İstanbul Pet Otel, İstanbul Pet Hotel, İstanbul Köpek Pansiyonu, İstanbul Kedi Pansiyonu, İstanbul Köpek Oteli, İstanbul Kedi Oteli, İstanbul Köpek Eğitimi, İstanbul Köpek Havuzu, İstanbul Köpek Gezdirme, İstanbul Köpek Dolaştırma, İstanbul Köpek Eğiticisi, İstanbul Pet Otel ve İstanbul Pet Hotel, Kedi Pansiyonu arayanlara İstanbul Köpek ve Kedi Oteli, Tecrübeli İstanbul Köpek Eğitimi ve Eğitmeni, İstanbul Kedi Pansiyonları, İstanbul Avrupa Yakası Kedi Pansiyonu, Kedi Pansiyonu İstanbul Fiyatları, Kedi Pansiyonu İstanbul Avrupa, Kedi Pansiyonu İstanbul, Kedi Pansiyonu, İstanbul Kedi Pansiyon, İstanbul Kedi Oteli Fiyatları, İstanbul Kedi Otelleri

Labrador Hakkında Tüm Bilgiler

Labrador, sayısız sevimli özelliğe sahiptir – zeka, eğitilmesi kolay ve mükemmel bir aile arkadaşı. Orta düzeyde egzersiz gerektirirler, ancak sağlanmazlarsa veya yalnız bırakılırlarsa Laboratuvarlar yıkıcı olabilir.

Bir bakışta Labrador Retriever
Labrador Retriever Köpek Irkı
Labrador av köpeği orta derecede hızlı olgunlaşır, yetişkin boyuna altı ila 12 ay arasında ulaşır, ancak muhtemelen hala 2 yaşına kadar doluyor.

Ağırlık Aralığı :

Erkek: 65-80 lbs.
Kadın: 55-70 lbs.

Withers’taki Yükseklik:

Erkek: 23

kadın: 22

Özellikleri:
Disket kulaklar (doğal olarak)

Beklentiler:
Egzersiz Gereksinimleri : 40 dakika/gün.
Enerji Seviyesi : Ortalama
Ömür Aralığı : 10-12 yıl.
Salya Eğilimi : Düşük. Horlama Eğilimi : Düşük.
Havlama Eğilimi : Düşük.
Kazma Eğilimi : Düşük. Sosyal/Dikkat İhtiyaçları : Orta.
Geniş İçin: su alma

Kaban:
Boy : Kısa
Özellikler : Düz, çift kat, yoğun.
Renkler : Siyah, sarı, çikolata.
Genel Bakım İhtiyaçları : Düşük

Kulüp Tanınması:
AKC Sınıflandırması : Sporting
UKC Sınıflandırması : Gun Dog
Yaygınlık : Yaygın

Labrador alıcıları sağlam, sağlam köpeklerdir. Güçlü bir gövdeye ve sağlam bacaklara sahip, görünüşleri neredeyse karedir. Bir erkek için maksimum boy 24 inçtir, bu da onları orta boy köpek kategorisine sokar, ancak sağlam yapıları onları çok daha büyük gösterebilir. Ağırlıklar, büyük bir erkek için 85 pound ile daha küçük bir kadın için 55 pound arasında değişir. Tarla hattında yetiştirilen köpekler genellikle daha uzundur ve yapı olarak biraz daha incedir.

Labrador köpekleri, geniş kafaları, düşük kulakları ve büyük, etkileyici gözleri ile kolayca tanınır. Lab’ın iki ticari markası, çok su itici olan kalın ama oldukça kısa çift kat ve iyi bilinen “su samuru kuyruğu”dur. Kuyruk kalın ve sağlamdır ve üst çizgiden neredeyse düz çıkar. Ayaklar, yüzmeye yardımcı olmak için ayak parmakları arasında daha uzun deri ile “perdeli” olarak tanımlanır. Renk, siyahtan çikolataya, kırmızı/sarıya ve hatta neredeyse beyaza kadar değişebilir.

Labrador köpeği, orta derecede hızlı olgunlaşan bir ırktır, yetişkin boyuna altı ila 12 ay arasında ulaşır, ancak muhtemelen hala 2 yaşına kadar doldurur. Birçok Laboratuar 12 ila 14 yaşına ulaşır.

Kişilik:

Genel olarak, Labrador alıcıları, egzersiz ve eğitim ihtiyaçlarını göz önünde bulundurduğunuz sürece mükemmel aile köpekleridir. Bunlar, çalışmak ve çok çalışmak için yetiştirilmiş köpeklerdir ve yapacak işlere sahip olmayı, özellikle de geri çekilmeyi severler.

Eğitim doğal coşkularını azalttığı sürece, laboratuvarlar genellikle diğer köpekler, diğer evcil hayvanlar ve çocuklar için iyidir. Güçlü köpeklerdir ve erken yaşta biraz itaat eğitimine ihtiyaç duyarlar ya da istedikleri zaman sahiplerini sokakta sürüklerken görülebilirler.

Enerjik yapıları nedeniyle, yalnız bırakılan veya iyi egzersiz yapmayan Labradorlar yıkıcı olabilir – çiğneme, kazma ve aşırı havlama.

Tarla köpekleri özellikle yüksek enerjili köpeklerdir, bazı gösteri köpekleri ise erken yaşta mükemmel kanepe patatesleri haline gelir. Çiğneme bir sorun olabilir çünkü güçlü geri alma dürtüsü onlara sözlü bir saplanma sağlar. Sağlam çiğneme oyuncakları, egzersiz ve eğitim bu konuda yardımcı olur.

Beraber yaşamak:

Açıkçası, Labradorların bir dizi sevimli özelliği var, yoksa bu kadar popüler olmayacaklardı. Zekidirler ve kısmen insanlarla çalışma arzularından dolayı eğitilmeleri oldukça kolaydır. Onlar “kolay koruyuculardır” ve egzersiz yapmazlarsa ve yiyecek porsiyonları gerektiği gibi ayarlanırsa aşırı kilolu olabilirler. Laboratuarlar mükemmel aile köpekleridir çünkü insanlarla birlikte olmak isterler ve birçoğu köpek kulübesi köpekleri kadar başarılı değildir.

Labradorlar ailelerini ve evlerini koruma eğilimindedir, ancak genellikle şirketi selamlamaktan da mutlu olurlar. Güçlü geri alma içgüdüsüyle, uygun oyuncaklar ve rehberlik sağlanmazsa yıkıcı çiğnemelere dönüşebilirler. Laboratuarlar insanları “ağızlamaya” meyilli olabilir ve çözüm genellikle onlara taşımaları için bir oyuncak vermektir, böylece ağızları zaten dolu olur! Bunlar çok güçlü köpeklerdir ve kurşun üzerinde güzelce yürüyen bir köpeğe sahip olmak için erken eğitim gereklidir.

Buzlu suya girerken Labrador’u sıcak tutan harika çift kat, aynı zamanda bu cinse shedder olarak en iyi faturayı verir. Normalde, tüyleri haftalık hızlı bir tımarla iyi sonuç verir, ancak dökülme zamanında günlük tımar gerekir. İhtiyaç duydukları egzersiz miktarı farklı hatlara göre değişir: tarla köpekleri tüm gün koşabilir, oysa gösteri köpekleri sadece orta derecede egzersize ihtiyaç duyar.

Tarih:

1800’lerin başlarında, avcılar tarafından Kuzey Amerika’da (çoğunlukla Kanada) kullanılan çok amaçlı köpeklerin bazıları İngiltere’ye geri gönderildi. Bu “su köpeklerinin” çoğu Newfoundland tipindeydi, ancak daha küçük olanları genellikle “St John’s” köpekleri olarak adlandırıldı. İngiltere’de, cins bugün tanıdığımız cinse geliştirildi ve rafine edildi (muhtemelen bazı düz kaplamalı av köpeği girdileriyle).

Adlarından da anlaşılacağı gibi, Labrador avcıları, özellikle sudaki olağanüstü geri alma yetenekleri için yetiştirildi ve seçildi. Her türlü hava ve koşulda ördek avcıları ile ortak olarak çalışmışlardır. Zekaları ve insanlarla ortak olarak çalışma istekleri, başka birçok işe ve popüler evcil hayvanlar olarak mevcut statülerine yol açmıştır. Bugün, Labradorlar hizmet ve rehber köpekler, aile hayvanları, ordu için koku veren köpekler, gümrük ve kundaklama görev gücü köpekleri, arama kurtarma köpekleri ve ayrıca av arkadaşları ve performans köpekleri olarak öne çıkıyorlar.

Cinsin iyi doğası, onu Amerika’da popülerlik sıralamasında bir numaraya taşıdı, bu pozisyonu korumayı amaçlıyor. Ev hayvanları olarak ünlerine rağmen, daha çok evlerindedirler. Labradorların özünde su alıcıları olduğu her zaman hatırlanmalıdır ve yavru köpekler erken yaşlardan itibaren yanlarında bir şeyler taşımak için güçlü bir istek ve suya, hatta su birikintilerine karşı güçlü bir çekim gösterirler!

Labrador eğitimi fiyatları sürekli güncellenmektedir. Labrador eğitimi hakkında detaylı bilgi için iletişime geçin. Labrador sahibi olmak için sizlere yurtdışındaki üreticilerle iletişime geçerek doğru yavruların temini konusunda danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

WhatsApp chat