İstanbul Pet Otel, İstanbul Pet Hotel, İstanbul Köpek Pansiyonu, İstanbul Kedi Pansiyonu, İstanbul Köpek Oteli, İstanbul Kedi Oteli, İstanbul Köpek Eğitimi, İstanbul Köpek Havuzu, İstanbul Köpek Gezdirme, İstanbul Köpek Dolaştırma, İstanbul Köpek Eğiticisi, İstanbul Pet Otel ve İstanbul Pet Hotel, Kedi Pansiyonu arayanlara İstanbul Köpek ve Kedi Oteli, Tecrübeli İstanbul Köpek Eğitimi ve Eğitmeni, İstanbul Kedi Pansiyonları, İstanbul Avrupa Yakası Kedi Pansiyonu, Kedi Pansiyonu İstanbul Fiyatları, Kedi Pansiyonu İstanbul Avrupa, Kedi Pansiyonu İstanbul, Kedi Pansiyonu, İstanbul Kedi Pansiyon, İstanbul Kedi Oteli Fiyatları, İstanbul Kedi Otelleri

Maltese Terrier Hakkında Tüm Bilgiler

Kapalı yaşam ve küçük alanlar için son derece uygun olan küçücük Maltese, nazik, duyarlı ve akıllıdır. Kararsız bir yiyici olabilir ve eve uğraması zor olabilir.

Maltese Köpek Irkı

Maltese toplumda çok değerlidir. Aslında, bir hesap 1500’lerde bir Malteselı’nın 2.000$’a satıldığını söylüyor.

Boyut:
Ağırlık Aralığı :

Erkek: 4 lbs.
Kadın: 4 lbs.

Withers’taki Yükseklik:

Erkek: 10 inç

Kadın: 9 inç

Özellikleri:
Disket kulaklar (doğal olarak).

Beklentiler:
Egzersiz Gereksinimleri : 20 dakika/gün
Enerji Seviyesi : Çok Enerjik.
Uzun Ömür Aralığı : 12-14 yıl
Salya Eğilimi : Düşük.
Horlama Eğilimi : Düşük.
Havlama Eğilimi : Yüksek.
Kazma Eğilimi : Düşük.
Sosyal/Dikkat İhtiyaçları : Yüksek .
için yetiştirildi:
kucak köpeği.

Kaban:
Uzunluk : Uzun.
Özellikler : Düz.
Renkler : Beyaz.
Genel Bakım İhtiyaçları : Yüksek.

Kulüp Tanınması:
AKC Sınıflandırması : Oyuncak.
UKC Sınıflandırması : Refakatçi Köpek.
Prevalans : Yaygın.

Maltese, dört ila altı pound (iki ila üç kilogram) ağırlığında küçücük bir köpektir.

Gövde kompakt, omuz bıçakları eğimli. Sırt düz ve kaburgalar iyi yaylı. Püsküllü kuyruk zarif bir şekilde sırtta taşınır. Boyun, başın yüksek düzeyde taşınmasını desteklemek için zarif bir şekilde yapılandırılmıştır.

Kafa vücuda iyi orantılıdır ve kafatası hafif yuvarlaktır. Düşük kulaklar alçak ve yoğun tüylüdür. Gözler koyu, burun siyah ve namlu orta uzunlukta ve hafifçe sivrilmiştir.

Süpüren veya yere yakın sarkan uzun, ipeksi ceket, Maltese’ya neredeyse dekoratif bir görünüm kazandırır. Baştaki uzun saçlar bir topuzla bağlanabilir veya asılı bırakılabilir. Ceket rengi saf beyazdır.

Malteselılar, canlı, akıcı bir yürüyüşle hareket eder.

Kişilik:

Maltese nazik, sevecen, zeki, duyarlı ve güvenilirdir. İyi bir aile köpeği olan Malteselılar canlı, oyuncu, enerjiktir ve genellikle hileler öğrenmekten hoşlanırlar. Kısık çocuklara karşı çabuk davranabilirler. Malteselıların minyon yapısı, korkusuz varlığına inanmıyor. Son derece uyanık olan Malteselılar, tanıdık olmayan seslere tepki olarak bir havlama telaşına neden olur.

Beraber yaşamak:

Maltese, apartmanlarda ve küçük alanlarda bile büyüyen, uygun bir ev köpeğidir. Bu cinsin eve uğraması zor olabilir ve titiz yiyiciler olma eğilimindedirler. Malteselılar hafif tüy dökücülerdir ve alerjisi olan çoğu kişi için kabul edilebilir evcil hayvanlardır. Kat matlaşmasını önlemek için günlük fırçalama ve düzenli banyo yapılması önerilir. Gözyaşı lekelerini önlemek için göz çevresindeki tüyler günlük olarak temizlenmelidir.

Tarih:

28 yüzyıldan fazla bir süredir Maltese spaniel, köpek dünyasının aristokratı olmuştur. Maltese’nın Sicilya’nın güneyindeki küçük bir ada olan Maltese’dan geldiğine inanılıyor. Böylesine soylu bir köpeğin uygarlığı, gelişmişliği ve zenginliği ile ayırt edilen Maltese’ya yerleştirilmesi uygundur.

Bir Maltese, Issa, 1. yüzyılda Maltese’nın Roma valisi olan Publius’a aitti. Issa, ünlü bir özdeyişte “şakacı … bir güvercin öpücüğünden daha saf, bir bakireden daha nazik … Hint mücevherlerinden daha değerli” olarak tanımlandı. Yaşlı Pliny ve Strabo da dahil olmak üzere birçok ünlü yazar ve bilim adamı, minik Maltese köpeğinin güzelliğini, inceliğini ve karşı konulmaz çekiciliğini yazdı. Yunanlılar Malteselılara mezarlar diktiler ve 5. yüzyıldan itibaren bu süslü köpekler Yunan seramik sanatında temsil ediliyor. Maltese köpeklerinin, onlara tapmış olabilecek Mısırlılara ait olduğunu gösteren arkeolojik kanıtlar mevcuttur.

Maltese, zaman boyunca toplumda çok değerli olmuştur. Aslında, bir hesapta 1500’lerde 2.000$’a satılan bir Malteselı var. Maltese köpeklerinin özellikle onları göğüslerinde veya kollarında taşıyan kadınlar arasında popüler olduğu söyleniyor. Her zaman, eski bilim adamları, türün küçücük boyutuna dikkat çekti. 1792’de botanikçi Linnaeus, Malteseca’yı “sincap büyüklüğünde” olarak nitelendirdi. Amerika Birleşik Devletleri’nde sergilenen ilk Malteselı beyazdı ve Westminster’in 1877’deki ilk köpek gösterisinde “Maltese aslanı köpeği” olarak listelendi. Amerikan Kennel Kulübü, Maltese’yı 1888’de tescil ettirdi.

Maltese eğitimi fiyatları sürekli güncellenmektedir. Labrador eğitimi hakkında detaylı bilgi için iletişime geçin. Maltese sahibi olmak için sizlere yurtdışındaki üreticilerle iletişime geçerek doğru yavruların temini konusunda danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

WhatsApp chat