İstanbul Pet Otel, İstanbul Pet Hotel, İstanbul Köpek Pansiyonu, İstanbul Kedi Pansiyonu, İstanbul Köpek Oteli, İstanbul Kedi Oteli, İstanbul Köpek Eğitimi, İstanbul Köpek Havuzu, İstanbul Köpek Gezdirme, İstanbul Köpek Dolaştırma, İstanbul Köpek Eğiticisi, İstanbul Pet Otel ve İstanbul Pet Hotel, Kedi Pansiyonu arayanlara İstanbul Köpek ve Kedi Oteli, Tecrübeli İstanbul Köpek Eğitimi ve Eğitmeni, İstanbul Kedi Pansiyonları, İstanbul Avrupa Yakası Kedi Pansiyonu, Kedi Pansiyonu İstanbul Fiyatları, Kedi Pansiyonu İstanbul Avrupa, Kedi Pansiyonu İstanbul, Kedi Pansiyonu, İstanbul Kedi Pansiyon, İstanbul Kedi Oteli Fiyatları, İstanbul Kedi Otelleri

Pomeranian Hakkında Tüm Bilgiler

Neşeli ve arkadaş canlısı Pomeranyalılar, küçük olsalar da, düzenli egzersize ihtiyaç duyarlar ve eğitimde başarılı olurlar. Zekidirler, ancak bazen küçük olduklarının farkına varmazlar ve daha büyük köpeklerle yüzleşirler.

Bir bakışta Pomeranya

Pomeranian Köpek Irkı

Aslen 1800’lerde daha büyük olan Pomeranian, Almanya Kraliçesi Victoria’nın gözdesiydi. Köpeklerini kullanarak, boyut bir oyuncak köpeğe indirildi.

Boyut:
Ağırlık Aralığı :

Erkek: 3-7 lbs.
Kadın: 3-7 lbs.

Withers’taki Yükseklik:

Erkek: 11 inç

Kadın: 10 inç

Özellikleri:
Dik kulaklar (doğal olarak)

Beklentiler:
Egzersiz Gereksinimleri : <20 dakika/gün
Enerji Seviyesi : Çok enerjik
Uzun Ömür Aralığı : 12-16 yıl.
Salya Aldırma Eğilimi : Düşük Horlama Eğilimi : Düşük Havlama
Eğilimi : Yüksek
Kazma Eğilimi : Düşük Sosyal/Dikkat İhtiyaçları : Düşük
için yetiştirildi:
Arkadaş

Kaban:
Uzunluk : Orta
Özellikler : Çift kat, düz
Renkler : Tüm renk ve desenlere izin verilir
Genel Bakım İhtiyacı : Orta

Kulüp Tanınması:
AKC Sınıflandırması : Oyuncak
UKC Sınıflandırması : Refakatçi köpek
Yaygınlık : Yaygın

Pomeranian, ideal yüksekliği sekiz ila 11 inç ve ağırlığı yalnızca üç ila yedi pound (bir ila üç kilogram) olan gerçek bir “oyuncak” köpektir.

Genellikle yedi ila 10 aylıkken olgun boyuttadırlar.

Pomeranyalılar, gösterişli, kabarık çift ceketleri ve dikkatli, dik kulaklı kurnaz yüzleriyle kolayca tanınır. Vücut şekli oldukça karedir ve kabarık kuyruk yukarı ve arkaya doğru kıvrılır. Boynundaki kalın bir fırfır, kuzey Almanya’nın karlarını kaldırabilecek bir köpeğin resmini tamamlıyor. Baş, belirgin bir namlu ile biraz yuvarlaktır.

Pomeranyalılar harika bir renk yelpazesine sahiptir. Zengin bir kırmızı, en yaygın olarak cinsle ilişkilendirilir, ancak siyahtan beyaza, samur ve aradaki tonlara kadar her şey, çikolata bile kabul edilebilir.

Kişilik:

Pomeranyalılar genellikle şımarık, arkadaş canlısı küçük köpeklerdir. Boylarının küçük olduğunun farkında değiller ve ara sıra büyük köpeklerle mücadele edecekler veya en azından sözlü olarak onları tehdit edecekler!

Bunlar, sadece bloğun etrafında bir yürüyüş olsa bile, günlük egzersize ihtiyaç duyan aktif küçük köpeklerdir. Oldukça zekiler ve küçük bir bağımsız çizgiye rağmen itaat yarışmalarında başarılılar. Yaşlandıkça, gerçekten kucak köpeği olmaya daha yatkındırlar.

Pomeranyalılar genellikle iyi uyarı ve alarm köpekleridir ve aşırı havlamaya eğilimli olabilirler. Çocuklarla arası iyidir, ancak çocukların bunların küçük köpekler olduğu ve büyük köpekler kadar sağlam olmadığı konusunda uyarılması gerekir.

Beraber yaşamak:

Bazıları titiz yiyiciler olmasına rağmen, Pomeranianların bakımı genellikle kolaydır. Muhtemelen aktif yapıları nedeniyle obeziteye yatkınlıkları yoktur. Çift kat, tüy dökme mevsimi boyunca günlük seanslarla, haftada bir veya iki kez düzenli bakım gerektirir.

Küçük olmalarına rağmen, Pomeranyalılar düzenli egzersize ihtiyaç duyarlar ve eğitimde başarılı olurlar. Çok zekidirler ve hileler öğrenmekten ve performans sergilemekten zevk alırlar. Pomlar genellikle diğer evcil hayvanlarla iyi geçinirler, ancak herhangi bir oyuncak cinsini büyük ırklarla karıştırırken, bir oyuncak köpeği yanlışlıkla yaralayabilecek dikkatli olunmalıdır. Çocuklarla yetiştirilirlerse oldukça başarılı olurlar; değilse, rezerve edilebilirler. Çocuklara, bu küçük köpeklerin daha büyük köpekler kadar sağlam olmayabileceği ve etkileşimlerin denetlenmesi gerektiği hatırlatılmalıdır.

Pomlar, uyanık tavırları ve havlama eğilimleriyle mükemmel bekçilerdir. Uyanıklıkları ve küçük boyları nedeniyle yaşlı insanlar için çok iyi arkadaş olurlar.

Tarih:

Pomeranian, minyatür bir Spitz tipi köpek olarak kabul edilir. Almanya, özellikle 1800’lerde Pomeranya, bu köpekler oldukça büyük olmasına rağmen, ilk üreme programlarının yeri gibi görünüyor. Kraliçe Victoria, cinse aşık oldu; köpeklerinden, boyut bugün tanıdığımız oyuncak köpeğe daha da indirgendi.

Alman spitz köpekleri kesinlikle bu büyücülerin ataları olmalıdır. Köpekler daha sonra standart gri veya beyaz spitz rengi yerine daha küçük boyutlar ve bugün gördüğümüz parlak renkler için seçildi. En başından beri, “poms”, sık sık atıfta bulunulduğu gibi, üzerinde biraz bekçilik görevi olan refakatçi köpekler olmuştur.

Pomeranian eğitimi fiyatları sürekli güncellenmektedir. Labrador eğitimi hakkında detaylı bilgi için iletişime geçin. Pomeranian sahibi olmak için sizlere yurtdışındaki üreticilerle iletişime geçerek doğru yavruların temini konusunda danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

WhatsApp chat