yavru köpek eğitimi veren yerler istanbul, Yavru köpek tuvalet eğitimi, Yavru köpek Eğitimi PDF, Yavru Köpek Eğitimi Video, Yavru köpek eğitim Merkezi İstanbul, Köpek itaat eğitimi Nasıl verilir, Köpek tuvalet eğitimi istanbul, Köpek eğitimi başlangıç, Yavru köpek otur kalk Eğitimi

Yavru Köpek Nasıl Eğitilir

Yavru Köpeğinizi Eğitmenize Yardımcı Olacak 10 İpucu

Yeni yavru köpeğiniz için tebrikler! Bu ilk köpeğinizse , harika köpek sahipliği dünyasına hoş geldiniz. Yavru köpekler çok eğlencelidir, ancak aynı zamanda çok iş gerektirirler . Yavru köpeğinizin gelişmesi için ihtiyaç duyduğu birçok şey vardır; uygun eğitim bunlardan en önemlilerinden biridir.

Yavru köpek eğitimi çok zor görünebilir. Yeni bir köpek yavrusu için öğrenecek çok şey var. Bu ipuçları, yeni evcil hayvanınızın ailenizin mutlu ve sağlıklı bir üyesi olması için köpek eğitiminde gezinmenize yardımcı olabilir.

01 – Sosyalleşme

Sosyalleşme tam da kulağa geldiği gibi: Yavru köpeğinizi dışarı çıkarmak ve yeni insanları , yerleri ve durumları deneyimlemekle ilgili . İyi sosyalleşmiş yavrular genellikle iyi uyum sağlamış yetişkinler olur. Köpeklerdeki en yaygın davranış endişelerinin çoğu, korku , saldırganlık ve aşırı havlama gibi uygun erken sosyalleşme eksikliğinden kaynaklanabilir .

Yavru köpeğinizi çeşitli insanlara, hayvanlara, yerlere, manzaralara ve seslere alıştırmak önemlidir, böylece bir yetişkin olarak onlara kötü tepki vermez. Ayrıca, yavru köpeğinizin farklı şekillerde ele alınmaya alışması da çok önemlidir . Bu, köpeğinizin veteriner ve kuaför gibi yerlerde daha rahat hissetmesine yardımcı olacaktır.

02 – Tuvalet Eğitimi

Yeni köpek sahiplerinin çoğu, öncelikler listesinde ev temizliğini üst sıralara koyar. Sonuçta, köpeğinizin eve işemesi sinir bozucu . Tuvalet eğitimi, yeni yavru köpeğinizle üzerinde çalışacağınız ilk şeylerden biridir. Yavru köpeğinizi düzenli bir programa koyarak iyi bir başlangıç yapın. Onu her gün benzer zamanlarda besleyin. Onu her yediğinde, içtiğinde veya uykudan uyandığında dışarı çıkarın.

Cezanın genellikle istenen etkiye sahip olmadığını unutmayın.  Bir köpek yavrusu kendisini doğru yerde rahatlattığında onu övgü, ikramlar ve oyun zamanıyla ödüllendirin.

03 – BOX Eğitimi

Ona nezaret edemediğinizde bir yavru köpeği kapalı tutmak için bir box kullanılır. Köpeğinize boxdada rahat etmesi için yeterince zaman verilirse , en sevdiği yerlerden biri olabilir. Boxlar, yavru köpeğinizin uygunsuz çiğneme veya kirletme gibi kötü alışkanlıklar geliştirmesini önlemeye yardımcı olabilir .

Boxlar, ev eğitimi için de iyi araçlardır . Çoğu köpek uyudukları yerde rahatlamaz. Köpeğiniz dışarıda değilken veya evinizde sizin gözetiminiz altında boxın içindeyse, içeride tuvalete yapma alışkanlığını durdurabilir veya hatta bundan kaçınabilirsiniz.

04 – Kapatılma

Bir köpek yavrusu, boxında bir seferde birkaç saatten fazla tutulmamalıdır. Ancak, onu denetlemek için evde olsanız bile, evin tamamına ulaşamamalıdır. Bir evde bir yavru köpeğin çiğnemeyeceği, altına saklanabileceği ya da zarar verebileceği çok fazla şey vardır. Onu bir mutfağa veya bir kapı veya bebek kapısı olan başka bir küçük odaya kapatmak, yavru köpeğinizin kötü alışkanlıklar geliştirmesini önlemede uzun bir yol olabilir.

Unutmayın, mobilyalarınızı kemirmek gibi zevkli bulduğu bir şeyi yapma fırsatını yakalayan bir köpek yavrusu, bu davranışı tekrarlama olasılığı daha yüksektir. 

05 – Yıkıcı Çiğnemeyi Önleyin

Yavru köpekler çiğnemeyi sever . Bu muhtemelen çoğu insan için, özellikle de evde yeni bir köpek yavrusu olanlar için bir haber değildir. Bir yavru köpeğin çiğnemesini engellemeye çalışmak yerine, ona hangi şeylerin uygun çiğneme oyuncakları olduğunu öğretin.

Onu uygun oyuncaklara yönlendirmek, çiğneme eğitiminin  bir parçasıdır. Köpeğinize sahip olmasını istemediğiniz bir şeyi aldığında “hayır” demeniz yeterli değildir. Bunun yerine, onu bir köpek çiğneme veya Kong gibi sahip olabileceği bir şeye yönlendirmeniz gerekir .

06 – Isırık Engelleme

Isırık engelleme, köpek yavrusu eğitiminin önemli bir parçasıdır. Yavru köpeğinize dişlerini nazikçe kullanmayı öğretmeyi içerir. Yavru köpekler, annelerinden ve yavru arkadaşlarıyla etkileşim yoluyla ısırık engellemeyi öğrenmeye başlar. Çoğu yavru köpek bir eve girdikten sonra bunu öğrenmeye devam etmelidir. Siz onunla oynarken ağzını kullanmasına izin vererek yavru köpeğinize ısırmayı engellemeyi öğretmeye başlayın, dişlerini çok fazla kullanırsa oyun süresini bitirin. Yavru köpeğiniz çok sert ısırdığında eğlencenin durduğunu öğrendiğinde, ağzını çok daha nazikçe kullandığını görmeye başlamalısınız. Dikkatli olmasını hatırlatmak için bir ciyak sesi çıkarmayı da deneyebilirsiniz.

Isırık inhibisyonu önemlidir çünkü sizi o iğne benzeri köpek dişlerinden korur. Ayrıca, yavru köpeğiniz yetişkinliğe ulaştığında ciddi bir ısırık oluşmasını önlemeye yardımcı olur. Kendini savunmak için dişlerini kullanma ihtiyacı hissederse, yavru köpeğinize ısırmayı engellemeyi öğretmek, zararsız bir kıstırma ile ciddi bir ısırık arasındaki fark anlamına gelebilir.

07 – Pozitif takviye

Eğitim sırasında, yavru köpekler cezalandırmadan çok olumlu pekiştirmeye daha iyi yanıt verir. Cezalandırma istenmeyen davranışları durdurabilir, ancak yavru köpeğe gerçekte ne yapmasını istediğinizi söylemez. Sert cezalar, korku veya saldırganlık gibi davranış sorunlarına bile yol açabilir. Olumlu pekiştirme, yavru köpeğinizin yapmasını istediğiniz şeylerden daha fazlasını yapmak istemesine neden olur.

Onu övgü, ikramlar ve oyunlarla ödüllendirerek , köpeğinizin sevdiğiniz davranışları tekrar etmesini sağlamak oldukça kolaydır . Hatalı davrandığında  yavru köpeğinizi görmezden gelin veya yönlendirin. Yakında, yavru köpeğiniz düzenli olarak iyi davranışlar sergileyecektir.

08 – Davranış Sorunlarını Önleyin

Bir köpek yavrusu yetiştirirken, daha yaygın bazı davranış problemlerini geliştirmeye başlamadan önce ona iyi davranışları öğretme yeteneğine sahip olursunuz. Yavru köpeğinize pek çok ilginç oyuncak, egzersiz ve eğitim sağlayarak doğru adımla başlayın. Kendi eğlence kaynağını bulmaya bırakılan bir köpek yavrusu, uygunsuz davranışlarda bulunma olasılığı daha yüksektir.

Yaygın köpek davranışı sorunlarını önlemek için temel itaat komutlarını da kullanabilirsiniz . Örneğin, kapıdan içeri girdiğinizde yukarı zıplamasına izin vermek yerine, yavru köpeğinizden oturmasını isteyebilirsiniz. Yavru köpeğinize uygun davranışları öğreterek, en yaygın davranış problemlerinin çoğunu önleyebilirsiniz.

09 – Temel İtaat

Yavru köpekler, onları eve getirir getirmez temel itaat üzerinde çalışmaya başlayabilirler . Eğitim ipuçları ve komutları, yavru köpeğiniz için çok ihtiyaç duyulan bir yapı duygusu ve kurallar dizisi sağlamaya yardımcı olur.

 Bu temel komutlar, yavru köpeğinizin iyi huylu bir yetişkin köpeğe dönüşmesine yardımcı olmak için uzun bir yol kat edecektir .

10 – Yavru Anaokulu

Yavru anaokulu, bazen özellikle yavru köpekler için tasarlanmış köpek eğitim sınıflarına verilen bir isimdir . Yavru köpek eğitiminin tüm yönleri üzerinde çalışmanın en iyi yollarından biri, bir köpek yavrusu eğitim sınıfındadır. Bu sınıflar genellikle burada tartışılan her şeyin bir kısmını sunar: sosyalleşme,  temel itaat, sorunlu davranışları önleme ve daha fazlası. Hepsinden iyisi, deneyimli bir köpek eğitmeni gözetiminde yapılır, böylece yavru köpeğinizin eğitim sırasında olumsuz bir deneyim yaşaması konusunda daha az endişelenirsiniz.

İstanbul Anadolu Avrupa yakası Zekeriyaköyde yavru köpek eğitimi veren yerler istanbul, Yavru köpek tuvalet eğitimi, Yavru köpek Eğitimi PDF, Yavru Köpek Eğitimi Video, Yavru köpek eğitim Merkezi İstanbul, Köpek itaat eğitimi Nasıl verilir, Köpek tuvalet eğitimi istanbul, Köpek eğitimi başlangıç, Yavru köpek otur kalk Eğitimi veren yerler arıyorsanız lütfen bizi arayın.

 B

WhatsApp chat