İstanbul Pet Otel, İstanbul Pet Hotel, İstanbul Köpek Pansiyonu, İstanbul Kedi Pansiyonu, İstanbul Köpek Oteli, İstanbul Kedi Oteli, İstanbul Köpek Eğitimi, İstanbul Köpek Havuzu, İstanbul Köpek Gezdirme, İstanbul Köpek Dolaştırma, İstanbul Köpek Eğiticisi, İstanbul Pet Otel ve İstanbul Pet Hotel, Kedi Pansiyonu arayanlara İstanbul Köpek ve Kedi Oteli, Tecrübeli İstanbul Köpek Eğitimi ve Eğitmeni, İstanbul Kedi Pansiyonları, İstanbul Avrupa Yakası Kedi Pansiyonu, Kedi Pansiyonu İstanbul Fiyatları, Kedi Pansiyonu İstanbul Avrupa, Kedi Pansiyonu İstanbul, Kedi Pansiyonu, İstanbul Kedi Pansiyon, İstanbul Kedi Oteli Fiyatları, İstanbul Kedi Otelleri

Terrier Hakkında Tüm Bilgiler

Terrier, dikkatli bakışları, avlanmak ve kazmak için güçlü bir dürtüsü , tipik yüksek terrier enerji seviyesi ve iyi huylu bir kişiliği olan küçük bir köpektir . Zeki, sadık, korkusuz, sevgi dolu ve kararlı ve herhangi bir köpeğin olabileceği kadar sinir bozucu.

Bu girişten sonra, farklı bir tür için avlanmak için hızlı bir şekilde geri düğmesine basıyor olabilirsiniz – ve bu tam olarak yapmanız gereken şey olabilir. Terrier herkes için değildir ve bir eve götürmeden önce, kafanızı eğip sallayarak onun tuhaflıklarını adım adım atmaya tamamen kararlı olmalısınız.

Ama doğru insanlar için, Teriyerleri sıkı oynayan ve daha çok seven harika köpeklerdir. Onlara bolca egzersiz yapabilecek ve kaçış-sanatçı becerilerini uygulamalarını önleyebilecek aktif aileler için idealdirler.

Sınır Teriyerleri, onları güvende tutmak için güvenli bir şekilde çitle çevrili bir avluya ihtiyaç duyar. Denetim eksikliği ve yalnız başına yeterli zaman göz önüne alındığında, keşfe çıkmak için çitlerin altını kazar veya üzerinden tırmanırlar. Çitlerdeki deliklerden, açık kapılar ve kapılardan veya bulabilecekleri başka herhangi bir yolla kaçacaklar. Aslında, herhangi bir duvarı geçebilecek veya herhangi bir kablo dolaşmasından geçebilecek şekilde yetiştirilirler.

Avı kovalama dürtüsü, bir Terrier’in kişiliğinin bir başka doğal parçasıdır. Bir kedinin ya da tavşanın peşinde koşarak bir arabanın önünden geçecek. Bir Terrier’in yaşlılıktan ziyade bir kazada ölme olasılığı daha yüksektir, bu yüzden onu kendisinden korumaya hazır olun.

Can sıkıntısını önlemek de önemlidir. Sıkılmış bir Sınır – uzun süre yalnız kalan biri – gürültülü ve yıkıcı hale gelir . Bu, bütün gün bahçede iyi bir şekilde bırakılan bir köpek değil. Muhtemelen eve gelecek ve komşularınızı havlamalardan (yerin altından 10 metre duyulacak) şikayet etmek için sıraya dizmiş ve bahçenizin, Sınırınızın Çin yolunda olduğunu gösteren deliklerle dolu olduğunu göreceksiniz.

Sınırınızı ve komşularınızı mutlu etmek ve bahçenizi deliksiz tutmak için, Sınırınıza günde en az yarım saat yoğun egzersiz yapın. Onu eğlendirmenin yanı sıra, egzersiz, Sınır düzeltmenizi korumanıza yardımcı olacaktır – bu küçük cins obeziteye eğilimlidir.

Arkadaşlık ve aktivite ihtiyaçları karşılandığında, Borders genellikle çocuklardan yabancılara kadar herkesle iyi geçinen mutlu köpeklerdir. Seslere havlayacaklar ve onları mükemmel bekçiler yapacaklar, ancak evinize bir davetsiz misafir girerse onların şiddetli bekçi köpekleri olmalarını beklemeyin.

Terrier sizi güldürebilir, ağlatabilir ve biraz daha güldürebilir. Eğitime bağımsız bir ruhla yaklaşıyor ama memnun etmek istiyor. Onu iyi yaptığı bir iş için överseniz, öğretebileceğiniz her şeyi çabucak öğrenecektir. Bir avuç olabilir, ama her zaman sahibinin gözbebeğidir.

Öne Çıkanlar

 • Sınır Teriyerleri kolayca aşırı kilolu olurlar, bu nedenle Sınırınızın yemeğini ölçtüğünüzden ve ona her gün en az yarım saat yoğun egzersiz yaptığınızdan emin olun.
 • Sınır Teriyerleri, insanlarıyla birlikte olduklarında gelişirler ve çok az insan etkileşimi ile açık havada yaşamaları amaçlanmamıştır. Kendi hallerine bırakıldıklarında gürültülü ve yıkıcı olabilirler .
 • Bu kaçış sanatçıları , zaman ve fırsat verilirse çitle çevrili bir bahçeden çıkış yolunu bulacaklar. Çitlerin üzerinden tırmanıp altını kazdıkları biliniyor ve dışarı çıktıklarında arabaların önüne fırlamalarını önleyecek çok az sokak duygusuna sahipler.
 • Sınır Teriyerlerinin acı için yüksek bir eşiği vardır. Köpeğiniz hastaysa, tek işaret, köpeğin içine kapanması veya sessizleşmesi gibi bir davranış değişikliği olabilir.
 • Sınır Teriyerleri kazmak için doğal bir içgüdüye sahiptir . Onunla savaşmak yerine, Terrier’ınıza kazması için kendine ait bir yer verin veya kazma sürüşünü eğlenceli oyunlarla çalışmaya bırakın .
 • Sınır Teriyerleri aktif ve hareketlidir. Onları selamlamak için insanların üzerine atlamayı severler .
 • Terrier’in kürkünün, kendine özgü pürüzlü dokusunu korumak için haftalık fırçalamaya ve periyodik olarak sıyırma – ölü tüyleri elle veya bir sıyırma aletiyle temizlemeye – ihtiyacı vardır.
 • Sınır Teriyerleri çiğnemeyi sever . Bazıları mobilya ve ayakkabı gibi uygunsuz eşyaları çiğneyerek büyüyecek, bazıları ise hayatları boyunca çiğnemekten keyif alacaklardır. Onlara bol miktarda uygun çiğneme oyuncağı vermek , pahalı değiştirmelerden ve gereksiz veteriner faturalarından kaçınmanın en iyi yoludur.
 • Sınır Teriyerleri havlamazlar, ancak sizi olağandışı bir şey hakkında uyarmak için havlarlar ve sıkılırlarsa rahatsız edici havlayanlar olabilirler.
 • Sınır Teriyerleri yüksek bir av sürüşüne sahiptir ve komşu kedileri, sincapları veya diğer küçük hayvanları kovalar, saldırırlar ve hatta öldürürler. Ayrıca tavşan, fare veya gerbil gibi küçük evcil hayvanların da peşine düşerler. Kovalama eğilimleri nedeniyle, bahçenizin güvenli bir şekilde çitle çevrildiğinden emin olun ve çitle çevrili olmayan bir alanda Sınırınızın tasmasını bırakmayın.
 • Sınır Teriyerleri, kedi Sınır Teriyeri ile büyütülürse veya evde Sınır Teriyerinden önce yaşıyorsa, diğer köpeklerle ve aile kedileriyle iyi geçinir.
 • Sınır Teriyerleri, çocuklar için mükemmel bir arkadaş olabilir, ancak özellikle gençken başıboş olabilirler ve istemeden küçük çocuklara zarar verebilirler.
 • Sağlıklı bir köpek elde etmek için asla bir köpek yavrusu değirmeninden, evcil hayvan mağazasından veya sağlık izni veya garantisi sağlamayan bir yetiştiriciden bir köpek yavrusu satın almayın. Yetiştirme köpeklerini, yavrulara geçirebilecekleri genetik hastalıklardan arınmış olduklarından emin olmak için test eden ve sağlam mizaçlar için üreyen saygın bir yetiştirici arayın .

Tarih

Terrier, 18. yüzyılda İskoçya sınırına yakın kuzeydoğu İngiltere’de doğdu. Çiftçiler ve tilkiler arasındaki bitmeyen savaşın bir sonucu. Bordürler uzun, dar, esnek bir gövdeye, dar deliklerden daha iyi geçmek ve tilkileri saklandıkları yerlerden çıkarmak için daha iyi ve bir tilki avı sırasında atları takip edecek kadar uzun bacaklara sahip olacak şekilde inşa edildi.

Tabii ki, yedek bir dayanıklılıkları, hava koşullarına dayanıklı bir kürkleri ve kurnaz düşmanlarının dişleri tarafından kolayca delinmeyen kalın, gevşek derileri vardı. Cinsin erken kanıtları, Arthur Wentworth’un iki Sınır Teriyerinin 1754 resmini içerir.

İngiltere’nin sınır ülkesinde korkusuz ve amansız doğası nedeniyle ödüllendirilirken, Terrier başka yerlerde çok az biliniyordu. Onu kesinlikle 19. yüzyılın sonlarında Northumberland’deki tarım gösterilerinde görmüş olurdunuz, ancak tüm köpek meraklıları 20. yüzyılın başlarına kadar onu çok az fark etti. 1920’de İngiltere’nin Kennel Kulübü tarafından tanındı ve bir cins kulübü kuruldu.

Amerika Birleşik Devletleri’nde kayıtlı ilk Terrier, 1930’da Netherbyers Ricky’ydi. Varlığının çoğu için, Terrier bir bilinmezdi ve halkı, onu popülerliğin tahribatından korumak anlamına geliyorsa, bu şekilde kalmasını tercih ediyor. Halen American Kennel Club tarafından tescil edilen 155 cins ve çeşit arasında 81. sırada yer almaktadır .

Boyut

Terrier, at sırtındaki avcılara ayak uydurabilecek kadar büyük ve dar alanlara sığabilecek kadar küçük olacak şekilde inşa edilmiştir. Erkekler 13 ila 15.5 pound ağırlığındadır; dişiler 11,5 ila 14 pound. 10 ila 11 inç arasında duruyorlar.

Kişilik

Teriyer oldukları göz önüne alındığında , Borders oldukça iyi huylu, sevecen, itaatkar ve kolay eğitilebilir . Oldukça zekidirler ve dışarıda yürüyüşe ya da ofise gittiğinizi, yemek zamanı geldiğinde ve neleri çiğnemekten hoşlanıp hoşlanmadığınızı gösteren ipuçlarını çabucak öğrenirler.

Diğer küçük hayvanlarla pek sevecen değiller. Av peşinde koşmaya gelince (onları av köpeği olarak tutmasanız bile), korkusuz ve amansızdırlar.

Her köpek gibi, Sınır Teriyerleri de gençken erken sosyalleşmeye – birçok farklı insana, manzaraya, sese ve deneyime maruz kalmaya – ihtiyaç duyar. Sosyalleşme, Terrier yavru köpeğinizin çok yönlü bir köpek olarak büyümesini sağlamaya yardımcı olur .

Sağlık

Sınır Teriyerleri genellikle sağlıklıdır, ancak tüm cinsler gibi belirli sağlık koşullarına sahip olabilirler. Tüm Teriyerleri bu hastalıkların herhangi birini veya tamamını almaz, ancak bu cinsi düşünüyorsanız, bunların farkında olmanız önemlidir.

Bir köpek yavrusu satın alıyorsanız , yavru köpeğinizin her iki ebeveyni için de sağlık izinlerini size gösterecek iyi bir yetiştirici bulun . Sağlık izinleri, bir köpeğin belirli bir durum için test edildiğini ve temizlendiğini kanıtlar.

Sınır Teriyerlerinde, kalçalar için Ortopedi Hayvanları Vakfı’ndan ve gözlerin normal olduğunu onaylayan Canine Eye Registry Foundation’dan (CERF) sağlık izinlerini görmeyi beklemelisiniz.

Bir köpek tam olgunluğa ulaşana kadar bazı sağlık sorunları ortaya çıkmadığından, 2 yaşından küçük köpeklere sağlık izni verilmez. Köpeklerini iki ya da üç yaşına gelene kadar yetiştirmeyen bir yetiştirici arayın.

Aşağıdaki problemler cinste yaygın değildir, ancak ortaya çıkabilirler:

Kalça Displazisi , femurun kalça ekleminin pelvik soketine tam oturmaması durumudur. Kalça displazisi klinik belirtilerle veya klinik belirtiler olmadan var olabilir. Bazı köpeklerin arka bacaklarının birinde veya her ikisinde ağrı ve topallık görülür. Köpek yaşlandıkça artrit gelişebilir. Kalça displazisi taraması, Ortopedi Hayvanları Vakfı (OFA) veya Pennsylvania Üniversitesi Kalça Geliştirme Programı (PennHIP) tarafından yapılabilir. Kalça displazisi olan köpekler yetiştirilmemelidir. Köpeğiniz kalça displazisi belirtileri gösteriyorsa, veterinerinizle konuşun. İlaç veya ameliyat yardımcı olabilir.

Çeşitli türlerdeki kalp kusurları , en yaygın olanı pulmonik stenoz olan, kalbin sağ odasını akciğerlerden ayıran valfin daralması olan Teriyerlerini etkileyebilir. Teriyerinizde kalp üfürüm varsa, bu, izlenmesi ve tedavi edilmesi gereken bir kalp rahatsızlığı olduğunu gösterebilir. Kalp üfürümleri, kalbin odalarındaki kan akışındaki bir rahatsızlıktan kaynaklanır. Biri çok yumuşak, altısı çok gürültülü olacak şekilde ses yüksekliğine göre derecelendirilirler. X-ışınları ve ekokardiyogram ile teşhis edildiği gibi hastalık belirginse, köpeğin ilaca, özel bir diyete ve aldığı egzersiz miktarında bir azalmaya ihtiyacı olabilir. Kalp kusurlarından kaçınmanın en iyi yolu, yetiştiricinin üreme programında kalp kusurlu köpekleri kullanmadığını kontrol etmektir.

maloklüzyonlar, köpeğin çenelerinin birbirine tam oturmadığı anlamına gelir, bazen Teriyerlerde bulunur. Üç farklı yanlış ısırık türü vardır. Aşırı ısırık, üst çenenin alt çeneyi aştığı zamandır. Bu, kavramada zorluklara neden olur; daha ciddi vakalarda alt dişler ağzın çatısını ısırarak ciddi yaralanmalara neden olabilir. Alttan vurulmuş bir ısırık, alt çenenin üst çeneyi aştığı zamandır. Bazı ırklarda standart olsa da Teriyerlerde zorluklara neden olabilir ve ameliyatla düzeltilmesi gerekebilir. Son yanlış ısırık türü, bir taraf diğerinden daha hızlı büyüdüğünde ağzın bükülmesi olan çarpık ağızdır. Yemek yemede ve kavramada zorluklara neden olur. Bazı durumlarda, köpek yavruları bu yanlış ısırıklardan büyür, ancak ısırık yoksa’ Yavru 10 aylıkken normale dönerse cerrahi olarak düzeltilmesi gerekebilir. Bu durumda, köpek yavrusu büyümesinin bitmesini bekleyin. Düzeltici ameliyatlar diş çekimi, kuron yüksekliğinin azaltılması veya ara parçaların kullanımını içerebilir. Yanlış ısırıklara sahip köpekler, ısırık cerrahi olarak düzeltilse bile üreme için kullanılmamalıdır.

Nöbetler bir dizi faktörden kaynaklanabilir ve herhangi bir zamanda ortaya çıkabilir. Nöbet belirtileri arasında ani titreme veya titreme, ani idrara çıkma, tutukluk, dik dik bakma, hafif kas spazmları veya bilinç kaybı sayılabilir. Nöbetler tedavi edilemez, ancak ilaçlarla başarılı bir şekilde yönetilebilirler.
patellar lüks”Kayan boğma” olarak da bilinen , küçük köpeklerde yaygın bir sorundur. Femur (uyluk kemiği), patella (diz kapağı) ve tibia (baldır) olmak üzere üç kısımdan oluşan patellanın düzgün sıralanmaması sonucu oluşur. Bu, bacakta topallığa veya bir atlama veya sıçrama gibi anormal bir yürüyüşe neden olur. Gerçek yanlış hizalama veya lüksasyon her zaman çok sonrasına kadar ortaya çıkmasa da, doğumda mevcut olan bir durumdur. Patellar luksasyonun neden olduğu sürtünme, dejeneratif bir eklem hastalığı olan artrite yol açabilir. Patellar luksasyonun dört derecesi vardır; derece I’den, ara sıra eklemde geçici topallığa neden olan bir lüksasyondan, tibianın dönmesinin şiddetli olduğu ve patellanın manuel olarak yeniden hizalanamadığı derece IV’e kadar değişir. Bu, köpeğe bodur bir görünüm verir.

Hipotiroidizm , vücut yeterli düzeyde tiroid hormonu sağlayamadığında ortaya çıkar. Belirtiler arasında kilo alımı, deride incelme, kuru cilt, yavaş kalp hızı ve soğuğa karşı hassasiyet sayılabilir. Hipotiroidizm ilerleyici bir durum olduğundan, bu belirtilerden herhangi birini fark ederseniz, köpeğinizi veterinerinize kontrol ettirin. Hipotiroidizm, köpeğin hayatı boyunca devam etmesi gereken günlük ilaçlarla kolayca yönetilir. Bu bir orta yaş hastalığı olduğundan, yetiştiriciye yavru köpeğinizin büyükanne ve büyükbabasının tiroid durumunu sormak, sorunun yetiştiricinin hatlarında olup olmadığı konusunda size daha iyi bir fikir verebilir.
Kriptorşidizm , köpekteki testislerden birinin veya her ikisinin de aşağı inmediği ve küçük köpeklerde sık görülen bir durumdur. Yavru köpek 2 aylıkken testisler tamamen inmelidir. Bir testis tutulursa, genellikle işlevsizdir ve çıkarılmazsa kanserli hale gelebilir. Kısırlaştırma gerçekleştiğinde, inmemiş testis(ler)i çıkarmak için küçük bir kesi yapılır; varsa normal testis düzenli olarak alınır.

Bakım

Sınır Teriyerleri aile köpekleridir ve bir avluya erişimden keyif alsalar da, arka bahçeye bağlı olmadan insanlarıyla birlikte iç mekanda yaşamalıdır. Sadece çitin yüksek ve güvenli olduğundan emin olun – bu köpekler uzman kaçış sanatçıları olabilir .

Tasmalı yürüyüş, çitle çevrili bir alanda tasmasız oyun veya iyi bir oyun oynama gibi günde en az yarım saatlik egzersizin tadını çıkaracaklar . Yeterli egzersiz olmadan, Sınır Teriyerleri kilo almaya ve can sıkıntısına eğilimlidir. Can sıkıntısı, yıkıcı davranışlara ve çok sayıda havlamaya neden olabilir .

Sınır Teriyerleri, bir eğitmenin karışık nimeti olabilir. Bir yandan, memnun etmeye istekli ve zekidirler. Ev kurallarını ve housetraining , tasma üzerinde yürümek ve insanları kibarca selamlamak gibi diğer önemli köpek görgü kurallarını çabucak öğrenirler (ancak zıplama alışkanlığından asla vazgeçmeyebilirler ).

Daha ileri eğitim söz konusu olduğunda, gerçek zorluklar başlar. Sınır Teriyerleri bağımsız olacak şekilde geliştirildi çünkü tilki avları sırasında bakıcılarından uzakta çalışmak zorunda kaldılar. Bu özellik ırkta hala güçlüdür ve bir komutu dinleseler de, ne zaman itaat edeceklerine kendileri karar verirler.

Yine de hafif bir dokunuş kullanın; hassastırlar ve ruhlarını kıracak sert eğitim tekniklerine yetersiz tepki verirler. Terrier’inizi eğitmek için teriyer zihniyetini anlayan ve övgü, oyun ve yemek ödülleri gibi olumlu pekiştirme teknikleri kullanan bir eğitmen arayın.

Düzenli bir program ve dışarıdaki banyoya gitmek için bolca fırsat göz önüne alındığında, Teriyerlerin bakımı kolaydır . Sandık eğitimi , ev içi eğitime yardımcı olur ve Terrier’inizin siz yokken bir şeyler çiğnemesini engeller. Sandık bir araçtır, hapishane değil, bu yüzden Sınırınızı uzun süre kilitli tutmayın. Terrier için en iyi yer yanınızda.

Tasma eğitimi başka bir zorunluluktur. Bir Terrier’ın av ya da macera aramak için bu kadar çabuk kaçabilmesi şaşırtıcı. Bu sürücü yaşla birlikte solmaz; eğer bir şey olursa, daha güçlü hale gelir.

Besleme

Önerilen günlük miktar: İki öğüne bölünmüş, günde 1 1/8 ila 1 3/8 fincan yüksek kaliteli köpek maması .

Yetişkin köpeğinizin ne kadar yediği, büyüklüğüne, yaşına , yapısına, metabolizmasına ve aktivite düzeyine bağlıdır. Köpekler de insanlar gibi bireylerdir ve hepsinin aynı miktarda yiyeceğe ihtiyacı yoktur. Oldukça aktif bir köpeğin bir kanepe patates köpeğinden daha fazlasına ihtiyacı olacağını söylemeye gerek yok. Satın aldığınız köpek mamasının kalitesi de bir fark yaratır – köpek maması ne kadar iyi olursa, köpeğinizi beslemeye o kadar ileri gider ve köpeğinizin kasesine o kadar azını sallamanız gerekir.

Her zaman yemeği dışarıda bırakmak yerine yemeğini ölçerek ve günde iki kez besleyerek Terrier’inizi iyi durumda tutun. Fazla kilolu olup olmadığından emin değilseniz , ona göz testi ve uygulamalı test yapın. Önce ona bak. Bir bel görebilmelisiniz. Sonra ellerinizi sırtına koyun, başparmaklar omurga boyunca, parmaklar aşağı doğru yayılır. Sert bastırmadan kaburgalarını hissedebilmeli, ancak görmemelisiniz. Yapamıyorsanız, daha az yiyeceğe ve daha fazla egzersize ihtiyacı var.

Terrier’inizi beslemekle ilgili daha fazla bilgi için doğru mamayı satın almak , yavru köpeğinizi beslemek ve yetişkin köpeğinizi beslemek için yönergelerimize bakın .

Bakımı

Terrier, ince bir son kat ile kaplanmış kısa, yoğun bir astara sahiptir. Derisi kalın ve gevşek – tilki avı günlerinde onu ısırıklardan koruduğu için işe yarayan bir şey.

Terrier kürkü kırmızı, mavi ve ten rengi, grizzle ve ten rengi veya buğday rengi (soluk sarı veya açık kahverengi) olabilir. Bazılarının göğsünde küçük bir beyaz leke var.

Kaba terrier montunun haftalık olarak fırçalanması ve periyodik olarak (her beş ila altı ayda bir) soyulması, Bordunuzun temiz ve düzenli görünmesini sağlayacaktır. Bakım setinizde ince bir tarak, doğal bir kıllı fırça ve bir sıyırma bıçağı bulunmalıdır (paltoyu sıyırma işini profesyonel bir kuaföre yaptırmayı tercih etmedikçe ) .

Sıyırma, ölü tüylerin elle veya bir sıyırma bıçağı veya başka bir sıyırma aletiyle alınmasını içerir. Bu, siz ve Sınırınız 30 dakikalık bir televizyon programı izlerken yapabileceğiniz türden bir şey. Border’ınızın yetiştiricisi size paltoyu nasıl soyacağınızı gösterebilir veya nasıl yapılacağını bilen profesyonel bir damat bulabilirsiniz – hepsi yapmaz. Paltoyu sıyırarak, kıyafetlerinizi, mobilyalarınızı ve yer döşemenizi süsleyen daha az saçınız olacağını göreceksiniz.

Daha kolay bakım için ceketi kırpabilirsiniz, ancak doku ve renk daha yumuşak ve daha hafif olacak ve ceket hava koşullarına dayanıklı olmayacaktır.

Kirli görünümün sakıncası yoksa, paltoyu soyma veya kırpma olmadan olduğu gibi bırakabilirsiniz, ancak palto daha fazla dökülebilir.

Sınır Teriyerlerinin sık sık yıkanması gerekmez – yalnızca iğrenç bir şeye girdiklerinde ve gerçekten gerekli olduğunda. Tüyleri doğal olarak kiri tutmaz ve haftalık fırçalama ve gerektiğinde nemli bir bezle silme ile oldukça temiz kalmalıdır. Onu yıkadığınızda, dokusunu korumaya yardımcı olması için kaba terrier kürkü için yapılmış bir şampuan kullanın.

Tartar oluşumunu ve beraberindeki bakterileri temizlemek için Terrier’inizin dişlerini haftada en az iki veya üç kez fırçalayın. Günlük daha iyi. Tırnaklarını ayda bir veya iki kez gerektiği gibi kesin. Yerdeki tırnağın tıkırtısını duyabiliyorsanız, çok uzundurlar. Kısa tırnaklar ayakları iyi durumda tutar, halıya takılıp yırtılmaz ve Terrier’iniz sizi coşkuyla karşılamak için ayağa kalktığında bacaklarınızı çizmez.

Onu alıştırmak için bir köpek yavrusu olduğunda Border’ınızı tımar etmeye başlayın . Pençelerini sık sık tutun – köpekler ayakları konusunda hassastır – ve ağzının ve kulaklarının içine bakın. Tımarlamayı övgü ve ödüllerle dolu olumlu bir deneyim haline getirin ve yetişkin olduğunda kolay veterinerlik muayeneleri ve diğer işlemler için zemin hazırlayacaksınız.

Çocuklar ve Diğer Evcil Hayvanlar

Sınır Teriyerleri çocukları sever ve gün boyu enerji seviyelerine uyum sağlayabilirler, ancak 6 yaşından küçük çocukları olan haneler için biraz başıboşturlar.

Herhangi bir köpekte olduğu gibi, çocuklara her zaman Sınır Teriyerinize nasıl yaklaşacaklarını ve onlara nasıl dokunacaklarını öğretin ve her iki taraftan herhangi bir ısırma veya kulak çekmesini önlemek için köpekler ve küçük çocuklar arasındaki tüm etkileşimleri denetleyin.

Sınır Teriyerleri, özellikle yavruyken tanıştırıldılarsa, genellikle diğer köpekler ve kedilerle iyi geçinirler. Karşı cinsten köpeklerle en iyisini yaparlar. Dışarıdaki kedileri, sincapları ve diğer vahşi yaşamı kovalamaları muhtemeldir ve evcil kuşlar veya tavşan, hamster ve gerbil gibi küçük, tüylü evcil hayvanlarla yalnız başına güvenilmemelidirler.

Kurtarma Grupları

Sınır Teriyerleri bazen neye sahip olduklarına dair net bir anlayışa sahip olmadan satın alınır ve bu köpekler genellikle evlat edinme veya teşvik etme ihtiyacı olan kurtarma gruplarının bakımına girer. Diğer Sınır Teriyerleri, sahipleri boşandığı veya öldüğü için kurtarmaya geldi. Yıkıcı yavru aşamasından geçmiş ve eğitim almış yetişkin bir Sınır Teriyeri evlat edinmekle ilgileniyorsanız, bir kurtarma grubu başlamak için iyi bir yerdir.

Irk Organizasyonları

Aşağıda Terrier hakkında ek bilgi bulabileceğiniz cins kulüpleri, organizasyonları ve dernekleri bulunmaktadır.

Terrier eğitimi fiyatları sürekli güncellenmektedir. Labrador eğitimi hakkında detaylı bilgi için iletişime geçin. Terrier sahibi olmak için sizlere yurtdışındaki üreticilerle iletişime geçerek doğru yavruların temini konusunda danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

WhatsApp chat