümesini kabul ediyorsunuz.

Bu komut, köpeğe kaçmamasını söylediği için çok kullanışlıdır, çünkü köpek halka açık kapılardan, koridorlardan veya dükkanların girişlerinden yola doğru koşabilir ve kendini tehlikeye atabilir.

 1. “GEL” KOMUTU

Bu komut, köpeğinize belirli bir mesafede bir tasma ve tasma takarak ve ondan size doğru “gelmesini” isteyerek – aynı zamanda tasmasını biraz çekerek öğretilebilir. Köpek size geldiği an, egzersizin amacından haberdar olması için ona bir ödül vermelisiniz – çünkü köpek, ödülle doğru bir ilişki kurar.

Bu egzersiz aynı zamanda günde birkaç kez tekrarlanmalıdır ve köpeği serbest bırakmak istediğinizde sadece “Tamam” deyin ve ona sevginizi gösterin.

Bu, köpeği koruyabileceğinden, diğer köpeklerle başını derde sokmaya çalışıyorsa ve sokaklarda kaçarsa veya bir şeyi veya birini kovalarsa faydalı bir egzersizdir.

Ayrıca Bkz. 10 İlk Kez Köpek Sahibi Hatasından Kaçınılması Gerekenler

 1. “KAPALI” KOMUTU

Bu komut, muameleyi iki kapalı elinde tutarak, kapalı ellerinizden birini köpeğin yüzüne çok yakın tutarak onu koklayıp yalayarak öğretilir.

Köpek ödülü alamadığı için – eliniz kapalı olduğu için, eninde sonunda geri çekilecektir ve bu, elinizi açıp ona ödülü sunmanın ve “Kapalı” komutunu vermenin zamanıdır.

Bu egzersiz, köpek ustalaşana kadar birkaç kez tekrarlanmalıdır. Köpeğin ev mobilyalarından, bir şeyden veya birinden çıkmasını istiyorsanız, bu egzersiz çok yararlıdır.

 1. “AL” VE “BIRAK” KOMUTU

Bu komut, köpek için bir değeri olan bir oyuncak veya başka bir nesneyi tutarak öğretilebilir – bir yandan, köpeği kapmak için çabalayan şeyi takip etmeye teşvik eder.

Köpeğin bir şeyi yakalamak için ağzını açtığı an, “Al” komutunu vermelisiniz – böylece köpek doğru şeyi bir ödülle (ödül) koşullu ilişkilendirir.

Oyundan zevk alırken, bu nesneyle oynarken, ona bunun kopyası olan, köpeğin oynadığı bir nesne sunun , sonra köpek – amacı onun için aynı değerde olduğu için, düşmeye teşvik edilecektir. ilk nesneyi seçin ve ikinci özdeş nesneyi alın.

Düştüğü an, “Bırak” komutunu verin ve ikinci nesneyi kapmak için ağzını açtığında “Al” komutunu verirsiniz.

Bu egzersizin, köpek ustalaşana kadar günlük olarak tekrarlanması gerekir.

Bu komut, köpeğin sertçe kaptığı şeyleri köpeklerden kolayca almanıza yardımcı olduğu için zorunludur.

 1. “ÇIKIŞ” KOMUTU

Köpeğinize öğretmek için komutlar 10
Bu komut, köpeğin en sevdiği oyuncaklardan birini ağzına girmesine izin vererek öğretilebilir. Daha sonra, köpeğiniz oyuncağı ağzında tutmak için başlangıçta ısrar edecek, ancak siz onu kendinize doğru çekmeye devam edeceğiniz için, sonunda onu bırakacak. Bu, oyuncağı köpeğe geri vermeniz ve aynı oyuna başlamanız gereken an – ve köpek artık oyuncağı tutma ilgisini kaybettiği anda “Dışarı” komutunu verin.

Köpeğin bunda düzgün bir şekilde ustalaşması için, köpek eğitimin amacını anlayana ve dersi doğru hatırlayana kadar bunu günlük olarak tekrarlamanız gerekir.

Köpek, tutmasını istemediğiniz şeyleri ağzına tıktığında bu komut gereklidir.

 1. “BIRAK” KOMUTU

Bu komut, her iki elinizde de bir muamele tutarak öğretilebilir. Ellerinden birini köpeğin yüzüne yaklaştırmak – onu koklayıp yalamak için – ve “Bırak” komutunu ver.

Başlangıçta köpek yemeyi yalar, koklar ve muhtemelen ona sahip olmak için havlar, ancak sonunda ilgisini kaybedecektir. Bu, diğer kapalı elinizde sakladığınız muameleyi sunacağınız andır.

Egzersizi, köpek “Bırak” ı duyar duymaz ilk tedaviden ayrılıncaya kadar tekrarlayın ve ikinci ikram için geldiğinde ona verin ve biraz sevgi gösterin. Bu egzersiz, köpek bunu doğru bir şekilde anlayana kadar günlük olarak tekrarlanmalıdır.

 1. “YERLEŞTİR, YATAK VEYA KASA” KOMUTU

Bu komut, köpeğinizin tasması ile, bir elinde tasma tutarken diğer yandan bir muamele ile öğretilebilir. Köpeğe tasma ve diğer elinizde tuttuğunuz muamele ile rehberlik etmek, köpeğin kalmasını istediğiniz yere (kötü, sandık, halı veya battaniye olabilir) doğru hareket etmesine neden olur, ve köpek oraya girdiği anda “Yer” komutunu vermeli ve ona ödül vermelisiniz.

Ayrıca Bkz. Boğa Teriyeri Hakkında 9 Gerçek
Köpek komutu doğru şekilde alana kadar bu egzersizi birkaç kez tekrarlayın. Köpeği bulunduğu yerden çıkarmak için, tasmasından tutup “Tamam” veya “Fren” demeniz yeterli.

Bu komut köpeğe seçtiği yerde kalmasını söylediği için çok faydalıdır. Köpeğinize bu komutu öğretirken “Yer” terimi yerine “Yatağınız”, “Sandığınız”, “Battaniyeniz” gibi terimleri kullanabilirsiniz.

Bu komut, köpeğinizin uyumasını istediğinizde, kestirirken veya köpeğinizin etrafında insanlar veya çocuklar varken ve köpeğin yok olmasını istemediğinizde konumlandırmanıza yardımcı olacaktır .

 1. “DUR” KOMUTU

Bu komut, köpeğe “Oturmasını” isteyerek ve ardından elinize köpeğin burnuna yaklaştırıp öne ve aşağı koymanız gereken bir ödül alarak öğretilebilir.

Köpek, tedaviyi daha aşağıda takip edecek ve ardından bir kez daha elinizi üzerinde bir muamele ile ilerletmelisiniz, böylece köpeği ağzıyla tedaviyi takip ederken ayakta durma pozisyonuna getirmelisiniz. Ve bu, “Ayağa kalk” komutunu verdiğiniz ve ona doğru şeyi yaptığı bir ödül olarak ona ödül teklif ettiğiniz andır.

Bu egzersiz, köpek doğru bir şekilde öğrenene kadar günde birkaç kez tekrarlanmalıdır.

Bu komut, köpeği fırçalamak istediğinizde ve diğer birçok durumda köpeğin ayakta durması gerektiğinde köpeği muayene etmek istediğinde gereklidir.

 1. “HAYIR” KOMUTU

Bu komut, yere bir ödül koyarak ve köpeği ödül mamasına doğru yürürken tasmalı tutarak öğretilebilir. Köpeğin ödülle kışkırtıldığı ve onu kapmak için çaba gösterdiği an, köpeğe “Hayır” komutunu söylemeniz ve köpeği tasmadan hafifçe çekmeniz gerekir. Yaklaşıp sizi izlerken – ona tasmasız elinizde tuttuğunuz bir muamele yapın ve “Evet” deyin – ve ona biraz şefkat gösterin.

Aynı komutu her gün tekrar tekrar tekrarlayın ve köpek sonunda bu konuda ustalaşacaktır.

Bu komut, köpeği evde, sokakta veya başka bir yerde yapabilecek uygun olmayan davranışlardan uzak tuttuğu ve onu hemen size geri getirdiği için özellikle önemlidir.

 1. “YERLEŞİN” KOMUTU

Bu komut, bir yandan bir tıklama, diğer yandan bir muamele ile öğretilebilir. Daha sonra, köpeği bir sandık, battaniye, küçük halı veya sepete (durduğunuz yerden birkaç metre uzağa yerleştirilmiş) girmeye yönlendirmek için tıklayıcıyı çekerek ve oraya girer girmez “Oturun” komutunu vererek ve sunu Köpeğin oturduğu yerde bir ödül – bir ödül olarak emri doğru bir şekilde yapıyor.

Köpeği bir “Tamam” veya “Fren” ile serbest bırakın, size geri dönecektir.

Egzersizi yeterince tekrarlayın – köpek egzersizi doğru yapana kadar her gün.

Bu komut, köpeği sakinleştirmek, rahatlatmak ve belirli bir yere yerleştirmek için verilir ve özellikle köpeğin hiperaktif olması ve evden bir iş yapmaya, temizlik yapmaya, etrafta bebek sahibi olmaya çalışıyorsanız özellikle yararlıdır. uykuya dalmaya çalışırken veya bir ziyaretçiyle sohbet etmeye çalışırken.

İstanbul Avrupa Yakası Zekeriyaköy’de bulunan İstanbul’un en iyi köpek eğitim merkezimize sizi bekliyoruz. En İyi Köpek temel itaat eğitimi komutları, Köpek temel itaat eğitimi komutları, Temel itaat eğitimi kaç aylık, Temel itaat eğitimi nedir, İleri itaat eğitimi, Temel itaat Eğitimi fiyatı, Temel itaat eğitimi Ne kadar sürer, Terrier köpek itaat eğitimi, Husky temel itaat eğitimi, İstanbul En İyi Köpek Eğitim Merkezleri konusunda araştırma yapıyorsanız tesisimizi görmeden karar vermeyin.

WhatsApp chat