İstanbul Pet Otel, İstanbul Pet Hotel, İstanbul Köpek Pansiyonu, İstanbul Kedi Pansiyonu, İstanbul Köpek Oteli, İstanbul Kedi Oteli, İstanbul Köpek Eğitimi, İstanbul Köpek Havuzu, İstanbul Köpek Gezdirme, İstanbul Köpek Dolaştırma, İstanbul Köpek Eğiticisi, İstanbul Pet Otel ve İstanbul Pet Hotel, Kedi Pansiyonu arayanlara İstanbul Köpek ve Kedi Oteli, Tecrübeli İstanbul Köpek Eğitimi ve Eğitmeni, İstanbul Kedi Pansiyonları, İstanbul Avrupa Yakası Kedi Pansiyonu, Kedi Pansiyonu İstanbul Fiyatları, Kedi Pansiyonu İstanbul Avrupa, Kedi Pansiyonu İstanbul, Kedi Pansiyonu, İstanbul Kedi Pansiyon, İstanbul Kedi Oteli Fiyatları, İstanbul Kedi Otelleri

Weimaraner Hakkında Tüm Bilgiler

Weimaraner ile ilk karşılaşmanız, türün neredeyse insan ifadelerini üstlenme yeteneğinden yararlanmak için peruk, kostüm ve sahne kullanan bir fotoğrafçı olan William Wegman’ın fotoğrafları, takvimleri ve kitapları aracılığıyla olmuş olabilir. Her zaman sabırlı olan Weimaraner’ları, Louis XIV’i ​​taklit etti, yatakta televizyon izleyerek poz verdi ve Kırmızı Başlıklı Kız olarak göründü.

Ancak Weimaraner’ın ilk işi, geyik, ayı ve kurt gibi büyük oyunların üstesinden gelen çok yönlü bir av köpeği olarak hizmet etmekti. Almanya’nın ormanları küçüldükçe ve büyük av hayvanı kıtlaştıkça, Weimaraner’ın bakıcıları türün yeteneklerini kuşları, tavşanları ve tilkileri avlamaya çevirdi.

Adını Almanya’da geliştirildiği yerden alıyor – soyluları, zekayla evli, cesur, iyi koku alma yeteneğine, hız ve dayanıklılığa sahip bir köpek isteyen Weimar Mahkemesi’nden.

İlk olarak Weimar Pointer olarak bilinen hayallerindeki köpeği nasıl elde ettikleri bilinmiyor, ancak Weimaraner’ı yaratmak için yetiştirilen ırkların İngiliz Pointer , Danua ve gümüş grisi Huehnerhund veya tavuk köpeğini içerdiğine inanılıyor.

Bugün Weimaraner’lar sevgiyle Weims, Silver Ghosts veya Gray Ghosts olarak adlandırılıyor. Cazibelerinin bir kısmı şık fare grisi ila gümüş grisi ceketlerinde ve açık kehribar, mavi-gri veya gri gözlerinde yatmaktadır. Ancak Weimaraner’da kendine özgü görünümünden çok daha fazlası var. Zarif, aristokrat köpekler sevgi dolu ve özverilidir.

Bir Weimaraner’ın ilk arzusu, insanlarıyla birlikte, tercihen dokunma menzilinde olmaktır. Birçok Weimaraner’ın Gölge adını taşıması boşuna değil. Ayaklarının dibine yatarlar ya da evin içinde seni takip ederler.

Bununla birlikte, Weimaraners herkes için cins değildir. İlk kez köpek sahiplerinin başvurmasına gerek yoktur. Bu köpekler çok fazla enerji ve dayanıklılığa sahiptir ve çok fazla egzersiz ve zihinsel uyarıma ihtiyaç duyarlar. Onsuz, gergin ve gergin olmaları muhtemeldir. Yakacak bir sürü enerji ve kendi başlarına nasıl belaya girileceğini anlayacak zeka ile oldukça bir avuç olabilirler!

Av köpekleri oldukları için Weimaraner’ların güçlü bir av sürüşü var. Eğer eğitilmezler veya kontrol altında tutulmazlarsa , kediler ve küçük köpekler, fareler, kurbağalar, kuşlar ve daha fazlası dahil olmak üzere ava benzeyen her şeyi kovalar ve öldürürler. Daha sonra size kupalarını gururla sunacaklar. Ayrıca koşucuları ve bisikletçileri de kovalayacaklar.

Avlanma içgüdülerine rağmen, Weimaraner’lar ev köpekleridir (çoğu köpek gibi). Bir köpek kulübesinde yaşamaya ya da çok az insan etkileşimi ile arka bahçede tutulmaya mizaç olarak uygun değiller.

Weims bağımsız düşünürler ve sürekli olarak sınırlarınızı test edecekler. Daha önce bir Weimaraner sahibi değilseniz, köpek yavrusu anaokuluna ve ardından itaat sınıfına katılmakta fayda var. Bununla birlikte, eğitim nazik ve sağlam olmalıdır, çünkü sert muamele onu küskün yapacaktır.

Eğitim aldığında, Weimaraner yakın ve kişisel bir av arkadaşı olabilen, çeviklik konusunda rekabet edebilen ve iyi bir aile dostu olabilen çok yönlü bir köpektir.

Öne Çıkanlar

  • Weimaraners, çok fazla enerji ve dayanıklılığa sahip olacak şekilde yetiştirildi. Onlara çok fazla egzersiz ve zihinsel uyarı sağlamaya hazır olun .
  • Weims, Golden Retriever gibi yumuşak ağızlı bir köpek değildir ve bazılarının tavşan gibi küçük, tüylü hayvanlara ve hatta kedi ve köpeklere karşı düşük toleransı vardır. Köpeğinizi iyi tanıyana kadar, yanında küçük hayvanlar olduğunda onu dikkatlice izleyin.
  • Weim’ler çok gergin köpeklerdir ve şiddetli ayrılık kaygısı yaşayabilirler . Çok uzun süre yalnız bırakılırsa havlayabilir , yıkıcı hale gelebilir ve hatta kendilerini yaralayabilirler.
  • Weimaraner’lar av köpeği olmalarına rağmen dışarıda yaşamayı sevmiyorlar. Çok fazla dikkat gerektirirler ve size yakın olmak isterler.
  • Weims genellikle yabancılardan şüphelenir ve kabul edilemez derecede saldırgan olabilir. Yavruyken ve yaşamları boyunca onları birçok farklı insan ve durumla sosyalleştirmek çok önemlidir.
  • Weimaraners zekidir ve kendileri için düşünürler. Sağlam, tutarlı, nazik eğitim hayatları boyunca devam etmelidir.
  • Weimaraners’ı eğitmek zor olabilir. Sandık eğitimi önerilir.
  • Etik olmayan yetiştiriciler, alıcıları çekmek için mavi veya siyah Weims’i “nadir” olarak ilan edebilir ve bu renklerin yavruları için daha fazla ücret talep edebilir, ancak gerçek şu ki mavi ve siyah Weimaraner’lar cins standardında diskalifiye edilir.
  • Weim’ler zekidir ve çabucak öğrenebilirler, ancak zekaları ve enerjileri yapıcı bir şekilde yönlendirilmezse, kapıları nasıl açıp kaçacakları gibi bilmelerini istemediğiniz bazı şeyleri öğrenebilirler .
  • Sağlıklı bir köpek sahibi olmak için asla sorumsuz bir yetiştiriciden, köpek değirmeninden veya evcil hayvan dükkanından bir köpek yavrusu satın almayın. Yetiştirme köpeklerini, yavrulara geçirebilecekleri genetik hastalıklardan arınmış olduklarından ve sağlam mizaçlara sahip olduklarından emin olmak için test eden saygın bir yetiştirici arayın.

Tarih

Weimaraner, şu anda Almanya’da bulunan Weimar sarayında geliştirildiği 19. yüzyılın başlarına dayanmaktadır. Oradaki soylular avlanmayı severdi ve cesareti, zekası, iyi koku alma yeteneği, hızı ve dayanıklılığı olan bir köpek istiyorlardı. Bu köpek, av aramak için yürürken onlara yakın durur ve akşamları şöminenin yanında yakın bir arkadaş olur.

İlk olarak Weimar Pointer olarak bilinen hayallerindeki köpeği nasıl elde ettikleri bilinmiyor, ancak Weimaraner’ı yaratmak için kullanılan ırkların Bloodhound , İngiliz Pointer , Alman Shorthaired Pointer , mavi Great Dane ve gümüşü içerdiğine inanılıyor. gri Huehnerhund veya tavuk köpeği. Yıllar geçtikçe, Almanya’nın ormanları küçüldü ve büyük av hayvanı kıtlaştı. Weimaraner’ın işleyicileri, türün yeteneklerini kuşları, tavşanları ve tilkileri avlamak için çevirdi.

1897’de, türü korumak ve sorumlu yetiştiricilerin gelişimini denetlemesini sağlamak için Almanya’da özel bir kulüp kuruldu. Kulübe katılmadıkça hiç kimsenin bir Weimaraner satın almasına izin verilmedi. Weimaraner’ların yetiştirilmesi konusunda katı kurallar uygulandı.

1929’da Amerikalı bir sporcu olan Howard Knight’ın Alman kulübüne katılmasına ve ABD’ye iki Weimaraner köpeği getirmesine izin verildi. kulüp ona iki deseksli köpek gönderdi.

Ancak Knight caydırılmadı. ABD’de yetiştirebileceği bazı temel köpekleri almak için çalışmaya devam etti Sonunda, 1938’de üç dişi ve bir erkek köpek yavrusu aldı. Dişiler arasında iki çöp arkadaşı, Adda ve Dorle v. Schwarzen Kamp ve Aura v. Gailberg adında bir yaşında bir kadın vardı. Erkek köpeğe Mars aus der Wulfsreide adı verildi.

Diğer yetiştiriciler, ABD’de Weimaraner yetiştirme arayışında Knight’a katıldı ve 1942’de Weimaraner Amerikan Kulübü kuruldu. Amerikan Kulübesi Kulübü, cinsi 1942’nin sonunda tanıdı. Cins, resmi gösteri başlangıcını 1943’teki Westminster Kulübesi Kulübü gösterisinde yaptı.

Dünya Savaşı sırasında, Alman yetiştiricilerin köpeklerini tutmaları zorlaştı, çok sayıda seçkin Weimaraner ABD’ye gönderildi
İkinci Dünya Savaşı’nın sonunda, birçok Amerikalı asker Weimaraner’ı yanlarında eve getirdi ve hızla popülerlik kazandılar, özellikle Başkan Dwight D. Eisenhower, Weimaraner’ı Heidi’yi Beyaz Saray’a getirdiğinde. 1950’lerin ortalarından sonuna kadar, Weimaraners, AKC tarafından tescil edilen en popüler 12. cinsti. Ne yazık ki, çoğu zaman olduğu gibi, bu birçok sorumsuz üremeye yol açtı. Cinsin kalitesi düştükçe ve mizaç sorunları yaygınlaştıkça, Weimaraner’ın popülaritesi düştü.

1960’ların sonunda, Weim kayıtlarının sayısı 1957’dekinin neredeyse yarısına düştü. Kayıtlar 1970’ler ve 1980’ler boyunca azalmaya devam etti. Bu, türe adanmış yetiştiricilere (sadece satmak için yavruları yetiştirmekle kalmaz), Weimaraner ırkının sağlığını, mizacını ve yapısını iyileştirme fırsatı verdi. Kayıtlar 1990’larda artmaya başladı ve bugün Weimaraner bir kez daha Amerika’daki en popüler ırklardan biri. AKC tarafından tescil edilen 155 cins ve çeşit arasında 30. sırada yer almaktadır.

Boyut

Erkek Weimaraners, omuzda 25 ila 27 inç duruyor ve 70 ila 85 pound ağırlığında. Dişiler 23 ila 25 inç boyunda ve 55 ila 70 pound ağırlığındadır.

Kişilik

Weimaraner hakkında ilk hikayeler, köpeğin tamamen eğitimli ve her bakımdan mükemmelmiş gibi görünmesini sağladı. Bugün bile, birçok insan hala cins hakkında bu inanca sahiptir. Ne yazık ki onlar için, iyi davranışlarla programlanmış bir köpek diye bir şey yoktur.

Tipik Weimaraner, arkadaş canlısı, korkusuz, uyanık ve itaatkardır; tüm özellikleri onu mükemmel bir arkadaş ve bekçi köpeği yapar. Diğer taraftan iddialı, zeki, huzursuz ve inatçıdır. Bu, ona yarım şans verirseniz haneyi devralacak bir köpek. Çiğneyecek , havlayacak , kedileri kovalayacak ve tezgahtan kızartmayı çalacak – eğer ona sosyalleşme sağlamazsanız , ısırma gibi ciddi davranış sorunlarından kaçınmak için deneyimli bir eğitmen .

Mizaç, kalıtım, eğitim ve sosyalleşme gibi bir dizi faktörden etkilenir. İyi mizaçlı köpek yavruları meraklı ve oyuncudur, insanlara yaklaşmaya ve onlar tarafından tutulmaya isteklidir. Çöp arkadaşlarını döven ya da köşede saklanan değil, yolun ortasındaki köpek yavrusunu seçin. Her zaman ebeveynlerden en az biriyle tanışın – genellikle uygun olan annedir – sizin için rahat edebileceğiniz güzel mizaçlara sahip olduklarından emin olmak için. Kardeşlerle veya ebeveynlerin diğer akrabalarıyla tanışmak, bir köpek yavrusu büyüdüğünde nasıl olacağını değerlendirmek için de yararlıdır.

Her köpek gibi, Weimaraner’ların da gençken erken sosyalleşmeye – birçok farklı insana, manzaraya, sese ve deneyime maruz kalmaya – ihtiyaçları vardır. Ancak Weim için sosyalleşme yaşamı boyunca devam etmelidir. Sosyalleşme, Weimaraner yavru köpeğinizin çok yönlü, dışa dönük, arkadaş canlısı bir köpek olarak büyümesini ve bu şekilde kalmasını sağlamaya yardımcı olur. Onu bir köpek yavrusu anaokulu sınıfına kaydettirmek harika bir başlangıç. Ziyaretçileri düzenli olarak davet etmek ve onu kalabalık parklara, köpeklere izin veren mağazalara ve komşularla tanışmak için rahat yürüyüşlere götürmek de sosyal becerilerini geliştirmesine yardımcı olacaktır.

Sağlık

Weimaraner’lar genellikle sağlıklıdır, ancak tüm ırklar gibi, belirli sağlık koşullarına eğilimlidirler. Tüm Weim’ler bu hastalıkların herhangi birini veya tamamını almaz, ancak bu cinsi düşünüyorsanız, bunların farkında olmanız önemlidir.

Bir köpek yavrusu satın alıyorsanız, yavru köpeğinizin her iki ebeveyni için de sağlık izinlerini size gösterecek iyi bir yetiştirici bulun . Sağlık izinleri, bir köpeğin belirli bir durum için test edildiğini ve temizlendiğini kanıtlar. Weims’de, kalça displazisi (orta veya daha iyi bir puanla), dirsek displazisi, hipotiroidizm ve von Willebrand hastalığı için Ortopedi Hayvanları Vakfı’ndan (OFA) sağlık izinlerini görmeyi beklemeniz gerekir ; Auburn Üniversitesi’nden trombopati için; ve gözlerin normal olduğunu onaylayan Canine Eye Registry Foundation’dan (CERF). OFA web sitesini (offa.org) kontrol ederek sağlık izinlerini onaylayabilirsiniz.

Kalça Displazisi: Bu kalça ekleminin bir anormalliğidir. Bir veya iki tarafı etkileyebilir. Kalça displazisi olan köpekler herhangi bir klinik belirti gösterebilir veya göstermeyebilir. Kalça displazisine eğilimin kalıtsal olduğu düşünülse de, diyet, hızlı büyüme ve çevrenin de duruma katkıda bulunduğu düşünülmektedir.
Şişkinlik veya Torsiyon olarak da adlandırılan gastrik dilatasyon-volvulus (GDV):Bu, büyük, derin göğüslü köpekleri etkileyebilen, özellikle günde bir büyük öğün beslenirse, hızlı yemek yerse, yemekten sonra çok miktarda su içerse ve yemekten sonra kuvvetli egzersiz yaparsa, yaşamı tehdit eden bir durumdur. Bazıları, yükseltilmiş besleme kaplarının ve yiyecek türünün de bunun olmasına neden olabileceğini düşünüyor. Yaşlı köpekler arasında daha yaygındır. GDV, mide gaz veya hava ile şişip sonra büküldüğünde (torsiyon) oluşur. Köpek midesindeki fazla havadan kurtulmak için geğiremez veya kusamaz ve kanın kalbe normal dönüşü engellenir. Kan basıncı düşer ve köpek şoka girer. Acil tıbbi müdahale olmadan köpek ölebilir. Köpeğinizin karnında şişkinlik varsa, aşırı salya akıtıyorsa ve kusmadan öğürüyorsa şişkinlik olduğundan şüphelenin. Ayrıca huzursuz, depresif, uyuşuk olabilir, ve hızlı bir kalp atış hızı ile zayıf. Köpeğinizi mümkün olan en kısa sürede veterinere götürmeniz önemlidir.

von Willebrand Hastalığı (vWD): Bu, pıhtılaşma faktörü VIII antijenindeki (von Willebrand faktörü) bir eksikliğin neden olduğu kalıtsal bir kan hastalığıdır. Birincil işaret, bir yaralanma veya ameliyattan sonra aşırı kanamadır. Burun kanaması, diş eti kanaması veya mide veya bağırsaklarda kanama gibi diğer belirtiler de mevcut olabilir. Von Willebrand hastalığına sahip köpeklerin çoğu normal bir yaşam sürüyor. Bunun bir endişe olduğunu düşünüyorsanız, veterineriniz köpeğinizde olup olmadığını belirlemek için testler yapabilir.

Distikiyazis: Bu, köpeğin, genellikle alt göz kapağında, korneada tahrişe ve yırtılmaya neden olan fazladan bir kirpik sırasına sahip olduğu bir durumdur.
Entropion: Genellikle altı aylıkken belirgin olan bu kusur, göz kapağının içe doğru yuvarlanmasına, göz küresinin tahriş olmasına veya yaralanmasına neden olur. Bir veya iki göz etkilenebilir. Weimaraner’ınızda entropiyon varsa, gözlerini ovuşturduğunu fark edebilirsiniz. Durum gerekirse cerrahi olarak düzeltilebilir.
Faktör XI Eksikliği: Bu, genellikle küçük olan, ancak travma veya ameliyattan sonra ciddileşebilen başka bir kanama bozukluğudur.
Hipotiroidizm: Hipotiroidizme tiroid hormonu eksikliği neden olur ve kısırlık, obezite, zihinsel donukluk ve enerji eksikliği gibi belirtiler üretebilir. Köpeğin kürkü kaba ve kırılgan hale gelebilir ve deri sert ve koyu hale gelirken dökülmeye başlayabilir. Hipotiroidizm, günlük bir tiroid replasman hapı ile çok iyi yönetilebilir. İlaç, köpeğin hayatı boyunca devam etmelidir.

Progresif Retinal Atrofi (PRA): Bu, sonunda gözün arkasındaki fotoreseptörlerin kaybından körlüğe neden olan dejeneratif bir göz bozukluğudur. PRA, köpek herhangi bir körlük belirtisi göstermeden yıllar önce tespit edilebilir. Neyse ki köpekler körlüğü telafi etmek için diğer duyularını kullanabilir ve kör bir köpek dolu ve mutlu bir hayat yaşayabilir. Sadece mobilyaları hareket ettirmeyi alışkanlık haline getirmeyin. Saygın yetiştiriciler, köpeklerinin gözlerini bir veteriner göz doktoru tarafından yıllık olarak onaylattırırlar ve bu hastalığa sahip köpekleri yetiştirmezler.

Bağışıklık aracılı hastalık: Weimaraner yavrularının küçük bir yüzdesi, aşılara, özellikle karma aşılara ateş, yüksek beyaz kan sayımı ve iltihaplı doku ve eklemlerle tepki verir. Reaksiyonlar en sık 12 ila 16 haftalıkken ortaya çıkar. Weimaraner Club of America, yavruların sadece 8 ve 12 haftalıkken dört temel aşı ile aşılanmasını önermektedir: distemper, adenovirus 2, parainfluenza ve parvovirus. Kuduz aşısı 16 haftalıkken yapılabilir.


Bakım

Weimaraner hakkında bilinmesi gereken ilk şey onun bir ev köpeği olduğudur. Köpek kulübesi veya arka bahçe yaşamı için tasarlanmamıştır ve ayrıca apartman yaşamına da uygun değildir. Bu son derece aktif köpeğin, koşabileceği geniş, güvenli bir şekilde çitlerle çevrili bir bahçeye ve ona ihtiyaç duyduğu egzersizi ve zihinsel uyarımı sağlayabilecek aktif bir aileye ihtiyacı vardır.

Mizah duygusu da yardımcı olur, özellikle de Weim’inizin farelerden, benlerden ve böceklerden kurtulma çabalarında bahçenizi nasıl yeniden düzenlediğini gördüğünüzde. İyi çabaları için kendisiyle gurur duyacaktır, bu yüzden bahçeyi istediğiniz gibi geri getirmek için ne kadar zaman, para ve çaba gerektireceğini kafanızda hesaplarken onu övmeyi unutmayın. Onu daha yakından denetlemek ve ona ek egzersiz sağlamak isteyebilirsiniz.

Eğlence amaçlı havlamayı , çiğnemeyi ve kazmayı önlemek istiyorsanız, Weimaraner’ların günde birkaç saat egzersiz yapması gerekir . Getirme ve diğer koşu oyunları oynayın, onu koşuya veya yürüyüşe çıkarın, bisikletinizin yanında koşmasını öğretin ya da çeviklik veya flyball gibi bir köpek sporuna katılmasını sağlayın. Ve elbette, onu her zaman ava götürebilirsiniz.

Bahçenizin kaçış geçirmez olduğundan emin olun . Weim’ler, konu hapsetme olduğunda Houdini’dir ve kapıları ve kapıları açmayı, çitlerin üzerinden atlamayı veya çitlerin altını kazmayı öğrenmede çok iyidirler. Onları ev köpeği olarak almanın en iyi olmasının başka bir nedeni de budur.

Evde, olgun, iyi eğitimli bir Weimaraner, yatak odasından banyoya, mutfaktan çalışma odasına kadar gölgeniz olacak. Bir Weimaraner köpek yavrusu bir meydan okumadır ve dikkatli bir denetim gerektirir. Yıkıcı bir çiğneme olabilir ve bakımı zor olabilir. Sandık eğitimi iyi bir fikirdir.

Bu cinste olağandışı olmayan ayrılık kaygısı olan her yaştan Weimaraner, yıkıcı hale gelebilir ve güvenli bir yuva oluşturmak için halınızı veya kanepenizi “kazabilir”.

Bu kesinlikle bir davranış sorunu değil, ancak Weimaraner’ların gevşek dudakları olduğunu unutmayın. Hayır, gemileri batırmazlar ama içtikleri zaman her yere su sıçratırlar. Ağızlarını silmek ve dökülenleri temizlemek için el havlularını el altında bulundurun.

Weimaraners son derece zekidir, ancak aynı zamanda bağımsız düşünürler. Bu kombinasyon, eğitim söz konusu olduğunda onları zorlayabilir. Tutarlı ve kararlı olun, ancak nazik olun. Weimaraner hassastır ve öfkeye iyi tepki vermez, ancak “Hayır” diyebilmeli ve ciddi olmalısınız. Antrenman seanslarını kısa ve ilginç tutun ve iyi yaptığı bir iş için onu övebilmeniz için her zaman doğru bir şey yaptığında onları bitirin. Son olarak, mizah anlayışınıza sıkı sıkı tutunun. Weimaraner’ınız, herhangi bir sayıda faktöre bağlı olarak, istediğinizi yapabilir veya yapmayabilir, ancak her zaman tarzına uymaz.

Weimaraner’ınızın kazanabileceği yetenekler arasında buzdolabınızın kapısındaki dağıtıcıdan buz almak, muslukları açmak ve buzdolabı kapıları dahil kapıları ve kapıları açmak yer alır. Ona numaralar öğretmek çocuk oyuncağı ve onu meşgul etmek ve beladan uzak tutmak için bunu yapmak isteyebilirsiniz.

Besleme

Önerilen günlük miktar: Günde iki öğüne bölünmüş 2,5 ila 3,5 bardak yüksek kaliteli kuru gıda.

Not: Yetişkin köpeğinizin ne kadar yediği, büyüklüğüne, yaşına, yapısına, metabolizmasına ve aktivite düzeyine bağlıdır. Köpekler de insanlar gibi bireylerdir ve hepsinin aynı miktarda yiyeceğe ihtiyacı yoktur. Oldukça aktif bir köpeğin bir kanepe patates köpeğinden daha fazlasına ihtiyacı olacağını söylemeye gerek yok. Satın aldığınız köpek mamasının kalitesi de bir fark yaratır – köpek maması ne kadar iyi olursa, köpeğinizi beslemeye o kadar ileri gider ve köpeğinizin kasesine o kadar azını sallamanız gerekir.

Her zaman yemeği dışarıda bırakmak yerine yemeğini ölçerek ve günde iki kez besleyerek Weimaraner inceliğinizi koruyun. Fazla kilolu olup olmadığından emin değilseniz , ona göz testi ve uygulamalı test yapın. Önce ona bak. Bir bel görebilmelisiniz. Sonra ellerinizi sırtına koyun, başparmaklar omurga boyunca, parmaklar aşağı doğru yayılır. Sert bastırmadan kaburgalarını hissedebilmeli, ancak görmemelisiniz. Yapamıyorsanız, daha az yiyeceğe ve daha fazla egzersize ihtiyacı var.

Weim’inizi beslemekle ilgili daha fazla bilgi için doğru mamayı satın almak, yavru köpeğinizi beslemek ve yetişkin köpeğinizi beslemek için yönergelerimize bakın .

Ceket Rengi Ve Bakımı

Weimaraner’ın ceketi kısa, pürüzsüz, şık ve tek renklidir, fare grisinden gümüş grisine kadar değişir, genellikle baş ve kulaklarda daha açık tonlar bulunur. Belirgin uzun bir kürk, Amerikan Kennel Club cins standardına göre bir diskalifiyedir – bir türün nasıl göründüğünün yazılı bir açıklaması – ancak Avrupa ülkelerinde uzun tüylü bir çeşitlilik tanınır. Uzun tüylü Weimaraner’ların kuyruklarında ve bacaklarında ipeksi bir kürk ve tüy vardır, ancak bu ülkede nadiren görülürler.

Bir Weim’in burnu koyu gridir. Kürkün ince olduğu veya hiç olmadığı kulak kepçelerinin içinde ve dudaklarda deri beyaz veya siyah değil pembedir.

Weimaraner, bakımı en kolay ırklardan biridir. Çamurda koşarken bile, sanki üzerinden kir dökülüyor. Kıllı bir fırça ile haftalık olarak fırçalamak , kürkünü ve cildini sağlıklı tutmalıdır. Weimaraners dökülür, ancak fırçalama, gevşek saçları kıyafetlerinizden ve mobilyalarınızdan uzak tutmanıza yardımcı olur. Simli ceketinin parlamasını sağlamak için onu bir güderi ile silin. Gerektiğinde banyo yapın . Kokmuş herhangi bir şeyin içinde yuvarlanmaktan büyük zevk alır, bu nedenle bu normalde gerekli olandan daha sık olabilir.

Sarkık veya asılı kulakları olan tüm ırklar, kulak enfeksiyonları ile ilgili sorunlara sahip olma eğilimindedir. Weimaraner’ınızın kulaklarını haftalık olarak kontrol edin ve veterineriniz tarafından önerilen bir temizleyici ile nemlendirilmiş bir pamuk top ile silin. Kulak kanalına asla pamuklu çubuk veya başka bir şey sokmayın, aksi takdirde zarar verebilirsiniz. Weimaraner’ınız kulağın içi kötü kokuyorsa, kırmızı görünüyorsa veya hassas görünüyorsa veya sık sık başını sallıyorsa veya kulağını kaşıyorsa kulak enfeksiyonu olabilir.

Tartar birikimini ve içinde gizlenen bakterileri temizlemek için Weimaraner’ınızın dişlerini haftada en az iki veya üç kez fırçalayın. Diş eti hastalıklarını ve ağız kokusunu önlemek istiyorsanız günlük fırçalama daha da iyidir.

Köpeğiniz doğal olarak yıpratmıyorsa, tırnaklarınızı ayda bir veya iki kez kesin. Yere tıkladıklarını duyabiliyorsanız, çok uzunlar. Kısa, düzgün kesilmiş tırnaklar ayakları iyi durumda tutar ve Weimaraner’ınız sizi coşkuyla karşılamak için ayağa kalktığında bacaklarınızın çizilmesini önler.

Weimaraner’ınızı köpek yavrusu olduğu zaman fırçalanmaya ve muayene edilmeye alışmaya başlayın. Pençelerini sık sık tutun – köpekler ayakları konusunda hassastır – ve ağzının ve kulaklarının içine bakın. Tımarlamayı övgü ve ödüllerle dolu olumlu bir deneyim haline getirin ve yetişkin olduğunda kolay veterinerlik muayeneleri ve diğer işlemler için zemin hazırlayacaksınız.

Bakım yaparken ciltte, kulaklarda, burunda, ağızda ve gözlerde ve ayaklarda yara, kızarıklık veya kızarıklık, hassasiyet veya iltihaplanma gibi enfeksiyon belirtileri olup olmadığını kontrol edin. Gözler açık olmalı, kızarıklık veya akıntı olmamalıdır. Dikkatli haftalık muayeneniz, olası sağlık sorunlarını erkenden tespit etmenize yardımcı olacaktır.

Çocuklar ve Diğer Evcil Hayvanlar

Köpeklere aşina olan aktif, daha büyük bir çocuk için, bir Weimaraner harika bir arkadaş olabilir. Bununla birlikte, küçük çocuklar için fazla başıboşturlar ve koşan küçük çocukları kovalayabilirler.

Çocuklara her zaman köpeklere nasıl yaklaşacaklarını ve onlara nasıl dokunacaklarını öğretin ve her iki tarafın da herhangi bir ısırma veya kulak veya kuyruk çekmesini önlemek için köpekler ve küçük çocuklar arasındaki etkileşimleri her zaman denetleyin. Çocuğunuza yemek yerken veya uyurken hiçbir köpeğe yaklaşmamasını veya köpeğin mamasını elinden almaya çalışmamasını öğretin. Hiçbir köpek, ne kadar arkadaş canlısı olursa olsun, bir çocukla gözetimsiz bırakılmamalıdır.

Weimaraners, kedileri, küçük köpekleri, tavşanları, hamsterları, gerbilleri veya kuşları olan aileler için en iyi seçim değildir. Weimaraner’ların güçlü bir av sürüşü var ve bu içgüdüyü yeniden yönlendirmek imkansız değilse de zor. Mümkünse gördükleri küçük veya büyük tüylü hayvanların peşine düşerler ve öldürürler.

Kurtarma Grupları

Weimaraner’lar genellikle, sahip olmanın ne anlama geldiğine dair net bir anlayışa sahip olmadan satın alınır. Evlat edinme ve/veya destekleme ihtiyacı olan birçok Weimaranlı var. Listelemediğimiz bir dizi kurtarma var. Bölgeniz için listelenmiş bir kurtarma görmüyorsanız, ulusal cins kulübü veya yerel bir cins kulübü ile iletişime geçin; onlar sizi bir Weimaraner kurtarmaya yönlendirebilirler.

Weimaraner eğitimi fiyatları sürekli güncellenmektedir. Labrador eğitimi hakkında detaylı bilgi için iletişime geçin. Weimaraner sahibi olmak için sizlere yurtdışındaki üreticilerle iletişime geçerek doğru yavruların temini konusunda danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

WhatsApp chat